שתף קטע נבחר

SSX On Tour: עוקף בסיבוב את קודמיו

אין ספק ש-SSX On Tour לא יהיה סתם המשכון, בעיקר בזכות הסגנון החדש שהוזרק לכותר הסקי-אקסטרים. האם זה יספיק למעריצים? סביר להניח שכן

תקראו לזה ניסיון לחלוב כסף, אם תרצו, אך באופן אישי הייתי מאושר עד הגג כששמעתי על SSX On Tour, הרביעי בסידרת משחקי הסקי-אקסטרים. זוהי הסדרה שלמעשה התחילה את דור הקונסולות הנוכחי, מאחר ו-SSX היה המשחק הנורמלי היחידי בהשקת ה-PS2.

 

מבקרי משחקים אהבו אותו וטענו שהוא יותר טוב מסקס (החרוז התבקש), והצרכנים הגיבו באופן דומה והעניקו לכותר הצלחה מסחרית. עם הזמן החליטה Electronic Arts לעשות חסד עם שאר הפלטפורמות ושיחררה אותו ל-GameCube ול-Xbox ככותר משודרג בשם SSX Tricky. שנתיים אחריו קיבלנו את SSX3 הנהדר. בקרוב יגיע החלק החותם לדור הנוכחי של הקונסולות, האם יהיה טוב כאחיו?

 

על השאלה הזו אני יכול לענות כבר עכשיו, כן! למה? קראו ותראו כי השיפורים שמבטיחים לנו במשחקיות ובעולם המשחק וכן השידרוגים הטכניים, יגרמו ל-SSX הרביעי להיות הטוב ביותר בסידרה. במקרה ושכחתם, תנו לי להזכיר שמשחקי SSX הם בעצם תחרויות סנואובורד אינטנסיביות ומהירות, כשמטרתנו להגיע למקום הראשון ובדרך לבצע תרגילים גדולים מהחיים. ככל שתבצעו יותר טריקים כך תקבלו יותר נקודות אשר יזכו אתכם ביכולת טורבו. טורבו ייאפשר לכם להגיע מהר יותר לקו הגמר, ולנצח.

 

הניצחון הראשון של הכותר הבא עלינו לטובה הוא השינוי הויזואלי, הלוקח את הסידרה למקום חדש. המשחקים הקודמים בסידרה דחפו את האקסטרים מבחינת טריקים משוגעים, עיצוב דמויות מוטרף ומוזיקה מדליקה. הפעם הצוות הלך רחוק יותר ועיצב את הכל מחדש: התפריטים, הממשק והעולם.

 

סגנון MTV

 

הכל מעוצב עתה בסגנון MTV משוגע שכזה. התפריטים מצויירים בקווים עבים שחורים וצבעוניים אשר מופיעים על המסך מול עיניו המשתאות של השחקן, כמו קשקוש על מחברת בזמן שיעור משעמם בכלכלת-בית (מה?! אני בטוח שיש עוד גברים זכרים בוגרים שבחרו במגמה הזו).

 

השינוי המתבקש הבא הוא כמובן במשחקיות, שעתה מציעה עומק שלא היה בכותרים הקודמים. On Tour מציע, כשמו כן הוא, את מצב ה"סיור". זוהי אפשרות הקריירה המוכרת ממשחקים אחרים בז`אנר כגון Tony Hawk.

 

אם לא תרצו לשחק באחת מעשר הדמויות הקבועות שיציע הכותר, תוכלו ליצור לעצמכם דמות משלכם: שיער, מין, כלי גלישה (לראשונה אפשר להחליק במגלשיים), ביגוד ועוד. הביגוד יהיה המשמעותי ביותר, כיוון שהוא מועתק ישירות מעיצובים מקוריים של החברות המובילות בתעשיית הגלישה כגון Armada, 4Frnt, Line ועוד.

 

הגיע הזמן להתחיל

 

אחרי שבחרתם איך הגולש שלכם ייראה, הגיע הזמן להתחיל. כמו בכל התחלה, אתם לא מתחילים מהפיסגה - להיפך. לפני התחרויות הרשמיות שהכרנו בכותרים הקודמים, תצטרכו תחילה לסיים את האירועים הבלתי-רשמיים. אחרי שניצחתם בהם, צברתם כסף וכבוד, תוזמנו להתחרות על מדליות ותהילת עולם. כסף וכבוד, כמו בחיים, בזה מדובר. בסופו של דבר תהפכו לסוג של "בריטני ספירס" בעולם הגלישה, מישהו שאוהבים-שונאים אותו (רק בלי החתונות).

 

מערכת הטריקים, שעומדת בבסיס המשחקיות של SSX, עבר שדרוג לקראת On Tour. התרגילים יהיו עוד יותר גדולים, עוד יותר בלתי אמינים, עוד יותר משוגעים. הוספו מספר טריקים חדשים, מעבר לחבילת הטריקים העצומה שכבר הכרנו בכותרים הקודמים. Monster Moments הוא השם הלועזי לסוג הטריקים החדש, וכבר ממנו אפשר להבין את המשמעות. כאשר תקפצו אל-על, ותהיו בין שמים לארץ, תבצעו תרגילים דרמטיים אשר ילוו אותם רעידות מסך, טשטוש הרקע ועוד. כמובן שמי שיבחר לוותר על הגלשן ולבחור במגלשי-סקי יזכה לטריקים שונים כגון הסרת המגלשיים באוויר. צוות הפיתוח הוסיף לשליטה את הג`ויסטיק הימני, שבעזרתו תוכלו לבצע את הטריקים הנוספים, לשנות ולהרחיב אותם.

 

תוספת הג`ויסטיק הימני היא השינוי היחידי שנעשה בשליטה במשחק. למי שפחד כי תוספת המגלשיים יפגעו בשליטה הפשוטה של הסידרה, נראה שאין סיבה לדאוג. השליטה תשאר דומה: לחיצה ממושכת על כפתור הקפיצה ידרוך את הגולש שלכם לקפיצה הבאה, הג`ויסטיק יזיז את הדמות, שאר הכפתורים לטריקים והטורבו ייתן לכם את הפּוּש שאתם צריכים כדי לעקוף בסיבוב.

 

עוקף בסיבוב

 

SSX On Tour עוקף בסיבוב את קודמיו מבחינה גרפית. כל זאת הודות לבליעתה של חברת הפיתוח Criterion יוצרת Burnout בידי EA. דבר ראשון, היוצרים מבטיחים שזה יהיה הכותר הכי מהיר בסידרה, כלומר, הכל ינוע מהר יותר. זאת מפני שהפעם אין זמני טעינה כאשר אתם גולשים בהר, אלא רק הר אחד עליו אתם גולשים מהפיסגה לכפר, ללא עצירות ביניים. נוסף על כך, בזמן טורבו שולי המסך יתחילו להיטשטש,

וחפצים שנראו בבירור ימרחו לעבר הפינות, יוצרים תחושה של קצב מסחרר. בעזרת מנוע פיזיקלי חדש תוכלו לשבור כל דבר - המוטו של המפתחים הוא שאם זה נראה שביר, זה באמת שביר.

 

עם זאת, אנשים ששיחקו בדמו טענו כי מסכי הווידאו הענקיים בצידי המסלול לא הראו סימני שבירה כשנתקעו בהם. אולי זה יקרה במוצר הסופי. מה יקרה שניכנס בגולשים אחרים, זה עוד לא נחשף, אבל כיוון שבכל משחק כיום יש פיזיקת דמות משובחת, אני צופה התרסקויות מדליקות.

 

שינוי במוזיקה

 

EA משנים גם חלק חשוב נוסף בסידרה, המוזיקה, אך לא בטוח שלרעה. לפני שתתחילו לפחד מכך שהפכו לכם את כל המשחק, דעו כי הדיבוב והסאונד נשאר אותו דבר. רק שירי הרקע השתנו, והם אמורים להחמיא לכיוון האומנותי-ויזואלי החדש של On Tour. עד היום קיבלנו מוזיקה אלקטרונית, אך הפעם החברה מתכננת להכניס לכותר רוק והיפ-הופ. EA עוד לא הכריזה על רשימת השירים הנבחרים, אך סביר להניח שהיא תכלול קשת רחבה הנובעת מעושרה הכספי הרב. כמובן שתוכלו לבחור אילו שירים לשמוע בזמן שאתם גולשים במורד ההר, כפי שהיה ב-SSX3.

 

בהבדל ניכר מהכותר השלישי, כאן לא תמצאו משחק רשת. מסיבה בלתי ברורה, EA החליטה לעשות לנו טריק ולבטל את אפשרות האונליין. לא ידוע מדוע קמה ההחלטה ללכת לאחור, אך החברה מקווה לפצות את השחקנים על ידי תוספות כגון משחק משותף בין שני שחקנים על אותו הר. עדיין איננו יודעים איך זה יעבוד, אך היוצרים טוענים שהמשחק הזוגי הזה ישתמש בטכנולוגיה החדשה שלהם לזרימה מוחלטת ללא טעינות.

 

מלבד היעדר האונליין, שאולי בכל זאת עוד יחליט להצטרף עד צאתו של הכותר, קשה לבוא בטענות ל-EA. אין ספק ש-SSX On Tour לא יהיה סתם המשכון, בעיקר בזכות הסגנון החדש שהוזרק לכותר. האם זה יספיק למעריצים? סביר להניח שכן. מצב הקריירה החדש והאפשרות ליצור שחקן בעצמינו, יאפשרו לחזור ולשחק בכותר שוב ושוב. פעם אחת תוכלו לבחור בסנואובורדר, ופעם אחרת בגולש סקי. הדבר יפתח בפניכם שתי אפשרויות משחק, אפילו שהשליטה בהן זהה. כאחד ש-EA היא לא החברה החביבה עליו, אני חייב להתוודות שאני מכור לסדרת SSX ובוודאי אקנה גם את החדש. כבר התחלתי לחסוך. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סקי אמיתי. כמעט כמו ב-SSX On Tour
צילום: רויטרס
vgames.co.il
מומלצים