שתף קטע נבחר

שופטת שחררה נער עם אקדח בגלל טעות טכנית

שוטרי משטרת טייבה עצרו נער בן 16 שהלך חמוש באקדח. אבל שופטת בית משפט השלום בכפר סבא הורתה לשחררו ממעצר. הסיבה: הפרקליטות טעתה בשמו. לאחר שתוקנה הטעות, זעמה השופטת: למה החזקתם אותו עוד שעתיים?

כך נלחמים שופטי ישראל בפשיעה הגואה: שופטת בית משפט השלום בכפר סבא, נילי קוצר, שחררה אמש (יום א') נער בן 16 מטייבה שהלך ברחוב חמוש באקדח. הסיבה - טעות טכנית של המשטרה, שטעתה בשמו של הנער, אך תיקנה את הטעות במהרה. גורם במשטרה אומר: "כך לא נלחמים בפשיעה. השופטת נתנה לו פרס על המעשה שלו ומי שנפגע זה הציבור".

 

תחילת הפרשה אתמול. בלשי משטרת טייבה הבחינו בנער חשוד שהלך ברחוב. הבלשים עיכבו אותו במקום, ביצעו על גופו חיפוש ומצאו שהוא מסתיר אקדח מתחת לבגדיו. הנער נעצר לחקירה במהלכה הודה באחזקת האקדח וטען שמצא אותו שלושה ימים קודם לכן, ומאז הוא ברשותו.

 

במשטרה החליטו לנהוג בחומרה כחלק מהמלחמה באלימות ופשיעה הגואה. תוך שעות ספורות הועבר התיק לפרקליטות מחוז מרכז, שם החליטו להגיש הצהרה לבית המשפט על כוונתם להגיש נגד הנער כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. מצוידים בהצהרת התובע, ניגשו השוטרים לבית המשפט השלום בכפר סבא על מנת לבקש את הארכת מעצרו של הנער בבית המשפט בחשד לאחזקת האקדח ובחשד לסיכון הציבור.

 

בבית המשפט ציפתה למשטרה הפתעה לא נעימה. השופטת נילי קוצר הבחינה שהשם של החשוד בהצהרת התובע שהגיש הפרקליט אינו תואם את השם שרשם בבקשה להארכת המעצר. לכן, החליטה לדחות את בקשת המשטרה והורתה לשחרר את החשוד.

 

השופטת: למה החזקתם אותו עוד שעתיים?

 

במשטרה זעמו על ההחלטה לשחרר את החשוד, ומיהרו לפרקליטות שתיקנה את הטעות בהצהרת התובע. עוד ציינו שהכל נעשה ב-24 השעות החוקיות להחזקת חשוד במעצר ללא הוראת בית משפט.

 

לאחר כשעתיים חזר בא-כוח המשטרה לבית משפט מצוייד בהצהרת תובע מתוקנת. הוא חזר על בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד. השופטת קוצר דחתה את הבקשה ואף מתחה ביקורת על המשטרה שהחזיקה את החשוד שעתיים נוספות לאחר החלטתה הראשונה לשחרר אותו. הנער בן ה-16 שוחרר לבסוף לביתו שמח ומאושר.

 

במשטרה זועמים על בית המשפט ומותחים ביקורת על השופטת "אנחנו עושים מאמצים על מנת לעצור חשודים ולהעמידם לדין, אבל במקרה הזה השופטת החליטה לשחרר את החשוד בגלל טעות טכנית של הפקליטות שתוקנה במהירות. מי יודע מה התכוון הנער לעשות עם האקדח. יכול להיות שמנענו עבירה חמורה כאשר הצלחנו לעצור אותו. סתם לא מסתובבים עם אקדח מוסתר. האם עדיף לציבור שהחשוד יסתובב חופשי או שיהיה כלוא ויועמד לדין?".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרציק
אילוסטרציה
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים