שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תביעה: "קליניקה און החדירו לי פטריית עובש לגוף"

  כתב תביעה שהוגש אתמול כנגד קליניקה און ומשרד הבריאות טוען כי המרפאה רקחה תרופות באופן בלתי חוקי ובלתי מבוקר והחדירה פטריית עובש מסוכנת לגופם של מטופלים. במקרה של אחד מהם, הפטרייה התפשטה וגרמה לסיבוכים קשים ולנכות

  תביעה משפטית הוגשה אתמול (ד') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב כנגד 'קליניקה און' ומשרד הבריאות. התובע, גבר בן 58 ממרכז הארץ, טוען באמצעות עורך-דינו דני סרור, כי קליניקה און הפרה את פקודת הרוקחים וגרמה לו נזק רפואי רב וכן, כי משרד הבריאות כשל במילוי חובותיו באכיפה על הנהלים המחייבים במרפאות הרשת.

   

  בכתב התביעה טוען התובע, כי במהלך חודש מרץ 2002, לאחר שקיבל טיפול ממושך לבעיות אין אונות בקליניקה און, טיפול אשר כלל הזרקות לגרימת זקפה ותכשירים שונים, החל לסבול מכאבים עזים ברגלו השמאלית אשר בעקבותיהם סבל עוד מכאבים ונפיחויות ברגליים ובאחת מידיו. לאחר שטיפולים שקיבל בקופת החולים לא הועילו, ולאחר שגם טיפול בסטרואידים לא הועיל, הופנה הגבר לבדיקות במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם אובחנה אוושה בלבו, נפיחות בקרסול ושקיעת דם. הדמיית אקו לב איתרה דלקת חריפה של פנים הלב ואי ספיקה של אחד המסתמים.

   

  ממצאים אלו הובילו לניתוח להחלפת המסתם בלב ובנוסף נכרת הטחול, גם-זאת בשל בעיות ספיקה. תרביות דם שנלקחו מגופו איתרו התפתחות של פטריית עובש מסוג פיאלמוניום, עבורן החל לקבל טיפול אנטיביוטי חריף. למרות זאת, הזיהום המשיך להתפשט והוביל גם לדלקת חריפה בעצם ולכאבי גב.

   

  ועדת בדיקה שהקים משרד הבריאות בעקבות שורה של מקרי התפשטות של פטריית הפיאלמוניום אצל גברים אשר נטלו תרופות שנרקחו בקליניקה און העלתה בבדיקתה בחודש אוקטובר 2002 כי בסניפי הרשת בוצעה פעולה של רקיחת תרופות בניגוד לדין. בדיקת המזרקים והבקבוקונים שנרכשו בקליניקה והועברו לדי משרד הבריאות זיהתה זיהום פטרייתי ב-7 דגימות בסך-הכל. על-פי כתב התביעה "העובדה שזיהום כה נדיר אובחן בשלושה חולים שכולם מטופלים באותה שיטה ע"י אותה רשת מרפאות, ואותו עובש בודד גם בתמיסות ההזרקה שסופקו ע"י המרפאה, שטרם נעשה בהם שימוש, אינה מותירה ספק כלשהו לגבי אופן גרימתו של הזיהום".

   

  ד"ר בינה רובינוביץ, מומחית לרפואה פנימית ומחלות זיהומיות, אשר הובאה כמומחית ובחנה את המקרה ציינה בבדיקתה כי "אין כל ספק שבחולים שתוארו, ובכללם התובע, התפתח זיהום מפושט ע"י P. curvatum, כתוצאה מחדירת העובש למערכת כלי הדם העשירה באיבר המין בעת הזרקות לאיבר לגרימת זיקפה. העובש חייב היה להימצא בתמיסה שרכשו ב"קליניקה און" ושממנה הזריקו לעצמם. ואכן בתמיסה מוכנה להזרקה, באחד מהמזרקים שטרם נעשה בהם שימוש, נמצא עובש זה".

   

  בנוגע למשרד הבריאות טוען כתב האישום כי המשרד לא מילא את חובתו בעניין פיקוח על הטיפולים הנעשים בקליניקה און, וזאת על-אף מסע פרסומי נרחב בחוצות על טיפולי המרפאות ברשת.

   

  התובע טוען, כי הנזקים הבריאותיים שנגרמו לו גרמו לו לנכות ולהפסדי שכר ניכרים ותובע פיצויים על-סך 1.7 מליון שקל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  ע"פ התביעה, רקחו אנשי קליניקה און תרופה, שלא כחוק
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים