שתף קטע נבחר

9 Diskeeper

אם אתם משתמשים מתחילים או מקצוענים ,ותיקים חשוב לאחות את קבצי הדיסק מפעם .לפעם בשביל זה יש את 9 Diskeeper

בשוק המחשבים הפרוע מעטות התוכנות השורדות זמן רב. החידוש של היום הוא החדשות הישנות של מחר, שכל המתחרים יידעו לבצע ויציעו אף יותר. אחת התוכנות המפתיעות ששרדו בעולם הקשוח הזה היא Diskeeper, שחוגגת כבר יותר מ-19 שנים עם תוכנת איחוי הדיסק שלה, מבלי להישבר.

 

יש להעריך את אנשיה לא רק בגלל שהצליחו לשרוד, אלא גם כי עשו זאת למרות שמיקרוסופט כללה יישום איחוי משלה בתוך חבילת Windows. ואנחנו כבר יודעים מה קורה לחברות שמיקרוסופט גוזרת עליהן גזירת שמד שכזו.

 

Diskeeper מציעה לבצע פעולה פשוטה אחת ,בלבד איחוי (Defragmentation), אבל עושה זאת מצויין.

 

מה זה בעצם איחוי?

 

במהלך העבודה השוטפת במחשב אנחנו יוצרים קבצים חדשים ומוחקים קבצים ישנים. אם נדמיין רגע את מערכת הקבצים כטבלה אחת גדולה, כאשר כל קובץ תופס מספר שורות, הרי שמדי פעם אתם מוחקים חלק מהשורות ויוצרים שורות חדשות. זה נשמע פשוט, אבל אחרי עבודה קצרה, מתחיל להיווצר בלגן.

 

נניח שמחקתם קובץ שתפס חמש שורות בטבלה, ויצרתם לאחר מכן קובץ חדש, שתופס שמונה שורות. Windows תמלא את חמש השורות הראשונות, ותוסיף שלוש שורות נוספות בתחתית הטבלה. כך, בכל פעם שתרצו לגשת לקובץ, הדיסק הקשיח ייאלץ להתרוצץ בין שני מקומות שונים בדיסק בשביל להביא קובץ אחד.

 

זו מתחילה להיות בעיה כאשר יותר ויותר קבצים הופכים מפוצלים ועל מנת לקרוא אותם יש לאסוף חלקים מכל מיני מקומות. אתם מבזבזים זמן, מקצרים את חיי הדיסק הקשיח שלכם, ופשוט מקבלים פחות ביצועים.

 

Diskeeper מבצעת את פעולת האיחוי, שמצמצמת מחדש את הקבצים למקום אחד רצוף בדיסק. על המנגנון העומד מאחורי סידור הקבצים הייחודי שלה הגנה החברה בפטנט, כיוון שהוא יודע לבצע את הסידור המיטבי, בהתחשב ברמת הפיצול של הקבצים ובגודלם.

 

אפשרות "שגר ושכח"

 

נוסף על כך, מציעה Diskeeper מנגנון של "שגר ושכח"׃ מפעילים את התוכנה פעם אחת, לוחצים על Set It And Forget It, ומרגע זה התוכנה תדאג לאחות את הכוננים שלכם ברקע באופן אוטומטי בכל פעם שיהפכו מפוצלים מדי.

 

גם אם אתם לא מתכוונים לבצע את הפעולה, כדאי להריץ את Diskeeper רק בשביל הנתונים הגרפיים המפורטים, שיציגו לכם בפשטות איזה שיפור באחוזים תשיגו מהדיסק שלכם באמצעות איחוי.

 

צריך ,לזכור כי למרות ש-Diskeeper היא תוכנה אמינה, פעולת האיחוי היא פעולה שמזיזה את הקבצים עצמם על הדיסק, ולכן, לפני התחלת הפעולה, גיבוי של הקבצים החשובים יכול להיות רעיון חכם למדי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים