שתף קטע נבחר

מתנחלי הגוש מתכננים: עיר אוהלים בכיסופים

במחאה על סגירת הרצועה ועל הדרישה להציג תעודות זהות בכניסה אליה, קוראים מתנחלים מהגוש לחבריהם להתגורר עד להודעה חדשה בעיר אוהלים שהם מקימים במחסום כיסופים: "לא נראה להם תעודות זהות ולא נהיה מוכנים לבצע את הגזירה הזאת", הסבירה תושבת גני טל

המתנחלים מגבירים את מאבקם נגד חסימת גוש קטיף: בכוונת מתנחלי הגוש ותומכיהם להקים מאהל גדול בסמוך למחסום כיסופים, בו יתגוררו כבר מהערב (יום ה') ללא הגבלת זמן.

 

 

ההחלטה התקבלה במטה המאבק נגד ההתנתקות. רפי סרי, ראש מטה המאבק, כינס את עשרות המפגינים שהגיעו למחסום כיסופים וסיפר על עיקרי התוכנית: החל מהערב יתגוררו עשרות ואף מאות מתושבי גוש קטיף סמוך למקום.

 

המחסום החדש, שנועד לבדוק את הנכנסים לרצועה מאז הכריז עליה צה"ל שטח צבאי סגור, ממוקם כ-100 מטר מזרחית למחסום כיסופים המקורי. מצדו האחד של הכביש ניתן לראות את עמדת הצבא וכוחות הביטחון, שעורכים בידוק לתושבי הגוש שמבקשים להיכנס אליו, ומצדו השני מתכננים המתנחלים להקים את המאהל. 

 

לדברי סרי, המבצע הוא למעשה קריאת תיגר נגד הרעיון שתושבי הגוש יצטרכו להציג תעודות זהות בכניסה לרצועה: "לא נפריע לאלה שירצו בכך, אבל אני קורא לאחינו לבוא לכאן, להיות איתנו יום ולילה גם בשבת. לא נזוז מפה עד הודעה חדשה" אמר סרי.  

 

נציגי המטה נגד ההתנתקות הדריכו את המתנחלים לגבי הימים הקרובים. אחת הנציגות, תושבת גני טל, אמרה כי מדובר במשימה לא קלה: "מותר לכם לבכות אבל תהיו נחושים גם אם זה אומר להישאר באוטו שש שעות ויותר. אנחנו לא נראה להם תעודות זהות ולא נהיה מוכנים לבצע את הגזרה הזאת".

 

סרי אמר למתנחלים כי מחר בצהריים יתקיימו תפילות ושיעורים במקום, והוא מצפה כי גם לאחר מכן, במהלך השבת, יישארו רבים במאהל שמוקם. 

 

הרב ראובן נתנאל, רבה של עצמונה, אמר לעשרות המתכנסים: "לא היה כדבר הזה. בשום פנים ואופן לא נשתף פעולה עם הביזיון, שיהודים קטנים, נשים וטף יצטרכו להציג תעודת זהות. הדבר הזה לא יעבור בשום פנים ואופן. כל דרך לבטל גזירה מרושעת, אכזרית ומשפילה זו היא כשרה".

 

הרב נתנאל קרא אף הוא לתושבי גוש קטיף להגיע למאהל ההולך ומוקם בשעות אלה. "אין גזירה גדולה מזו, אף אחד לא ילמד אותנו מהי דמוקרטיה, מהו חוק ומהו סדר. אנו נהיה כאן באדמה, בחול ובאבק הקדוש הזה ככל שידרש".

 

כאשר נקב הרב נתנאל בשמו של ראש הממשלה בהקשר כי כל מה שקורה כאן זה באשמתו צעקו המתנחלים בוז במשך דקות ארוכות.

 

שני הדוברים הדגישו בדבריהם כי לא ינקטו באלימות כלפי כוחות הביטחון ולא יחסמו את הציר. הם יאפשרו למבקשים לנוע בחופשיות, אולם יחד עם זאת ימשיכו למחות על ההחלטה לסגור את הרצועה ללא הגבלת זמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
מקימים סוכות (ארכיון)
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: רוני סופר
עיר אוהלים ברצועה (ארכיון)
צילום: רוני סופר
צילום: רוני סופר
באוהל, עד להודעה חדשה (ארכיון)
צילום: רוני סופר
מומלצים