שתף קטע נבחר

מתנגדי ההתנתקות מציגים: סוכות בגוש קטיף

"עיר אוהלים" כמאבק בהתנתקות? זה כבר פּאסה. מתנחלי נצר חזני שבגוש קטיף מציגים את הדור השלישי של המגורים בגוש: סוכות - ממש כמו אלה של בני ישראל שיצאו ממצרים. החזון: "יגורו פה משפחות ובסוכות הבא עוד נארח את בני עקיבא"

בעוד שעיני כל מתמקדות בשכונות האוהלים שקמו בשירת הים ובכפר דרום, הצליחו בשקט ובחשאי המתנחלים להקים שכונת סוכות חדשה בישוב נצר חזני שבמזרח גוש קטיף.

 

35 יחידות דיור מאולתרות מוקמות על-ידי בני הנוער של הישוב הקטן הזה, שרק השבוע ידע פיגוע בו נפצעו שני חיילי צה"ל שעלו על מטען. "הרשימה של משפחות שמבקשות לבוא ולמלא את הסוכות מלאה. הבעיה היא שהצבא הקדים אותנו בחסימה היום", התלונן אביאל טוקר, רכז הקליטה של היישוב.


הסוכות שהוקמו (צילום: אילן מרסיאנו) 

 

 

14 סוכות כבר עומדות על תילן, 21 נוספות בהקמה. בבנייה התחילו לפני שלושה ימים כאשר חשבו שרבבות אכן יוכלו לזרום לתוך גוש קטיף, במסגרת מבצע ההתחברות של "יום הפקודה" שיזמה מועצת יש"ע. שיטת הבנייה מזכירה את ימי צאת ישראל ממצרים: כמה קרשים, יריעות יוטה ירוקות סביב, יריעת ברזנט שחורה מלמעלה - והופ - סוכה מוכנה לקליטת כתומים המתנגדים להתנתקות. 

 

"אנחנו לא מקבלים לשכונת הסוכות כל אדם", הסביר טוקר ל-ynet. "יש לנו ועדת קבלה שבוחנת כל בקשה ובקשה. באשר לבקשות – אנו מוצפים כליל. הייתם צריכים להסתובב איתי היום ולראות כמה טלפונים קיבלתי מאז ההודעה שהגוש נסגר. כולם רוצים לבוא. אין להם בעיה להשאיר מאחור בית מסודר ולבוא ולהתגורר כאן בסוכות".

 

כתף אל כתף הם עובדים בשכונת הסוכות של נצר חזני, בני נוער ומבוגרים. כוונתם לסיים את הקמת המאהל החדש עוד לפני כניסת השבת. הזיעה ניגרת כמו מים והתושבים מביאים מהבתים שתייה ואוכל עבור הבונים. בין הראשונים להיכנס ולהתגורר בסוכות כעשרה תלמידי ישיבת הכותל, המתגוררים היום בבתי נצר חזני. אלה יפנו את הבתים עבור המשפחות הצפויות להגיע, והם עצמם ירדו ללון בסוכות.

 

אחד הנערים המקומיים, שעבד בשיא החום בהקמת הסוכות, הסביר: "ההמונים יכנסו דרך הגדרות, דרך המחסומים. הם ימלאו את הסוכות שאנו מקימים. מטרת הבאים היא לנסות למנוע את תוכנית הגרוש. אין מדובר בימין קיצוני. אנחנו עושים זאת למען שמירה על הבית שלנו".

 

כבר היום, סיפר רכז הקליטה, נעצרו במחסום כיסופים כמה משפחות שהגיעו כדי להתיישב בסוכות. אולם הוא איננו מוטרד. המשפחות תבואנה לכאן, הן תמצאנה את הדרך וכשהן יגיעו, הסוכות תחכנה להן. הוא ביקש להבהיר כי חלק מהדרישות של ועדת הקבלה היא שאף אחד לא יגיע לכאן עם כלי ירייה או אפילו עם כלי נשק קרים. "אין לנו שום כוונה שאפילו בטעות יהיו האורחים שלנו גורמים לליבוי אש מסוג כלשהו. אני מבטיח לכם שבסוכות שיבוא עלינו לטובה, הסוכות האלה עוד תעמודנה ותארחנה בני עקיבא", התעקש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
בונים סוכות
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: אילן מרסיאנו
"למען הבית"
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים