שתף קטע נבחר

פעילי ימין שפכו שמן על כביש הגישה למעשיהו

מתנגדי ההתנתקות שפכו לפנות בוקר 36 ליטר שמן על כביש הגישה לכלא ברמלה. למרבה המזל, כבר בשעה מוקדמת התקבל על כך דיווח למשטרה והאזור נסגר מבלי שהיו נפגעים. הערכה: זהו צעד מחאה של מתנגדי התנתקות שחבריהם נעצרו לאחר חסימות כבישים. מפקד מרחב שפלה: "יש פה סיכון ממשי של אנשים בנתיב תחבורה. כל רכב היה מאבד כאן שליטה. זה רק מקרי שאף אחד לא נפגע"

שוב ניסיון של פעילי ימין לשבש את התנועה במרחב שפלה: פעילי ימין המתנגדים להתנתקות שפכו לפנות בוקר (יום ו') 36 ליטרים של שמן בכביש המוביל לכיוון כלא מעשיהו ברמלה. למרבה המזל איש לא נפגע.

 

 

ההערכה במשטרה היא שמתנגדי ההתנתקות עשו זאת כמחאה על כך שכמה מחבריהם נעצרו בעבר בכלא זה בשל חסימות צירים.

 

ההודעה על שפיכת השמן בכביש התקבלה במוקד המשטרתי הבוקר, סמוך לשעה 7:00.

 כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום מצאו כמויות שמן גדולות על הכיש ובצד הדרך גילו שני מיכלים בגודל 18 ליטר כל אחד. כוחות כיבוי אש הגיעו למקום, סגרו את האזור והם מנסים להוריד מהכביש את כתמי השמן.

 

במשטרה פתחו בחקירה מאומצת ולמקום הוזמנה ניידת זיהוי פלילי שתנסה, בין השאר, למצור טביעות אצבעות במכלי השמן שהושארו בשטח. עד כה טרם נעצר איש.

 

"זה רק מקרי שאף אחד לא נפגע"

 

מפקד מרחב שפלה במשטרה, ניצב מנשה יפרח דוכובני, אמר בתגובה: "מי שעושה את הדבר הזה נכנס לתחום הפלילי גרידא. לא מדובר כאן במחאה לגיטימית. מדובר במעשה בריוני פלילי והוא עבריין לכל דבר".

 

"יש כאן סיכון ממשי של אנשים בנתיב תחבורה, וזה רק מקרי שאף אחד לא נפגע. לכן אנחנו מייחסים לחקירה חשיבות רבה כדי להגיע לעבריינים. עם איכות וכמות השמן שנשפכה שם כל רכב היה מאבד שליטה בכלל, ולא יכול היה לשמור על שיווי משקל. למזלנו זה התגלה עוד בטרם עבר שם רכב", הוסיף.

 

התקרית הקודמת במרחב שפלה אירעה לפני כשבועיים ביום בו הבטיחו ראשי "הבית הלאומי" לחסום את הצמתים המרכזיים בארץ בשעות אחר הצהריים. כבר בשעות הבוקר באותו יום שפכו פעילי ימין שמן ומסמרים בצומת כפר חב"ד, מעשה שהוביל לפקקים בכביש מס' 1.

 

מחקירת המשטרה עלה כי פעילי הימין פיזרו דוקרנים ("נינג'ות") על הכביש שגרמו לתקרים בגלגליהם של כ-20 מכוניות. המשטרה הזמינה למקום אנשי מקצוע כדי לסייע בתיקון הצמיגים. במקום נגרמו שיבושי תנועה קשים, והכביש נפתח מחדש רק לאחר כשעתיים. במשטרה ציינו כי רק בנס לא נגרם אסון שכן המכוניות שצמיגיהם נפגעו היו במהלך נסיעה מהירה כשעלו על המסמרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
החסימות הקודמות
צילום: צפריר אביוב
צילום: מירי חסון
חסימת מחלף קק"ל בנתיבי איילון
צילום: מירי חסון
צילום: עופר עמרם
כל רכב היה מאבד שליטה. מפקד מרחב שפלה
צילום: עופר עמרם
מומלצים