שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

שרון: זה מעשה נפשע של טרוריסט צמא דם

בעקבות הפיגוע היהודי בשפרעם, פרסם ראש הממשלה הודעת גינוי מיוחדת ובה נאמר: "מדובר במעשה נפשע של טרוריסט צמא דם בן העם היהודי. אירוע הטרור הזה הוא ניסיון מכוון לפגוע במרקם היחסים בין כלל אזרחי ישראל"

ראש הממשלה, אריאל שרון, פרסם הערב (יום ה') הודעה מיוחדת בעקבות הפיגוע היהודי בשפרעם. "מדובר במעשה נפשע של טרוריסט צמא דם בן העם היהודי שביקש לפגוע באזרחים חפים מפשע".

 

לדברי שרון, "אירוע הטרור הזה הוא ניסיון מכוון לפגוע במרקם היחסים בין כלל אזרחי ישראל. טרור של אזרחים כנגד אזרחים הוא הדבר המסוכן ביותר לעתידה של ישראל וליציבותה הדמוקרטית. אני שולח בשמי ובשם ממשלת ישראל תנחומים למשפחות הנרצחים ושולח איחולי החלמה לפצועים. מדינת ישראל כולה ללא הבדל דת גזע ומין מוקיעה את הפיגוע הזה. ממשלת ישראל נחושה להגן על חיי אזרחיה מכל העדות ומכל האזרחים".

 

בסביבת ראש הממשלה רואים ברצח "מעשה טירוף שהוא תוצאה של קהל מוסט". גורמים אחדים השוו זאת ל"הצתת אש בשדה קוצים".

 

גורמים בירושלים אמרו: "כל המתח שהצלחנו לפרוק במהומות אוקטובר חוזר עכשיו. זה מעשה מטורף של אדם שכנראה אווירת ההסתה שימשה לו כטריגר. תמיד היה חשש מהמטורף הבודד".

 

גם חברי כנסת ושרים נוספים הגיבו בזעם בעקבות הפיגוע היהודי. שר האוצר, בנימין נתניהו: "זו חציה חמורה של כל הגבולות ופגיעה חמורה בדמוקרטיה. מעשים כאלה מכפישים ציבור שלם המביע את מחאתו בצורה לגיטימית. אסור להשלים עם תוצאות של רצח חפים מפשע".

  

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי): "זה לא יהודי ולא אנושי, זה מעשה מטורף של בחור מטורף. מי שעושה מעשה כזה הוא רוצח בדם קר. על צה"ל לבדוק כיצד קיבל בחור כזה נשק לידיו".

 

יוסי ביילין: זה ברוך גולדשטיין מודל 2005

 

ח"כ עמרם מצנע (העבודה): "הפיגוע בשפרעם הוא טרור לכל דבר, ויש לגנותו בכל תוקף אך הכתובת היתה על הקיר". מצנע קרא לגורמי הביטחון להסיר את הכפפות.

  

יו"ר יחד, יוסי ביילין: "ראשי הימין לא יוכלו להתנער מהאירוע בשפרעם. ברוך גולדשטיין מודל 2005 הוא פרי הבאושים של השתלחויות הנהגת הימין בימים האחרונים. החלטות רבני יש"ע, מעשי הפולסה דנורא, הסתה של ראשי המתנחלים כנגד החלטות דמוקרטיות בישראל עשו את שלהן". 

 

ח"כ רומן ברונפמן (מרצ): "עושה רושם כי הרצח הנתעב הוא פעולת הסחה של הימין הקיצוני כדי לאפשר הסתננות לגוש קטיף. הימין הקיצוני הופך את עצמו לאויב המדינה ויש להתייחס אליו בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון מגנה בחריפות
צילום: רויטרס
צילום: חגי אהרון
המהומה בשפרעם
צילום: חגי אהרון
מומלצים