שתף קטע נבחר

שרון טילפן לח"כים ערבים: גם עלי מאיימים

בשיחות טלפון עם חברי הכנסת הערבים,, אמר ראש הממשלה שהורה לבדוק באופן מעמיק כיצד התרחש הפיגוע. ח"כ טאלב א-סנע: "שרון ציין באוזני שהוא עצמו מאויים על-ידי הימין הקיצוני וימצא דרך להביע את תנחומיו האישיים בפני המשפחות"

ראש הממשלה, אריאל שרון, שוחח הבוקר ובצהריים (יום ו') בטלפון עם חברי הכנסת הערבים והביע זעזוע ושאט נפש מהפיגוע בשפרעם. הוא ציין שהוא עצמו מאוים בידי אנשי הימין הקיצוני וביקש להביע את תנחומיו. שרון הבהיר שהמדינה תראה בנפגעים כנפגעי פעולות איבה.

 

ח"כ טאלב א-סנע (רע"מ) אמר ל-ynet: "שרון אמר כי הוא הוציא הנחיות לבדוק באופן מעמיק כיצד התרחש הפיגוע. ביקשתי ממנו לפרוק את המתנחלים מנשקם ולאסור את כניסת ליישובים הערביים. אם הם פגעו באזרחים חפים מפשע, הם לא ייבחלו באמצעים לפגוע גם בהר הבית. הוא ציין באוזני שהוא עצמו מאויים על-ידי הימין הקיצוני וימצא דרך להביע את תנחומיו האישיים בפני המשפחות.

  

"אנחנו רואים בהודעה מטעמו ובהחלטה לחקור פעולות חיוביות, אך לא מספק. זו תגובה מספקת, אך צריך לחקור את זה לעומק. מדאיג אותנו כמה פצצות מתקתקות כאלה קיימות ולמה השב"כ לא הצליח למנוע זאת מבעוד מועד. אנו רואים במועצת יש"ע חממה המצמיחה מפלצות כאלה ולכן הגיע הזמן לראות בהם ארגון טרור המעודד טרור. אי אפשר לראות בהם עשב שוטה. צריך להתייחס אליהם כארגונים לא-חוקיים, לפרק אותם מנשקם ולהוציא אותם מחוץ לחוק. הם הוכיחו שיש להם אידיאולוגיה רצחנית שאין לה אלוהים וגבולות".

  

לדברי א-סנע, "הרבה שאלות מתעוררות אחרי הפיגוע. איך יכול להיות שהוא החזיק נשק והלך בלי ששמו עליו יד. למה עוצרים מבוקשים בג'נין אבל לא אותו. כמה פצצות כאלה מהלכות בקרב המתנחלים. כמה טרוריסטים כמותו מחזיקים נשק ומנסים לפגוע בערבים תחת תירוץ כזה או אחר. אם זה יחזור, האירועים עלולים לצאת מכלל שליטה. לכן, גורמי הביטחון נדרשים לשים את היד לכל המשלחים ולכל השותפים לדבר".

 

ח"כ זחאלקה: הרוצח שאב השראה מח"כים בימין

 

ראש הממשלה טלפן גם לח"כ ג'מאל זחאלקה (בל"ד) והביע באותה שיחה את תנחומיו על הפיגוע. שרון הבהיר בשיחה שהממשלה תנקוט פעולות נגד פעילים מהימין הקיצוני שיש נגדם מידע. הוא הנחה את השב"כ לעשות הכל למצות את חקירת הפיגוע עד תום.

 

ח"כ זחאלקה אמר לראש הממשלה שהפיגוע היה צפוי ."לא ידענו אם הם יפגעו בנו או בהר הבית, אך היה ברור שאירוע מסוג זה יקרה. בארץ נוצרה אווירה שדם ערבי הוא הפקר. נהרגו עשרות אזרחים ערבים מאז אוקטובר 2000, אך איש לא נתן על כך את הדין. הרוצח קיבל השראה מההסתה של הפוליטיקאים בימין נגד הערבים. אני שומע זאת בכנסת בכל יום.הסיפר הזה מעלה עשרות סימני שאלה".

 

ח"כ זחאלקה מסר כי יש חשד שזאדה שהה בקריית-אתא, הסמוכה לשפרעם, בימים האחרונים לפני הפיגוע "ישנן עדויות של אנשים שמסרו כי ראו אותו מגיע יום קודם לכן לסיור שטח. צריך לחקור זאת במהרה, כל הסימנים מראים שהוא אינו זאב בודד".

 

ח"כ זחאלקה לא צופה התפרצויות אלימות. "ההלוויות של שתי הצעירות ייערכו בשעה שתיים ואחריהן שתי ההלוויות הנותרות בשעה ארבע. ישנו אבל עמוק וכעס רב בציבור הערבי. המאבק שלנו היה תמיד מאבק לא אלים וכך אנו מנחים את הציבור שלנו". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
הביע תנחומים. שרון
צילום: דן בלילטי
צילום: גיל יוחנן
טאלב א-סנע. פרק המתנחלים מנשקם
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
היה ברור שיקרה. ח"כ זחאלקה
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
ההלוויות בשפרעם
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
לאחר הפיגוע הקשה
צילום: איי פי
מומלצים