שתף קטע נבחר

צילום: צביקה טישלר

בימין מרוצים: "נסייע לביבי להגיע לראשות הממשלה"

ראשי הימין הביעו קורת רוח רבה על התפטרותו של שר האוצר, בנימין נתניהו, וקראו לשאר מורדי הליכוד ללכת בעקבותיו. במועצת יש"ע משוכנעים שמאבקם בהתנתקות תרם להחלטתו של נתניהו להתפטר, ובחוג נאמני א"י בליכוד כבר היה מי שהבטיח: "נסייע לו להיבחר לראשות ממשלה"

קולות שמחה ושביעות רצון נשמעו היום (א') בקרב מנהיגי הימין עם היוודע דבר התפטרותו של שר האוצר, בנימין נתניהו. "המהלך הזה, בזמן הזה, טרם ביצוע הגירוש, מאפשר לשרים נוספים להשתלב בהפגנת המנהיגות של בנימין נתניהו. לשרון יהיה קשה מאוד לבצע מהלך משמעותי בלא ליבת השרים המרכזית של השלטון. גם למהלכים הדורסניים של שרון יש גבול", אמר ל-ynet יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן.

 

בתשובה לשאלה, האם לא מדובר ב"מעט מדי, מאוחר מדי", אמר ליברמן כי "מעט זה לא. אני מקווה מאוד שזה לא מאוחר מדי. אני קורא לשרים צחי הנגבי, לימור לבנת, ישראל כץ, דני נווה וסילבן שלום להצטרף למהלך האמיץ והחשוב לשלמות החברה והביטחון".

 

גורמים נוספים במועצת יש"ע אמרו כי הם "מברכים על החלטת השר נתניהו, שגילה אחריות לאומית ומנהיגות, והחליט שלא לתת ידו לעקירת יישובים יהודיים ולעידוד הטרור, ובכך העדיף את צו מצפונו על-פני כיסא ואינטרסים אישיים".

 

ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, הצטרף לשמחת ליברמן ואמר: "אני מאוד שמח. אין ספק שהמאבק שלנו, העיקש והנכון, היה חלק מהגורמים להחלטותיו של נתניהו. אין ספק שהחלטתו היא רוח גבית מצוינת למפרשי ההתנגדות למשפחת שרון ומעלליה".

 

גם בגוש קטיף חיזקו הערב את ידי השר נתניהו. דובר מועצת חוף עזה, ערן שטרנברג, אמר בתגובה כי "אין ספק שפעולה מוסרית זו, הגם שבאה באיחור ניכר, היא צעד הכרחי נוכח החורבן וההרס שמחוללת ממשלה זו ביהדות, בציונות ובדמוקרטיה. על מורדי הליכוד האחרים ללכת בעקבות נתניהו ולהוכיח שלדבריהם יש חוט שדרה מוסרי. עליהם לזכור שלכל מתפקד יש זיכרון".

 

חוג נאמני ארץ ישראל בירך את נתניהו על התפטרותו, אותה הגדירה כ"אמיצה" ועל כך שעזב את "ממשלת שרון, המדרדרת את המדינה לתהום". לטענת אנשי החוג, "לאור הצלחתו המרשימה של נתניהו בשיקום הכלכלה, נראה הצעד שעשה כאמיץ שבעתיים. נתגייס לסייע לו להיבחר ליושב-ראש הליכוד ולראשות הממשלה בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
התפטר. נתניהו
צילום: ערוץ 2
צילום: עמית שאבי
"מאבקנו תרם". ולרשטיין
צילום: עמית שאבי
מומלצים