שתף קטע נבחר

אחרי ההתפטרות: נתניהו נפגש עם ריבלין

ראש הממשלה נפגש עם שרים? שר האוצר היוצא נפגש עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בלשכתו. בתום הפגישה אמר כי הם שוחחו "על חלונות ושטיחים", אולם גורמים במערכת הפוליטית מבהירים: חיבור בין השניים עשוי להוליד ציר פוליטי משמעותי

פחות מיממה לאחר הודעת ההתפטרות, שר האוצר היוצא נתניהו לא מבזבז זמן ובמקביל לראש הממשלה פותח בסדרת פגישות פוליטיות עם אנשי הליכוד. נתניהו נפגש בצהריים (יום ב') עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, בלשכתו של ריבלין בכנסת.

 

נתניהו סירב להתייחס לתוכן הפגישה ואמר לכתבים בסיומה כי הם שוחחו "על החלונות והשטיחים שבכנסת". עם זאת, נמסר כי הפגישה בין השניים התנהלה באווירה חיובית ביותר.

 

מדובר בפגישה חשובה לאור העובדה שריבלין היה בעבר ממקורביו של ראש הממשלה שרון, אולם הפך בעקבות תוכנית ההתנתקות לאחד ממתנגדיו הגדולים של שרון ושל תוכנית הנסיגה.

 

המתח בין ריבלין לשרון שבר שיאים בתקופה האחרונה כאשר שרון כינה את יו"ר הכנסת "ח"כ צווחן". החיבור בין נתניהו לריבלין עשוי להוליד ציר פוליטי משמעותי מאוד בליכוד לקראת ההתמודדות הקרבה על ראשות המפלגה.

 

אתמול אחר הצהריים הפתיע שר האוצר כשהגיש את מכתב ההתפטרות ואמר: "אני לא מוכן להיות שותף למהלך שמסכן את הביטחון, שמפלג את העם, שמקבע את העיקרון של חזרה לקווי 67' שאינם ניתנים להגנה ושהדבר הזה בעתיד יסכן את אחדותה של ירושלים כי גם היא כלולה בזה. אני לא יכול להיות שותף לזה".

 

במקביל לפגישת נתניהו, קיים ראש הממשלה, אריאל שרון, סבב שיחות עם שרי הליכוד, עם המשנה לממשלה, שמעון פרס, ועם יו"ר הקואליציה גדעון סער. השרים שהגיעו למפגשים לא קיבלו הסבר לסיבת הזימון. כשהגיעו, סברו כי הם עומדים לדבר על המשמעות הפוליטית של התפטרות נתניהו. במקום זאת התברר להם כי ראש הממשלה זימן אותם דווקא כדי לדון בהעברת התקציב.

 

שר החקלאות ישראל כץ הבהיר לראש הממשלה כי יתנגד לתקציב שנת 2006 בהצבעה בממשלה מחר. השר כץ אמר לשרון כי בעקבות גזירות חקלאיות, בין השאר בתחום המים, הוא לא יוכל לתמוך בהצעת התקציב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו בנאום ההתפטרות
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
ריבלין. ציר חדש?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים