שתף קטע נבחר

"יש רצון להיות ג'ובניקים, וגם להיכנס לאליטות"

מאות גולשים הגיבו על הפרסום ב-ynet בדבר העצומה שמעודדת צעירים שלא להתגייס בגלל ההתנתקות. פנחס ולרשטיין, מראשי מועצת יש"ע: "מצד אחד יש קולות של רצון להיות ג'ובניקים, אך מצד שני יש רצון להיכנס לאליטות בתקשורת ובמשפט כדי להשפיע מבפנים"

"יש קולות בתוכנו שאומרים 'בוא נעזוב, נלך להיות ג'ובניקים בצה"ל כי אין ברירה צריך לפרנס את המשפחה אך לא נהיה קרביים', אבל צריך לזכור שהם מיעוט. חלקם אומרים את הדברים האלו מעוצמת האכזבה ותחושת הבגידה של המדינה", כך אומר הבוקר (יום ו') ראש המועצה האזורית בנימין, פנחס ולרשטיין, בהתייחסו לפרסום ב-ynet על העצומה שמארגנים בימים האחרונים בני נוער שלא להתגייס בעקבות ההתנתקות.

 

 

בעקבות הפרסום ב-ynet על העצומה שלא להתגייס בעקבות תוכנית ההתנתקות, אמר הבוקר ולרשטיין: "אם זה יתפוס גובה ויצא לפועל זו תהיה אחת הבעיות הנוספות שיצרה תוכנית עקירת התושבים". עוד אמר ולרשטיין: "ברור לכל בקביעת הגבולות במאבק שאין ניסיון לשמור על אחיזת השורה של החברה וקיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, גם אם קיים תסכול זה מחייב ביתר שאת להסביר לציבור שלנו את החשיבות לצאת בנטל".

 

עם זאת, על פי ולרשטיין, "מצד אחד נשמעים פתאום קולות של רצון להיות ג'ובניקים אבל מצד שני יש רצון להיכנס לאותם אליטות של תקשורת, משפט, משטרה כדי להשפיע מבפנים".

 

ולרשטיין הוסיף ואמר: "אני מודע לקריאות שנשמעות בתקופה האחרונה אך להערכתי זה במסגרת הכעסים והתסכול ולא מעבר לזה. זה עדיין לא יצא מהכוח אל הפועל. ברור לנו שקיימות דילמות לא קטנות אבל אנחנו קרובים מדי ל אירוע. תפקידנו קודם כל לדבר, לשמוע את האוכלוסייה שלנו, לברר לנו מה הם הגבולות שלנו כאזרחים במדינה כאשר ההרגשה היא שהמדינה בגדה בנו והתקשורת ומערכת המשפט שיתפו פעולה ותפקידנו לשנותה, אסור לנו להתנתק".

 

בהתייחס לעובדה שיש כעס בקרב הציבור הדתי-לאומי כלפי ההנהגה, אמר ולרשטיין: "אני מודע לכעסים ולקולות שנשמעים, תפקידי הוא עכשיו לשמוע את הציבור שלי. אין נתק בין הציבור שלנו להנהגה אבל יש כעס, הרגשה של מפץ מאוד גדול, בוגדנות של אבירי הדמוקרטיה וניצול ציני של הצבא נגדנו".

 

לדברי ולרשטיין, "תפקידנו עכשיו לצאת מצד אחד לציבור שלנו ומצד שני לציבור כולו. החברה שלנו עוברת כרגע זעזוע אדיר. לא נוכל להתעלם מהצורך שלנו גם לצאת לציבור כולו וזאת כדי לגרש את העריץ מהשלטון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ולרשטיין. "להסביר את חשיבות הנשיאה בנטל"
צילום: גיל יוחנן
צילום: אילן מרסיאנו
הפינוי. "כעסים, ותסכול"
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים