שתף קטע נבחר

עצומת נוער: "לא נתגייס לצה"ל בגלל ההתנתקות"

קבוצת נערים כתבו עצומה חדשה, שמעודדת בני נוער לא להתגייס בגלל תוכנית ההתנתקות. לדבריהם, בינתיים חתמו עליה כבר 100 בני נוער, ובימים הקרובים בכוונתם להפיץ אותה ברחבי הארץ. "אנחנו לא מתגייסים לצבא שגירש את בני עמנו", מסביר אחד מיוזמי העצומה, "לא נלבש מדים ירוקים, שלובשיהם גירשו יהודים"

ההתנתקות, חלק ב'? במהלך יישום תכנית ההתנתקות עלה חשש כי הנערים הרבים שהתעמתו עם כוחות הביטחון והטיחו בפני השוטרים והחיילים האשמות קשות, ישפיעו על בני נוער נוספים המתנגדים למדיניות הצבא ולמעורבותו בתהליך פינוי התושבים. ואכן, עכשיו יוצאת קבוצת נערים המתגוררים במקומות שונים בארץ עצומה חדשה, הקוראת לנוער לא להתגייס לצה"ל, מאחר ולדבריהם מדובר ב"צבא שנלחם בעמו ובמעשיו מגן ומחזק את ידי הטרור והמחבלים".

 

 

מתוך העצומה: "אני, הח"מ, מצהיר שלמרות שעל פי חוקי 'מדינת ישראל' (המרכאות במקור - א.ו) הגעתי לגיל הגיוס לצה"ל, אתנגד לשרת כחייל בצבא שגירש יהודים מביתם! בצבא שנלחם בעמו, ששרף בתי כנסת וישיבות, שהחריב חיי 15,000 יהודים בארץ ישראל, שבמעשיו מגן ומחזק את ידי הטרור והמחבלים ימ"ש, שכפוף ל'מדינת ישראל' - המדינה שמפקירה את אזרחיה ודואגת לאויביה... הנני מודע כי על פי חוק - 'מוטיבציה נמוכה לשירות' היא עילה מספקת לשחרורי מגיוס ועל כן אכריז בלשכת הגיוס: אין לי מוטיבציה לשרת בצבא שנלחם באחיי היהודים. לא אשרת בצה"ל!". (ההדגשות במקור).

 

יוני כהנא, בן 18 מנתניה, הוא אחד מיוזמי הרעיון. "רק ביום חמישי התחלנו עם העצומה וכבר זה תפס תאוצה גדולה, בלי שאפילו פרסמנו את זה בקרב בני נוער שלפני גיוס", סיפר ל-ynet. "עד עכשיו חתמו אומנם 100 בני נוער אבל אנחנו מצפים שבתוך 30 יום יחתמו כ-5,000 בני נוער מכל רחבי הארץ".

 

כהנא הוסיף ואמר: "על פי חוקי צה"ל, חוסר מוטיבציה לשרת היא עילה מספקת כדי לקבל פטור. כך אני קיבלתי פטור מהצבא. אנחנו לא מתגייסים לצבא שגירש את בני עמנו, לא נלבש מדים ירוקים. לובשי המדים שראינו גירשו יהודים. ההוכחה לכך תהיה בחתימה של אלפי בני נוער מכל הארץ".

 

את העצומה מתכוונים כותביה להפיץ באמצעות האינטרנט ובחלוקתה לבני נוער באופן ישיר.

 

דובר מועצת חוף עזה לשעבר, ערן שטרנברג, אמר בתגובה כי "אמירות הרהב של ראשי הצבא, 'עברנו את זה עם שריטה', מעידות על טיפשות או רשעות או שתיהן גם יחד. עוצמת השבר שנפער מכוח הגירוש והחורבן רק צוברת תאוצה עם הזמן. לעומד מן הצד, מתגלה מחזה לא מובן שאותם אלו שזועקים חמס על כך שחרדים לא מתגייסים, עושים ככל יכולתם על מנת שהנוער הדתי-לאומי לא יתגייס". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נורית בלקין
חיילים מפנים בצפון השומרון
צילום: נורית בלקין
צילום: נורית בלקין
נערים מתבצרים על גג ביישוב בעת הפינוי
צילום: נורית בלקין
מומלצים