שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: עמיר פרץ חייב למסור פרטים על מתפקדיו

ההחלטה התקבלה בעקבות בקשת המשטרה בעניין. בכך העניק למעשה בית המשפט גושפנקא פוליטית לטענותיו של אהוד ברק, לפיהן יש לחקור את החשד לאי סדרים במפקד שקיים ח"כ פרץ

בית משפט השלום בתל אביב חייב בצהריים (יום ג') את מטהו של ח"כ עמיר פרץ למסור פרטים על המתפקדים והפוקדים במפקד של מפלגת העבודה עקב חשד לזיופים. השופטת נענתה לבקשת המטה לדחות את יישום ההחלטה בחמישה ימים, על מנת שנציגו יוכל לערער.

 

פסיקת בית המשפט באה בעקבות בקשה שהגישה המשטרה, לאחר שבמטה פרץ סירבו להגיש את רשימות המתפקדים. החקירה במשטרה נפתחה בעקבות תלונה שהגישו בעבר עו"ד אלדד יניב, היועץ המשפטי של העבודה, והחוקר מאיר פלבסקי, שבדקו את תקינות טפסי המפקד הראשונים שהוגשו על ידי פרץ למפלגה.

 

משמעויות הבדיקה יכולות להיות מרחיקות לכת מבחינה פוליטית: פרץ יכול למצוא את עצמו נתון בחקירות משטרה ביחידה הארצית ליחידות הונאה, ואין לדעת חקירה כזאת תוביל. בכל מקרה, תדמיתו הציבורית של פרץ תיפגע בוודאות, מאחר שבית המשפט העניק בכך למעשה גושפנקא פוליטית לטענותיו של אהוד ברק, לפיהן יש לחקור את החשד לאי סדרים במפקד שקיים פרץ.

 

ברק התריע על אי-תקינויות במפקד וזיופים, ואף העיר את תשומת הלב לכך שלא הכל מתנהל כשורה במטהו של עמיר פרץ.

 

על פרץ יהיה להחליט כיצד להתמודד עם החלטת בית המשפט - האם ייאבק ויתמיד בעמדתו שהוא מתמודד עד הסוף, או שמא, יבחר דווקא להוריד פרופיל ולחכות עד שיעבור זעם.

 

עו"ד רונאל פישר, שמייצג את פרץ, הבטיח כי יערער על ההחלטה. "משרדנו הורה לאנשי המטה של פרץ שלא להעביר את החומרים שהתבקשו על ידי הרשות החוקרת וזאת מטעמים עקרוניים - חוקתיים הנוגעים לזכויות יסוד של ציבורי בוחרים, ובכללם מתפקדי מפלגת העבודה".

 

פישר הוסיף: "לטעמי, ההחלטה לא הקפידה על שמירת עקרונות חוקתיים כפי שהקפידה השופטת פריש בדו"ח שהכינה עבור מפלגת העבודה, לשם בדיקת המפקד. לצערי ההחלטה לא לקחה בחשבון שפגיעה גורפת בפעילים שאין להם כל קשר לחקירה, תפגע בזכותם היסודית להיות שותפים במערכת החיים הדמוקרטית. מטעמים אילו יוגש בתוך ימים ערעור לבית המשפט המחוזי. אני מברך על כך שהשופטת הורתה על עיכוב ביצוע החלטתה כדי שנוכל להמשיך ולהגן על זכויותיהם של חברי מפלגת העבודה ולהביא לשינוי ההחלטה."

 

ממטהו של ברק נמסר בעקבות הפסיקה, כי בכך "נבלם הניסיון לגנוב את המפלגה באמצעות מפקדי ארגזים ואנוסים. הגיע הזמן לחזק את העבודה, להתמקד ולהניח בצד את האינטרסים האישיים, במיוחד שהם מקודמים, הם פסולים והם בניגוד לחוק".


פורסם לראשונה 06/09/2005 14:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
פרץ. חייב למסור פרטים
צילום: שי רוזנצוויג
צילום: תומריקו
ברק. צדק?
צילום: תומריקו
מומלצים