שתף קטע נבחר

שרון: אל תשאירו אותי לבד במרכז

ראש הממשלה כינס כתשעים פעילי ליכוד במעונו, ואמר להם: "היום החשוב הוא ה-26, אך אל תשאירו אותי לבד ב-25 בספטמבר". מקורבים סיפרו כי שרון הוסיף ש"לא תהיה פרישה", אולם בלשכתו הכחישו מאוחר יותר את כי אמר את הדברים במפורש. "אנצח ואוביל", הבטיח שרון

"היום החשוב הוא ה-26, אך אל תשאירו אותי לבד ב-25 בספטמבר. יהיו שם הפרעות. לא רציתי לעזוב ואני לא רוצה לפרוש, למרות אלה המבקשים את פרישתי". כך אמר הערב (יום ג') ראש הממשלה, אריאל שרון, בכנס פעילים תוך שהוא מכה על השולחן. שרון, עם זאת, לא הבהיר במפורש אם במקרה של הפסד במרכז יפרוש.

 

מקורביו של שרון סיפרו כי במהלך הדברים אמר שרון כי "לא תהיה פרישה" והיכה בידו על השולחן מולו ישב. דובריו, מנגד, הכחישו כי שרון אמר את הדברים במפורש. יריבו הפוליטי העיקרי, בנימין נתניהו, דחף באופן נלהב את תיאורית הפרישה. רק אמש אמר בכנס פעילים בצפון כי נודע לו ששרון מתכוון להקים מפלגה חדשה. "באו"ם שרון הכריז על פרישתו מן הליכוד", הוסיף נתניהו וסיפר כי כמה אנשים פנו אליו וסיפרו ששרון הציע להם להצטרף למפלגתו החדשה.

 

שרון התייחס לדברים אך לא הזכיר מפורשות את שמו של נתניהו: "לא הייתי כאן כמה ימים ושמעתי שיש כאלה שאומרים שאני מתכוון לנצח במרכז ואז לפרוש מהליכוד. אני מתכוון לנצח במרכז, להתמודד על ראשות הליכוד, ולהוביל את המפלגה לבחירות במועדן כדי להשאירה בשלטון", אמר.

 

"יש כאלה שרוצים להדיח אותי ושאעזוב. לא רציתי לפרוש וגם עכשיו אני לא רוצה. תהיה פעילות של מועצת יש"ע ובוודאי נתקלתם בחומר ההדרכה שלהם כיצד להתנהג (כדי להדיח אותי - א.ש)", הוסיף שרון.

 

לדבריו, "יש מגמה להדיח אותי, אך אני לא רוצה להיות מודח. יש לעשות פעילות נחרצת - לא כדי שאני אנצח אלא כדי שאתם תנצחו. אסור לאפשר להרוס את הבית. הבאתי את הליכוד מ-19 מנדטים ל-40 מנדטים. זו תהיה טעות גדולה אם הליכוד לא יעסוק בניהול המדינה. אסור לחשוש ממועצת יש"ע ואסור להירתע".

 

עם שובו מארצות הברית, נאלץ שרון להפשיל שרוולים בניסיון למזער את הנזק הפוליטי שנגרם לו בקרב חברי מרכז הליכוד, הן בגלל "התדמית השמאלנית" שדבקה בו בעקבות נאומו בעצרת האו"ם, והן בגלל הדיווחים על החלטתו לעזוב את הליכוד ולהקים מפלגה חדשה, דיווחים שנולדו מהדלפות והערכות של גורמים בסביבתו.

 

שרון זעם על הפרסומים מפי יועציו, וכבר בניו-יורק כינס אותם בחדרו במלון פאלאס והטיח בהם מילים קשות. זאת, בשל הנזק הפוליטי הרב שנגרם בעקבות אותם דיווחים על החלטה לכאורה לפרוש.

  

אתמול פורסם ב-ynet כי שרון החליט להבהיר לפעילים כי לא יעזוב את הליכוד לאחר שבימים האחרונים נפוצו דיווחים וספקולציות על אפשרות כי החליט לעזוב. דיווחים אלה פגעו במאמצי שרון ואנשיו החותרים לניצחון בהצבעה על קיום הפריימריז במרכז.

 

שרון מבקש להביא לדחיית הקדמת הפריימריז במרכז, ומנסה לבלום את הסחף שנוצר בימים האחרונים. יריביו, מנגד - נתניהו ולנדאו - שילבו זרועות ומנסים לחתור להקדמת הפריימריז בליכוד.


פורסם לראשונה 20/09/2005 19:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא פורש. שרון
צילום: רויטרס
צילום: ניר כהן
שרון עם חברי המרכז
צילום: ניר כהן
מומלצים