שתף קטע נבחר

בעקבות הפרסום: שוחרר הקשיש שנכלא עקב חוב

מעיריית תל אביב נמסר, כי בעקבות הפרסום ב-ynet על מעצרו של אליהו חדד בן ה-80, יבקשו לשחררו מהמעצר ויסדירו את חובו לעירייה. הבוקר הורה בית המשפט המחוזי בעיר לשחררו. חדד, כזכור, עצור מאז ערב ראש השנה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ו') לשחרר את אליהו חדד בן ה-80, שנכלא ערב ראש השנה באבו כביר עקב חוב ארנונה לעיריית תל אביב. השיחרור - עקב פרסום הפרשה ב-ynet. זאת לאחר שראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הורה ליועץ המשפטי של העירייה להודיע כי הרשות מוותרת על כל חובותיו של חדד אליה.

 

חדד, תושב תל אביב עצור כבר חמישה ימים בכלא בגלל החוב. בני משפחתו מסרו כי אין באפשרותם לשחרר אותו, כיוון שמצבם הכלכלי אינו מאפשר תשלום עבור השחרור.

 

חדד מתגורר בדירת חדר וחצי בשכונת התקווה, ולא יכול היה לעמוד בתשלומי הארנונה והמים לעירייה. חובו המקורי נאמד ב-6,000 שקל. הוא אף עבר התקף לב והתאשפז בבית חולים. את חייו הוא מקיים באמצעות קצבת זקנה של 1,400 שקלים בחודש.  

 

החוב לעירייה הלך ותפח עם השנים, ושום ועדה בעירייה לא נאותה להסדיר עבורו הנחה. כך שהחוב, טוענים בעירייה, עומד היום על 18 אלף שקלים. לטענת העירייה אנשיה העבירו את הטיפול בהסדרת החוב לעורך דין פרטי, שהחל בהליכי גבייה. לאחר שלא הצליח לממש שום נכס של חדד, הוחלט להביא את הנושא לבית הדין לעניינים מקומיים שפסק כי על חדד להשיב את הכסף, ולא - ייענש במאסר.  

 

ואכן בתחילת השבוע, כשחדד ישב על ספסל בגן ציבורי ליד ביתו הגיע למקום שוטר עם פקודת מאסר וביקש מחדד להתלוות אליו, והוא נלקח לאבו כביר. 

 

מעיריית תל אביב נמסר, כי היועץ המשפטי של העירייה צפוי להגיש בקשה לבית המשפט לשחרר את חדד ממעצר. דובר העירייה מסר: "מזה חמש שנים שהתיק לא נמצא בידי עיריית תל אביב, אלא אצל עורך דין פרטי". הוא הסביר כי העירייה כבר אינה נוהגת להעביר תיקים לעורכי דין פרטיים. הדובר הוסיף, כי עורך הדין שמטפל בתיק נמצא בחו"ל ולא ניתן היה לאתרו. לכן היועץ המשפטי של העירייה יבקש את שחרורו של חדד, תוך הבטחה שהעירייה תסדיר את חובו.


פורסם לראשונה 06/10/2005 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
(אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים