שתף קטע נבחר

בן 80 עצור מאז החג בגלל חוב ארנונה

אליהו חדד בילה את ערב ראש השנה באבו כביר, וכך גם את שאר ימות השבוע, כיוון שצבר חובות לעיריית תל אביב. בעירייה טוענים כי העבירו את הטיפול בגבייה לעורך דין פרטי, והוא זה שפנה לבית המשפט כדי שיוציאו נגדו צו מאסר. בני משפחתו הסבירו כי אין באפשרותם לשלם עבור שחרורו, כך שלא ברור אם ומתי הוא צפוי להשתחרר

עד לאן יכולה האטימות הבירוקרטית להגיע? אליהו חדד, תושב תל אביב בן 80 בילה את ערב ראש השנה במעצר באבו כביר, כמו גם את חמשת הימים האחרונים, בגלל חוב ארנונה ומים לעירייה. בשלב זה לבני משפחתו אין אפשרות כספית לשחרר אותו, והוא צפוי להישאר במעצר גם בסוף השבוע הקרוב. 

 

חדד מתגורר בדירת חדר וחצי בשכונת התקווה, ולא יכול היה לעמוד בתשלומי הארנונה והמים לעירייה. חובו נאמד ב-6,000 שקל. הוא אף עבר התקף לב והתאשפז בבית חולים. את חייו מקיים באמצעות קצבת זקנה של 1,400 שקלים בחודש.

 

החוב לעירייה הלך ותפח עם השנים, ושום ועדה בעירייה לא נאותה להסדיר עבורו הנחה. כך שהחוב, טוענים בעירייה, עומד היום על 18 אלף שקלים. לטענת העירייה אנשיה העבירו את הטיפול בהסדרת החוב לעורך דין פרטי, שהחל בהליכי גבייה. לאחר שלא הצליח לממש שום נכס של חדד, הוחלט להביא את הנושא לבית הדין לעניינים מקומיים שפסק כי על חדד להשיב את הכסף, ולא - ייענש במאסר.

 

בתחילת השבוע, סיפרו עדי ראייה למקורביו, ישב חדד על ספסל בגן ציבורי ליד ביתו. למקום הגיע שוטר עם פקודת מאסר וביקש מחדד להתלוות אליו. "הוא לא ידע במה מדובר, הרי הוא אדם מבוגר מאוד", סיפרה קרובת משפחה. "הוא הלך איתו ומאז לא שמענו ממנו. אף אחד לא יידע אותנו מה קורה איתו, איפה הוא".

 

בני המשפחה זועמים: "מדובר באדם חולה. איך אפשר לעשות לו את זה? הרי הוא חי מקצבת זקנה של 1,400 שקל. איפה ההגיון של הרשויות, לעצור אדם בן 80. מדובר בפושע?"

 

אחרי שגילו היכן הוא, התברר לבני המשפחה כי על מנת לשחררו יש להפקיד כסף. אולם מצבם הפיננסי אינו מאפשר להם לעשות כן, ולכן צפוי חדד להישאר בבית המעצר גם בימים הקרובים.

 

ממשטרת תל אביב נמסר: "ביצענו צו שיפוטי של בית משפט. פקודת המאסר הוצאה על ידי בית הדין העירוני ולנו אין שיקול דעת".

 

מעיריית תל אביב נמסר: "חובו של האיש עומד על 18 אלף שקלים, והתיק הועבר לעורך דין פרטי כי העירייה התייאשה מגביית הכסף. עורך הדין פנה לבית המשפט והוא שהוציא פקודת מאסר. התיק הובא לידיעתנו היום. אין לנו יכולת וסמכות להתערב בפסק דין של בית משפט".

 

מאוחר יותר ביקשה העירייה להוסיף: "מזה חמש שנים התיק לא נמצא בידי עיריית ת"א, אלא אצל עו"ד פרטי. יש לציין כי העירייה כבר אינה נוהגת בשיטה זו של העברת תיקים לעורכי דין פרטיים".

 

הידיעה הראשונית התקבלה בדואר האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
ערב החג במעצר (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים