שתף קטע נבחר

שינוי לכנסת: להשעות את טריף עד שיוכרע עניינו המשפטי

סלאח טריף, המדורג במפלגת העבודה אחרי ח"כ אברהם שוחט, אמור לתפוס את מקומו בכנסת לאחר שזה הודיע על פרישתו. אך טריף הורשע בעבירות שוחד והפרת אמונים, וערער על פסק הדין. החלטה בעניינו טרם התקבלה, ובמפלגת שינוי טוענים כי אין למנותו לח"כ מן השורה עד שיסתיים הליך הערעור

סיעת שינוי תבקש מוועדת הכנסת להשעות את חבר הכנסת לשעבר סלאח טריף מחברותו בכנסת. זאת, עד שתינתן פסיקה בערעור שהגיש טריף על הרשעתו במתן שוחד והפרת אמונים. טריף אמור להתמנות לח"כ מטעם מפלגת העבודה, בעקבות פרישתו של ח"כ אברהם (בייגה) שוחט. 

 

יו"ר סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, אמר כי "מדובר באדם שהורשע בעבירה חמורה של שוחד הנושאת עימה קלון חמור. מי שהורשע בעבירה כזו באופן סופי מנוע על פי חוק מלכהן בכנסת".

  

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות בבקשה לזרז את מתן פסק הדין בעניינו של טריף, שהורשע במתן שוחד והפרת אמונים. התנועה אף פנתה לשוחט בבקשה שישהה את פרישתו עד למתן ההכרעה בערעור.

 

מהתנועה נמסר, כי אנשיה פנו גם ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה, במטרה לפעול לזירוז מתן פסק הדין בערעורו של טריף. "אין צורך להכביר מילים בדבר הנזק שעתיד להיגרם לכנסת באם ימנה בשורותיו אדם שהורשע בשוחד. שוחד הינה עבירה חמורה ביותר שפגיעתה בשירות הציבורי ובאמון הציבור ברשויות הינה קשה והרסנית", נמסר.

 

"למיטב ידיעת התנועה, ערעורו של טריף הוגש לפני למעלה משנה ויתכן כי אף אין מניעה לכך שבית המשפט יידרש לנושא וייתן הכרעתו בקרוב. הכרעה כזו, טרם החזרתו של טריף לכנסת, תמנע את הנזק לבית המחוקקים, בין אם על ידי הסרת הכתם מעל מר טריף ובין בהפיכת פסק הדין לסופי, דבר שימנע ממנו על פי חוק לכהן בכנסת, נוכח הקלון שדבק במעשיו", הוסיפו בתנועה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
טריף. הערעור תלוי ועומד
צילום: חיים זיו
צילום: אתר הכנסת
ח"כ חן. טריף מנוע מלכהן
צילום: אתר הכנסת
מומלצים