שתף קטע נבחר

מויאל הסיר מועמדות לתפקיד השגריר בפריז

ראש עיריית שדרות הודיע לשר החוץ כי לא יענה בחיוב להצעה להתמנות כשגריר ישראל בפריז. לדבריו, הוא ובני משפחתו התלבטו קשות. "שוחחנו עם הילדים. עשינו סיעור מוחות. מנגד כמובן ניצבת גם העיר שדרות, שחשובה לי מאוד, במיוחד בתקופה כה קשה"

ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, הודיע לשר החוץ סילבן שלום על הסרת מועמדותו לתפקיד שגריר ישראל בצרפת. כך נודע הערב (יום ה') ל-ynet.

 

מויאל אמר לשר כי החליט על הצעד משיקולים אישיים והודיע כי הוא "רואה חשיבות רבה בניהול ענייני העיר בימיה הקשים, ולכן הסרת מועמדותי הינה סופית".

 

לפני כשבועיים הופתע מויאל כששר החוץ פנה אליו והציע לו להיות מועמד לתפקיד שגריר ישראל בצרפת במקום ניסים זווילי, שסיים את תפקידו. מאז רחשה המערכת הפוליטית בדרום, גם בקרב תושבי העיר שדרות, שרצו לראות את מויאל ממשיך בתפקידו הנוכחי.

 

מויאל הסביר: "זה לא סוד שזה תפקיד שמאוד רציתי בו, אבל התלבטתי מאוד וההתלבטות הראשונה הייתה אישית. לי ולחברתי לחיים יש ילדים שמשרתים בצבא והולכים לקורס קצינים והתפקיד הזה היה כרוך בפירוק שתי משפחות חד הוריות. זה שיקול קרדינלי מאוד. התלבטנו הרבה, שוחחנו עם הילדים. עשינו סיעור מוחות. מנגד כמובן ניצבת גם העיר שדרות, שחשובה לי מאוד, במיוחד בתקופה כה קשה. היו אלי המון פניות והופעלו עליי המון לחצים להישאר בשדרות ולא לעזוב אותה בתקופה כה קשה".

 

מויאל רואה עצמו בעתיד מכהן גם כחבר כנסת מטעם הליכוד, ועל כך הודיע במספר הזדמנויות. פוליטיקאים בדרום העלו סברות, לפיהן הרעיון למנות את מויאל לתפקיד השגריר בצרפת נועד למעשה למנוע ממנו התמודדות בתוך הליכוד במחוז הדרום, כיוון שלטענתם הוא נהנה מיחסי ציבור ומחשיפה רבה, ובכך הוא עלול לסכן את מועמדותם.

 

אך מויאל חושב אחרת: "אני מאמין שכוונתו של השר שלום היתה טובה. אני מכיר אותו ואני מסיר את הכובע בפניו כיוון שהוא חשב להביא לתפקיד כה בכיר גם אדם מהפריפריה. אני בטוח בכך שמבחינתי כוונותיו של סילבן שלום היו טובות מאוד". לדבריו, השר שלום הגיב בצער על החלטתו ואמר לו כי הוא חושב שהוא ראוי לתפקיד וכי גם התגובות שקיבל משאר הסובבים אותו היו חיוביות.

 

מויאל אמר כי עדיין לא הסיר את מועמדותו מהתמודדות לכנסת. "כבר הצהרתי על כך בעבר, אבל אני לא יודע אם אתמודד בקדנציה הזו או אחריה. בכל מקרה צריך להמתין למוצא פיו של ראש הממשלה כדי לדעת אם ומתי יתקיימו הבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
מויאל. סיעור מוחות
צילום: אורי פורת
הליכוד. יתמודד ברשימה?
מומלצים