שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרנסואה דובאל מנצח באוסטרליה

  נהג סיטרואן הצעיר זכה בניצחון בכורה באליפות העולם בראלי, תוך שהוא מבהיר פעם נוספת עד כמה עדיפה הקסארה הוותיקה על המתחרים

  פרנסאוה דובאל, הנהג מספר 2 של סיטרואן, קבוצת העונה, "סידר" לעצמו יום הולדת שמח במיוחד. הבלגי הצעיר, אשר יחגוג בעוד חמישה ימים בדיוק את יום ההולדת, ניצח בפעם הראשונה באליפות העולם בראלי, ועשה את זה בסטייל. במירוץ בו כל הנהגים הוותיקים - אלופי עולם לשעבר ובהווה - נאלצו לפרוש, הפגין דובאל יכולת גבוהה ובעיקר נהיגה נטולת טעויות. ואם זה מזכיר לכם את הסגנון של אלוף העולם ובן קבוצתו, סבסטיאן לואב, אתם כלל לא טועים. דובאל רואה בעמיתו הבכיר דוגמה חיה ובועטת, מדי מירוץ כמעט, כיצד יש לעשות זאת נכון.

   

  הקרב שנותר

   

  למעשה, המירוץ באוסטרליה היה לפרוטוקול בלבד. לואב הוכתר כבר כאלוף, וסיטרואן רשמה לעצמה לפני שבועיים אליפות עולם נוספת. המלחמה היחידה על המסלול הייתה למעשה בין שני אלופי עולם לשעבר, שצברו ערב המירוץ 71 נקודות. פטר סולברג בסובארו, לאחר עונה מתסכלת במיוחד, ומרקוס גרונהולם בפיז'ו 307, במירוץ האחרון בו היא לוקחת חלק כמכונית רשמית.


  פרנסואה דובאל. סגר עונה בניצחון

   

  הפתיחה הייתה של סולברג הנורווגי והאימפרזה הוותיקה. לא רק מפני שהוביל את המירוץ בשלבים המוקדמים, אלא גם מכיוון שנודע לו כי יריבו הגדול נאלץ לפרוש לאחר שפגע בסלע. לאחר שגם לואב - אלוף העולם שכמעט ואינו טועה - נטש את המירוץ עקב פגישה בעץ. זה נראה היה כמו ניצחון קל למדי עבור סולברג, בעיקר כאשר מאחוריו ממוקמים קולין מקריי הוותיק עם הסקודה, ופרנסואה דובאל עם הסיטרואן מספר 2.

   

  כאשר פתח סולברג את היום השני למירוץ, הניח כנראה כי כל שעליו לעשות הוא לנהוג באחריות, ולהמנע מפגיעה בסלעים או עצים. הוא טעה. הפרישה של נהג הסובארו הגיעה לאחר שקנגורו טועה השמיד מערכות חיוניות בסובארו אחרי התנגשות חסרת מזל. גם מקריי פרש, היחיד מהחבורה המובילה עם בעייה טכנית "בלבד" במכונית הסקודה.

   

  וזה הותיר את דובאל חסר תחרות למעשה. במקום השני סיימה לבסוף המיצובישי של הארי רובנפרה, לפני תוצאה מעולה עבור נהג הקסארה הפרטית מנפרד סטוהל. רביעי סיין כריס אטקינסון המקומי עם האימפרזה, לאחר פתיחה נוראית. במקום החמישי סיימה מיצובישי נוספת, זו של ג'יג'י גאלי, כשהיא מקדימה את הפורד של רומן קרסטה.

   

  להתראות ב-2006.  

   

  ראלי אוסטרליה, התוצאות  

  1. פרנסואה דובל, סיטרואן, 10 נקודות

  2. הארי רובנפרה, מיצובישי, 8 נקודות

  3. מאנפרד סטוהל, סיטרואן, 6 נקודות

  4. כריס אטקינסון, סובארו, 5 נקודות

  5. ג'יג'י גאלי, מיצובישי, 4 נקודות

  6. רומן קרסטה, פורד, 3 נקודות

  7. דני סולה, פורד, 2 נקודות

  8. ארמן שוורץ, סקודה, נקודה אחת

   

  אליפות הנהגים - ניקוד סופי ל-2005 

  1. סבסטיאן לואב, סיטרואן, 127 נקודות

  2. פיטר סולברג, סובארו, 71 נקודות

  3. מרקוס גרונהולם, פיז'ו, 71 נקודות

  4. טוני גרדמייסטר, פורד, 58 נקודות

  5. מרקו מרטין, פיז'ו, 53 נקודות

  6. פרנסואה דובל, סיטרואן, 47 נקודות

  7. הארי רובנפרה, מיצובישי, 39 נקודות

  8. רומן קרסטה, פורד, 29 נקודות

   

  אליפות היצרנים - ניקוד סופי ל-2005 

  1. סיטרואן, 188 נקודות

  2. פיז'ו, 135 נקודות

  3. פורד, 104 נקודות

  4. סובארו, 97 נקודות

  5. מיצובישי, 76 נקודות

  6. סקודה, 21 נקודות

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים