שתף קטע נבחר

מופז: נשאר בליכוד, אולמרט: אלך אחרי שרון

יעזוב? יישאר? המערכת הפוליטית כולה עוצרת את נשימתה לקראת החלטת שרון. מופז הבהיר הערב כי אין בכוונתו לעזוב את המפלגה, אולמרט לעומתו אמר כי יילך אחרי שרון בכל דרך שיבחר. מחר תתכנס סיעת הליכוד, ומצפים כי שרון סוף סוף יודיע שם על החלטתו

עוד יום מתוח עבר על המערכת הפוליטית בציפייה דרוכה להודעתו של ראש הממשלה על עתידו הפוליטי. כעת מצפים בליכוד ובכל המערכת להודעה על העתיד המאוד קרוב של שרון וצעדיו הצפויים. בסביבתו אמרו היום (א') במהלך היום כולו, כי עדיין לא ברור מה בכוונתו לעשות.

 

הערב הודיע אחד מהאישים הבולטים בליכוד, ששמו הוזכר כמי שילך עם שרון למפלגה חדשה, אם יקים, שר הביטחון שאול מופז, כי הוא נשאר בכל מקרה בליכוד.

בישיבה של לשכת הליכוד בנתיבות אמר מופז כי "אם תקום רשימה חדשה, אני מודיע שאני נשאר בליכוד ואני קורא לראש הממשלה להישאר בליכוד, כי רק ליכוד מאוחד ינצח את הבחירות". לעומתו, הבהיר השר אהוד אולמרט כי הוא ילך אחרי שרון בכל דרך שיבחר. "לא צריך לעשות את זה כל כך מסובך, זה לא מבצע הירואי. זה מובן מאליו שאני אלך עם שרון", דברי אולמרט בכנס באוניברסיטת בן-גוריון.

  

במהלך היום צוטטו אין סופר שמועות על אישים בולטים בליכוד שכביכול עשויים להצטרף לשרון להקמת מפלגה חדשה: אחד השמות הבולטים היה מופז, שעל פי גורמים בכירים בליכוד החליט ללכת עם שרון - ואולם, כאמור שמועה זו הופרכה הערב על ידי מופז עצמו.

 

בנוסף, צוטטו שמועות על אישים בכירים במפלגת העבודה, שכביכול קיבלו פנייה משרון. בין השמות שהוזכרו : השר שלום שמחון, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק והאדריכלית אורנה אנג'ל מהמקורבות הבולטות של ברק. שמחון הכחיש בשיחה עם ynet כי הוא מתכוון לפרוש מהעבודה. אורנה אנג'ל מצדה אישרה כי אכן נוהלו עמה מגעים מצד מקורבים לראש הממשלה.

 

ל-ynet נודע כי בסוף השבוע נפגשה אנג'ל עם ראובן אדלר בחתונה של בתו של משה לאון. השניים שוחחו גם בנושאים פוליטיים. מלשכתו של ברק נמסר כי לא נעשתה כל פנייה לברק, וכי הוא מתמודד חד משמעית לעבודה.

 

מחר תתכנס סיעת הליכוד בכנסת, ובמערכת הפוליטית מצפים כי שרון יבהיר את כוונותיו שם. בתוך כך, מוקדם יותר היום, הודיעה סיעת מרצ כי היא מסירה את

הצעת האי אמון שהגישה נגד הממשלה. זאת, לאחר שיחה שקיימו חברי הסיעה עם יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ שביקש מהם להסיר את ההצעה מעל שולחנה של הכנסת, כדי לאפשר את העלאת החוק לפיזור הכנסת להצבעה כבר מחר, אם יהיה צורך בכך.

 

שר האוצר לשעבר בנימין נתניהו שוחח היום עם השרים שאול מופז, גדעון עזרא ומאיר שטרית, והפציר בהם לא לעזוב את הליכוד, כדי לשמור על אחדות המפלגה. מאוחר יותר, בכנס פעילים במגדל העמק, אמר נתניהו "אני לא יודע מה יחליט שרון, אבל אני נשאר בליכוד. צריכים להגיע להחלטה במהירות, ולהתלכד סביב מדיניות המפלגה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה ענת ברשקובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מופז. "רק ליכוד מאוחד ינצח"
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
אולמרט ושרון
צילום: איי פי
מומלצים