שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חולדאי מאיים: לא יהיה מנוס מהשבתת הבימה
  ראש עיריית תל-אביב דורש מהמדינה להשקיע 24 מיליון שקל נוספים לשיפוץ המבנה של תיאטרון הבימה ומאיים בהשבתתו

  ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, שיגר אמש מכתב בהול לראש הממשלה, שרת החינוך ושר האוצר בו הוא דורש מהמדינה להגדיל את הסיוע לשיפוץ התיאטרון הלאומי. "זוהי פנייה אחרונה בטרם יגיע התיאטרון למצב בו לא יהיה מנוס מסגירתו והשבתתו מטעמי בטיחות עם פקיעת ההיתר הזמני להפעלתו אשר ניתן בהסתמך על תכניות השיפוץ עד לחודש יוני 2006", כותב חולדאי.

   

  על פי הסכם בין עיריית תל-אביב למשרדי האוצר והתרבות, התחייבה העירייה לשאת במחצית עלות השיפוצים של המבנה הישן. עלות השיפוצים הוערכה בזמנו בסכום של 27 מיליוני שקלים מתוך תמיכה של 12.5 מיליון שקל מהעירייה, 9.5 מיליון שקל מהמדינה וגיוס תרומות בסכום 5 מיליון שקל, אותם אמור התיאטרון להביא. לפני שבועות אחדים הודיע עיריית תל-אביב למדינה כי ההערכה הראשונית של היקף השיפוצים אינה מספקת וכי הסכום הנדרש לשיפוץ עומד על כ-75 מיליון שקל.

   

  "ללא התגייסות הממשלה למימון חלקה בתוספת הנדרשת לא ניתן יהיה להוציא את הפרויקט אל הפועל", כתב חולדאי, "משמעות הדבר סגירת הבניין".

   

  במשרד התרבות זועמים היום על חולדאי ואומרים: "ראש עיריית תל אביב מנסה להציב עובדות בשטח דרך העיתונות. המכתב טרם הגיע ללשכת השרה וכבר הוא מתפרסם בתקשורת ועל כך אנו מצרים. מדינת ישראל העמידה לרשות הפרויקט עד כה 9.3 מיליון שקל, סכום הגבוה ב-1.5 מיליון שקל מזה עליו התחייבה בהסכם מול העירייה. על כן לא ברור מדוע עיריית תל אביב החליטה לעכב את הוצאת הפרוייקט לפועל.

  אנו קוראים לעירייה לעמוד בהסכם ולא להעמיד בסכנה את התיאטרון הלאומי".

   

  עוד מתברר כי מנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, פנתה לפני ימים ספורים לממונה על התקציבים באוצר והציגה בפניו את בקשת העירייה להרחבת תכנית השיפוצים. בין הצדדים סוכם כי בשבועות הקרובים תתקיים ישיבה בנושא בנוכחות נציגי העירייה.

   

  יש לציין כי מוסדות תרבות בתל-אביב זוכים לתקצוב מהמדינה שגבוה ב-10% אחוז מזה המוענק להם מעיריית תל-אביב. כך למשל להקת בת שבע שזוכה לתמיכה של 5.5 מיליון שקל מהמדינה מול 135 אלף שקל מהעירייה, תיאטרון בית ליסין שזוכה לתמיכה של 7.9 מיליון שקל מהמדינה מול 1.3 מיליון שקל מהעירייה, תיאטרון גשר שזוכה לתמיכה של 6.8 מיליון שקל מהמדינה מול 900 אלף שקל מהעירייה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים