שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשש: שיפוצים ב"הבימה" יפגעו בקהל
  לקראת סוף השנה עתיד התיאטרון להיכנס לשיפוצים מסיביים שיידרשו העלאת הפקות באולמות אלטרנטיביים

  חשש: שיפוצים מתוכננים בתיאטרון "הבימה" יפגעו בלוח ההצגות ובקהל המנויים.

   

  השיפוצים המסיביים יחלו כנראה בדצמבר ויימשכו חצי שנה. מנהליו הזמניים של התיאטרון, אודליה פרידמן ובני צרפתי, מבטיחים כי הפעילות השוטפת תימשך כרגיל, אך עד עתה טרם פורסם לוח הזמנים המדויק לשיפוץ ולא התקיימו מגעים על שיבוץ הפקות רצות באולמות אלטרנטיביים. מנויים שפנו לתיאטרון והביעו חשש נענו כי "אין מה לדאוג, נתחיל לשפץ רק בינואר פברואר וההצגות ירוצו באולמות חלופיים, ככל הנראה ב'בית החייל'".

   

  מבנה התיאטרון הישן שתכנן ובנה האדריכל אוסקר קאופמן בשנות ה-30 המאוחרות לא שופץ

  מאז שנות השבעים. "השיפוץ נעשה קודם כל בשל הדרישות הבטיחותיות ומעבר לזה, הוא יספק מענה לבעיות תפעוליות, נגישות ונוחות ויתאים את התיאטרון למילניום החדש גם ברמת העיצוב", אומרת פרידמן.

   

  את השיפוץ, בעלות משוערת של כ-30 מיליון שקל, תכנן הארכיטקט רם כרמי. השינויים יאלצו להשבית את המבנה, דווקא בתקופה בה היקף הפעילות של התיאטרון הוא המשמעותי ביותר. "שיפוצים בהיקף כזה באמצע העונה יצרו משבר די גדול בתיאטרון", צופה מבקר התיאטרון של "ידיעות אחרונות" שי בר-יעקב, "יכול להיות שהקהל יקבל את זה, אבל מבחינת תפעולית זה סיוט".

   

  פרידמן וצרפתי טוענים כי מועד השיפוץ מוכתב על ידי רשויות מכבי האש והעירייה. "מכיוון שמדובר בתקופת שיפוצים ארוכה זה לא משמעותי מתי נתחיל",

  אומר צרפתי ופרידמן מוסיפה: "משרד החינוך והחשבות נמצאים בתוך ועדת ההיגוי של השיפוצים. זו החלטה משותפת להם לעיריית ת"א, למשרד האוצר ולחברת בניין הבימה. אנחנו לא צד בשיפוץ, אנחנו רק מקבלי שירותים. את ההחלטות הם קובעים". בעירייה אומרים: "מדובר בתקני בטיחות. רשיון ההפעלה של התיאטרון תקף עד לסוף השנה והשיפוץ יחל כמתוכנן עד למועד זה". במשרד התרבות אומרים: "אנחנו לא מעורבים באופי השיפוץ או במועדיו".

   

  בתגובה לטענות על הבלבול השורר בקרב המנויים אומרת פרידמן: "אנחנו לא מסתירים מידע. אנחנו מתכננים את השיפוץ כבר שלוש שנים ועד שהפרטים לא סגורים, עד שאין היתרים מסודרים ואישורים, אין טעם לבלבל את הציבור ולצאת בהצהרות מעורפלות. יש הרבה פרטים שאנחנו בעצמנו לא יודעים עדיין".

   

  מציאת אלטרנטיבות להפקות של "הבימה" אינה פשוטה. הסיבה נובעת גם ממצוקת האולמות בת"א וגם מפני שהאולמות הקיימים לא בהכרח מתאימים לכל ההצגות. "משחק באולמות אחרים לא חדש לנו אנחנו עושים את זה כל הזמן. אם נצטרך להשתמש באולם של האופרה, זה מה שנעשה", אומר צרפתי, "זה נכון שאולם בית החייל לא אופטימלי להצגות אבל הקאמרי שיחקו בו שנים ואף אחד לא צעק. מעבר לזאת, שדרוג התיאטרון שווה את אי הנוחות. בסופו של דבר כולם ייהנו ממנו גם הקהל וגם העובדים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ז'ראר אלון
  שלמה המלך ושלמי הסנדלר. מחפש אלטרנטיבה לאולם "רובינא"
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים