שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העד המרכזי במשפט הרצח מת במעצר
  הרוצח יוני אלזם, שאמור היה לשמש עד מרכזי במשפט הרצח של שמעון זריהן, מת בנסיבות מסתוריות בכלא אשמורת. המשטרה ושב"ס חוקרים

  יהונתן (יוני) אלזם, בן 22 מיפו, שנידון למאסר עולם על חלקו ברצח חנניה אוחנה במסגרת המלחמות בעולם התחתון והיה אמור להעיד היום (ג') במשפטו של הנאשם המרכזי בפרשה, מת בתאו. באופן חריג, תחקור היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז את המוות המסתורי, נוסף לחקירה של שירות בתי הסוהר.

   

  התובעת במשפט, עו"ד רונית עמיאל, הודיעה על מותו לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, זמן קצר לפני שאלזם אמור היה להעיד במשפטו של שמעון זריהן, מי שנאשם שרצח בפועל את חנניה אוחנה. התובעת רונית עמיאל אומרת ש"בית המשפט העליון כבר קבע בעבר שאלזם מסוכן ולכן עליו להישאר במעצר. כמו כן בית המשפט העליון קבע שיש נגדו ראיות לכאורה בתיק הרצח".

   

  עורך דינו של שמעון זריהן, משה שרמן, ביקש מבית המשפט לשחרר את מרשו, אך בית המשפט סירב לכך. שרמן: "אלזם מעולם לא הצביע על הלקוח שלי כרוצח. גם אם היה מעיד, הלקוח שלי היה מוכיח את חפותו. עם זאת אין ויכוח שהפרקליטות קיבלה היום מכה קשה". זריהן נמצא במעצר מאז הרצח שבוצע לפני כשנתיים וביום חמישי הקרוב צפוי להתקיים דיון בבית המשפט העליון בנוגע לשחרורו ממעצר. 

   

  אלזם נחשב לאסיר טעון הגנה והיה כלוא לבד בתא באגף ההפרדה בכלא אשמורת בצומת בית ליד.  בשב"ס אומרים שמספר דקות לפני חצות ערך הסוהר ביקורת שגרתית בתאים וכן בתאו של אלזם ולא היה כל אירוע חריג. מספר דקות לאחר מכן נשמעו קולות שיעול מתאו של אלזם והוא החל לחרחר. הסוהרים הזעיקו את הצוות הרופאי של הכלא ובמקביל הוזעקה ניידת טיפול נמרץ של מד"א. בתוך כחמש דקות הגיע צוות מד"א ופינה את אלזם לבית החולים "לניאדו" בנתניה. סמוך לשעה 1:30 נקבע מותו.

   

  כמו בכל מקרה של מוות, הורה קצין בריאות ראשי של השב"ס להקים ועדת חקירה. בשב"ס אומרים כי על פניו ולפי הממצאים בתא, לא נראה שמדובר בהתאבדות. לבית הכלא הוזעק גם חוקר ממשטרת נתניה. דובר משטרת מחוז מרכז, סגן-ניצב יגאל חדד, אישר בשיחה עם ynet שהחקירה הועברה ליחידה המרכזית של המחוז. המשטרה תבדוק האם יש רקע פלילי למוות, הקשור לעובדה שאלזם היה אמור לשמש עד מרכזי במשפט הרצח.

   

  הרצח שתועד במצלמות הקניון

   

  לפני כחודש נדון אלזם בבית המשפט המחוזי בתל-אביב למאסר עולם על רצח חנניה אוחנה בשנת 2003, על רקע מלחמת ארגוני פשע. הרצח אירע ב-5 במרס 2003, כאשר אוחנה יצא מביתו לכיוון חניון בגני תקווה. למקום הגיעו אלזם ונאשם נוסף בפרשה, שמעון זריהן, שארבו לאוחנה בחניון מאז שעות הבוקר, וירו בו למוות כאשר נכנס עם אשתו למכונית.

    

  הרצח תועד על-ידי מצלמות האבטחה בחניון. בצילומים נראים השניים כשפניהם מכוסות והם חובשים קסדות אופנוע. אחד המצולמים אחז בידו שני אקדחים, באמצעותם ירה למוות באוחנה. הפרקליטות טענה בכתב האישום כי אלזם הוא אחד משני הרוצחים. עוד נטען כי השניים חברו לרצוח את אוחנה על רקע מלחמות בין ארגוני פשע בהם היו מעורבים. 

   

  עם זאת, נטען כי לא היה זה אלזם שירה בפועל אלא זריהן. כמו כן נטען כי הקשר לביצוע הרצח נרקם זמן רב לפני ביצוע המעשה, כאשר חברו של אלזם היה היוזם, ואילו הוא הצטרף אליו מאוחר יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  יוני אלזם
  צילום: אבי כהן
  צילום: משטרת ישראל
  שמעון זריהן. האם ישוחרר?
  צילום: משטרת ישראל
  מומלצים