שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ת"א: רצח בארגוני הפשע הסתיים במאסר עולם

  יהונתן אלזם לקח חלק ברציחתו של חנניה אוחנה, בשנת 2003, במסגרת מלחמה בין ארגוני פשע. השופטים טענו כי אלזם לקח חלק פעיל ברצח, למרות ששותפו היה זה שירה באוחנה

  בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר הבוקר (יום ד') מאסר עולם על יהונתן אלזם, תושב יפו בן 22, שרצח את חנניה אוחנה בשנת 2003, על רקע מלחמת ארגוני פשע.

   

  הרצח אירע בחמישי במרס 2003, כאשר חנניה אוחנה יצא מביתו לכיוון חניון בגני תקווה. למקום הגיעו אלזם ונאשם נוסף בפרשה, שמעון זריהן, שארבו לאוחנה בחניון מאז שעות הבוקר, וירו בו למוות כאשר נכנס עם אשתו למכונית.

   

  הרצח הונצח על-ידי מצלמות האבטחה בחניון. בצילומים נראים השניים כשפניהם מכוסות והם חובשים קסדות אופנוע. אחד המצולמים אחז בידו שני אקדחים, באמצעותם ירה למוות באוחנה.

   

  הפרקליטות טענה בכתב האישום כי אלזם הוא אחד משני הרוצחים. עוד נטען כי השניים חברו לרצוח את אוחנה על רקע מלחמות בין ארגוני פשע בהם היו מעורבים.

   

  עם זאת, נטען כי לא היה זה אלזם שירה בפועל אלא זריהן. כמו כן נטען כי הקשר לביצוע הרצח נרקם זמן רב לפני ביצוע המעשה, כאשר חברו של אלזם היה היוזם, ואילו הוא הצטרף אליו מאוחר יותר.

   

  השופטים ציינו בהחלטתם כי אלזם, אשר הודה בחקירותיו במשטרה, מסר פרטים מהותיים בנוגע לרצח, והוסיפו כי למרות שבחקירותיו הופעל עליו לחץ - מסר את הודאותיו מרצונו. השופטים לא קיבלו את טענת ההגנה לפיהן אלזם שימש כעובד של זריהן ודחו את הטענה כי קיבל הוראות במסגרת יחסי עובד-מעביד ששררו ביניהם.

   

  לבסוף קבעו השופטים כי אין להגדיר את אלזם כמסייע בלבד, אלא כשותף מלא לרצח, וגזרו עליו מאסר עולם מייד לאחר הרשעתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים