שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מי ממליץ לכם על קונדום ביחד עם אקסטזי?

  אגודת ההומואים והלסביות בשיתוף משרד הבריאות יצאו בקמפיין שממליץ: לוקח אקסטזי? קח גם קונדום. האגודה: בני 18 נדבקים באיידס כי ב-4 בבוקר במועדון לוקחים סמים

  אגודת ההומואים והלסביות וחברת "Bad Boys" בשיתוף משרד הבריאות יצאו בקמפיין פרובוקטיבי למניעת הידבקות באיידס המציג גלולת אקסטזי. הקמפיין שתקציבו למעלה מ-100 אלף שקלים הועלה במסגרת חודש המודעות למניעת הידבקות באיידס ומפורסם בעיתון "הזמן הורוד" של הקהילה, במגזין "Bad Boys" ובאתר ההיכרויות "אטרף דייטינג".

   

  הרעיון לקמפיין הגיע לאחר ניתוח סקר משרד הבריאות ואגודת ההומואים והלסביות שתמך במחקרים קודמים שקשרו בין שימוש בסמים, בעיקר במועדונים, לבין סיכון גבוה למין לא זהיר והדבקה באיידס. בכרזה נראית יד מושיטה כדור אקסטזי, ולצידה קונדום, תחת הסיסמה: "אם אתה משתמש בזה (אקסטזי) - אתה חייב להשתמש בזה (קונדום)".

   

  - מייק המל, יו"ר אגודת ההומואים והלסביות, האם אתם מעודדים שימוש באקסטזי?

   

  "אנחנו לא מעודדים אף אחד להשתמש בסמים ואין בכרזה קריאה כזו, אבל אין שם התעלמות. ההתעלמות במשך שנים, והנסיון להיות פוליטיקלי קורקט - תוצאתו היא עליה דרמטית מאוד במספר ההידבקויות בקרב הנוער. בכל העולם יודעים שמרכזי ההדבקה הגדולים ביותר הם מקומות הבילוי בהם יש שימוש מוגבר בסמים ואלכוהול, וסקר משרד הבריאות אישש את זה. התוצאה של חוסר ההתמודדות עם המציאות היא מציאות של ילדים בני 18 שנדבקים באיידס כי ב-4 בבוקר במועדון לוקחים סמים".

   

  - לא מפריעה לכם חשיפת ילדים ובני נוער לאקסטזי על-ידי המודעה הזו?

   

  "אנחנו לא חושפים אותם, הם חשופים. אנחנו פשוט לא מתעלמים מהמציאות הזו, ואם המטרה שלנו היא להתמודד עם העליה הדרמטית בהידבקויות באיידס שאחת הסיבות העיקריות שלה היא שימוש בסמים ואלכוהול, לא נתמודד עם הבעיה אם לא נתקוף אותה ישירות".

   

  - בכל זאת לא עדיף היה למתן קצת את הפרסום?

   

  "הקמפיינים האחרונים היו מאוד מינוריים, ולא אפקטיביים, ופה לאגודה הייתה מטרה להתמקד בקהל מאוד ספציפי, ולכן הקמפיין לא יצא בכלי התקשורת הכלליים אלא הקהילתיים. אם המודעה הייתה מתפרסמת בעיתון נוער, ייתכן שהטון שלה היה שונה. אבל כיוון שהמודעה מתפרסמת ב"זמן הורוד" ובאתר "אטרף דייטינג" במסגרת המיקוד, ראינו לנכון לכוון את המסר לאוכלוסיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אקסטזי. לא פוליטיקלי קורקט
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים