שתף קטע נבחר

ישי: "ניקבו את צמיגי האמבולנס של שרון"

יו"ר ש"ס, אלי ישי, תקף את העיתוי בו התפרסמה "פרשת שלאף", יומיים לפני הצנתור אותו אמור לעבור ראש הממשלה. לדבריו, "לחלק מהפוליטיקאים בישראל דרוש מצפן למצפונם". אבי דיכטר: "אנשים עושים בדברים שימוש ציני, במקום לתת למשטרה לעשות את עבודתה"

יו"ר ש"ס, אלי ישי, התייחס הבוקר (יום ד') לפרסומים מאמש לפיהם יש בידי המשטרה ראיות לכך שראש הממשלה קיבל שוחד ואמר כי ראוי היה לעכב את הפרסום של המידע, כמו גם את התגובות בנושא, לימים שלאחר הצנתור אותו אמור שרון לעבור. לדבריו, "לחלק מהפוליטיקאים בישראל דרוש מצפן למצפונם. תגובות שכאלה, ערב הליך רפואי, כמוהן כניקוב של צמיגי אמבולנס בדרך לבית החולים". 

 

ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, המתמודד ברשימת קדימה לכנסת, אמר כי "לא התרשמתי שנוספו דברים משמעותיים. אני סומך על המשטרה ומערכת אכיפת החוק". במהלך ביקור שערך בקניון השרון בנתניה, לציון יום החודש לפיגוע במקום, אמר דיכטר: "המחשב שנתפס שייך לאדם פרטי ולא לראש הממשלה. אני מצטער שאנשים אחרים עושים שימוש ציני למטרות שונות, במקום לתת למשטרה לעשות את עבודתה". 

 

תגובות נוספות לפרשה, שהתקבלו מכל קצוות הקשת הפוליטית, לא התייחסו לצינתור ולעיתוי הפרסום. מוקדם יותר היום אמר יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, כי "אנשים ישרים אינם יכולים להצביע עבור שרון. מי שמבין שהאויב האמיתי שלנו אינו הסכנה הביטחונית אלא השחיתות, לא יוכל לתת את קולו לשרון רק בזכות דיבורים עמומים על מהלכים מדיניים שיקרו או לא יקרו".

 

תוקפים משמאל

 

חבר הכנסת אופיר פינס (עבודה) פנה ליועץ המשפטי, מני מזוז, בדרישה שיחליט עוד לפני הבחירות האם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. "מדובר ברעידת אדמה בפוליטיקה הישראלית, אשר הגיעה היום לשפל חשד", אמר פינס. "לראשונה מואשם ראש ממשלה בקבלת שוחד". ח"כ פינס גם ניצל את הסערה כדי לקרוא לשמעון פרס "לא להפוך למלבין הכביסה המלוכלכת של שרון ולחזור למפלגת העבודה". 

 

מזכ"ל מפלגת העבודה, חבר הכנסת איתן כבל, אמר כי אם אכן קיימים החשדות שפורסמו, הרי שעל רשויות החוק לפעול במהירות כדי להוציא לאור את האמת. "כעת מתחיל להתברר כי הדברים בהם נחשד שרון במשך שלוש שנים הם כנראה אמיתיים, ועל מערכת המשפט לחשוף את האמת במהרה", אמר כבל.

 

עמי אילון, איש מפלגת העבודה וראש השב"כ לשעבר, אמר כי "עצוב שכך מתגלות הראיות שהמשטרה חושפת ומעמידות בספק את יכולתו של ראש הממשלה להתמודד בבחירות הקרובות. אני קורא למזוז לסיים את הפרשה בהקדם האפשר".

 

חבר הכנסת יוסי שריד קרא לראש הממשלה לפרוש מהחיים הפוליטיים ו"לפטור את הציבור מנוכחות מעיקה ומשחיתה". לדבריו, "ראש הממשלה הוא התפוח הגדול וכשהוא רקוב - כל הארגז נרקב. הריקבון מבית הוא איום יותר ממשי ומסוכן לישראל, מכל האיומים שנשקפים לנו מבחוץ".

 

ותוקפים מימין
 

מהאיחוד הלאומי נמסר כי "החשיפה חייבת להוביל להתפטרות ראש הממשלה ואי-התמודדותו לכהונה נוספת. ישראל תיכנס עתה לפלונטר מסוכן כאשר אדם חסר אחריות כאהוד אולמרט עלול לעמוד בראשה, לכן כהונתו חייבת להיות קצרה ככל האפשר".

 

עוד נמסר מהמפלגה כי "אין לנו ספק שמפלגת קדימה תתפזר עתה לכל עבר וישראל תשוב למסלול של שפיות מוסרית וערכית".

 

יו"ר המפד"ל, זבולון אורלב, אמר כי "הגיע זמן שנשף המסכות של קדימה יסתיים. אי-אפשר לקיים מערכת בחירות כשמעל ראש הממשלה מרחפת עננת שוחד כבדה. אזרחי ישראל זכאים לדעת עוד לפני הבחירות מהי רמת היושר של שרון. היועץ המשפטי חייב להחליט ללא שהיות על מעמדו של ראש הממשלה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר, רועי נחמיאס, רענן בן צור ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לדחות את הפרסום. ישי
צילום: גיל יוחנן
צילום: ערוץ הכנסת
סומך על המשטרה. דיכטר
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים