שתף קטע נבחר

דיווח: "יש שיפור בתנועות הגפיים של שרון"

גורמים בבית החולים אומרים כי במהלך הבוקר נרשמו תנועות גפיים משמעותיות יותר בתגובה לכאב מאשר אלו שהתקבלו בימים האחרונים. היום הפחיתו הרופאים את רמת חומרי ההרדמה בגופו של ראש הממשלה. העדכון הרשמי של בית החולים: "יש שיפור קל, המצב עדיין קשה אך יציב, שרון עדיין נזקק למינון נמוך של תרופות"

גורמים המעודכנים בפרטי הטיפול בראש הממשלה, אריאל שרון, אמרו ל-ynet בצהריים (יום ד') כי בבדיקות שנערכו הבוקר לשרון נרשמו תנועות גפיים משמעותיות יותר בתגובה לכאב מאשר אלו שהתקבלו בימים האחרונים.

 

יחד עם זאת, גורם בסביבת ראש הממשלה אמר כי אין עדיין תזוזות של רגל שמאל.

 

מבית החולים הדסה נמסר אחר הצהריים כי "מצבו של ראש הממשלה מוסיף להיות קשה אך יציב. חל שיפור קל נוסף במצבו. כך עולה מהבדיקות הנוירולוגיות שבוצעו לו היום. הוא עדיין נזקק למינון נמוך מאוד של חומרי הרדמה".

 

מאז שעות הבוקר מנסים הרופאים להפחית עוד ברמת חומרי ההרדמה בגופו של ראש הממשלה. כבר אתמול עידכן מנכ"ל הדסה, פרופ' מור יוסף, שראש הממשלה

תחת תרופות הרדמה במינון נמוך. הרופאים ממשיכים לעקוב אחרי הנשימות של ראש הממשלה, לחץ הדם, הדופק, תפוקת השתן והלחץ התוך גולגולתי. בנוסף נמשכות הבדיקות לתגובה לכאב, ממשיכים לקרוא אליו כדי לראות אם הוא פותח עיניים.

 

אתמול עדכנו בבית החולים כי ראש הממשלה יצא מכלל סכנה אולם נוירוכירורג בכיר אומר כי כי כל עוד ראש הממשלה מחובר למכשיר הנשמה וייתכן כי גם לצינור ניקוז תוך גולגולתי יש סכנה לזיהומים. עד לשעות הערב היום צפוי מינון חומרי ההרדמה לרדת לחלוטין ואחר כך תעבור עוד לפחות יממה וחצי עד שחומרי ההרדמה יתנקו לחלוטין מגופו של ראש הממשלה יתנקה.

 


הצייר העולה ולדימיר מניוב הביא לבית החולים פורטרט של שרון מעשה ידיו (צילום: איי פי)

 

לאחר שתפוג השפעתם של חומרי ההרדמה, ניתן יהיה לבדוק תגובות כמו פתיחת עיניים, דיבור ותנועות - תפקודים המושפעים מנזק אפשרי שנגרם לאונות. עד עכשיו בדקו הרופאים בעיקר תגובות עצביות שמקורן בגזע המוח.

 

"אנחנו לא יודעים אם שרון סובל"

 

מנתחו של שרון, פרופ' פליקס אומנסקי, אומר בראיון ל"מוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות" כי עדיין מוקדם לאמוד האם ראש הממשלה יחזור לתיפקוד מלא: "אנחנו עדיין רחוקים מאוד מהיכולת לאמוד את מידת הנזק שנגרם. כמה רחוקים? זה יכול לקחת גם שבועות ואפילו חודשים". באשר לסיכויי ההתאוששות אמר: "יש מקרים שבהם יש חזרה לתפקוד מלא - ויש מקרים שלא".

 

במה שנוגע למצבו של ראש הממשלה שרון ציין כי "הוא לא מגיב לגירויים מילוליים, לא לקריאה בשמו ולא לפקודות. אנחנו לא יודעים איזה נזק נגרם לאונה הימנית - האם נמחקה כליל או לא". לדבריו, "שרון מגלה סימני אי-נוחות, אבל אנחנו לא יכולים להגיד שהוא מעווה את פניו כאשר אנחנו גורמים לו לכאב".

 

מקורבי ראש הממשלה מצויים בציפייה דרוכה לקראת הבדיקות היום. לדבריהם, לצד התקווה הגדולה יש גם חשש, אולם הם שומרים על אופטימיות: "הסימנים המעודדים מהיומיים האחרונים גורמים לנו להתחזק ולהאמין שאריק יצא מזה", אמר אחד מעוזריו הקרובים. "אנו מעודדים מהאהבה והתמיכה לה זוכה ראש הממשלה. אנו מרגישים שכל העם עם אריק במאבק הזה שלו. מחר זה עוד שלב אחד במאבק שלו על חייו. אנו מקווים ומתפללים שהוא יצלח גם אותו", אמר אמש יועץ קרוב.

 


תלמידים באו לבית החולים לברך את שרון. צילום: איי פי

 

 

עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, יצא אמש בהצהרה ראשונה לתקשורת, ואמר כי "יצאתי לכאן להודות בשם בני משפחתי לאזרחי ישראל שמאז יום רביעי עוטפים אותנו בדאגה, בתפילה בחום ובאהבה לשלומו של אבי".

  

עמרי גם הודה לבית החולים ולצוות הרפואי: "בנוסף אני רוצה להביע את הערכתנו הרבה ואת תודתנו לבית החולים הדסה עין כרם, לצוות הרפואי המטפל

באבי ולרופאיו האישיים, שעשו ועושים לילות כימים בטיפול מסור בראש הממשלה. אנחנו אסירי תודה על היחס החם, הטיפול המקצועי והמסירות הרבה של כולם", הוסיף עמרי. הוא סיים את דבריו הקצרים: "תודה לכולם, אותנו זה מאוד מחזק".

 

גם משרד הבריאות פירסם אמש הודעת תמיכה ברופאי שרון. בהודעה נאמר כי שר הבריאות, דני נוה, ומשרדו חוזרים ומחזקים את ידי רופאי בית החולים הדסה עין כרם בירושלים והעובדים "שעושים עבודה מסורה בטיפול בראש הממשלה". בהודעת משרד הבריאות נמסר עוד כי "השר והמשרד בטוחים שהרופאים פועלים במקצועיות, תוך הפעלת שיקול דעת ומגישים רפואה איכותית ומעולה".


פורסם לראשונה 11/01/2006 14:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
עמרי שרון מגיע היום לבית החולים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
תפילה למען שרון הלילה בקנדה
צילום: איי פי
צייר מעריץ, בקרב המתפללים
צילום: איי אף פי
מומלצים