שתף קטע נבחר

צליל מקוון: איך לנהל אהבה בשלט-רחוק

צריך מבנה אישיות מיוחד, ורגשות עזים מאוד, כדי להחזיק מעמד במערכת יחסים מחוץ לאזור החיוג שלכם

האינטרנט, קופידון שובב שכמותו, מאפשר לנו להתאהב באנשים, גם אם הם נמצאים במרחק אלפי קילומטרים מאיתנו. מצד אחד, זה נפלא: נפתחות לפנינו אפשרויות שמעולם קודם לכן לא היו זמינות, לפגוש את הנפש התאומה גם אם אנחנו מתגוררים בשתי יבשות שונות. מצד שני, הנה, הכרנו מישהו שגר באוסטרליה. צ'וטטנו שעות, החלפנו תמונות, ראינו זה את זה בווידאו של המסנג'ר ואנחנו כבר מאוהבים עד הגג. אבל מה עושים עכשיו?

 

לא תמיד זה כזה דרמטי, לפעמים מדובר במרחקים קצרים יותר, כמו אילת ותל-אביב, או חיפה וירושלים. אבל בכל מקרה בו בני הזוג אינם מתגוררים באותה עיר, או לפחות במרחק נסיעה קצר, מתעוררות בעיות ייחודיות. והסביבה, שמסתכלת עדיין על יחסים בשלט-רחוק כעל תופעה מוזרה וחסרת תוחלת, לא ממש עוזרת בכך.

 

צריך המון סבלנות ויכולת דחיית סיפוקים 

לא כל שני אנשים יכולים לנהל רומן בשלט-רחוק. ראשית, צריך המון סבלנות ויכולת דחיית סיפוקים. צריך להיות מסוגלים להתגבר על החסך במגע. אפשר אמנם לשלוח אייקונים של נשיקות וחיבוקים בצרורות, וזה אכן מחמם את הלב - אבל ממש לא אותו דבר כמו לקבל אותם במזומן. כמובן, כשלא מתראים לעיתים קרובות, אי אפשר לקיים יחסי מין בתדירות הרצויה, אלא אם כן מסתפקים בסייבר סקס. גם אז, יש אי-אלה חושים שאינם יכולים להשתתף בחגיגת האהבה.

 

מטבע הדברים, ביחסים בשלט-רחוק, במיוחד כאלה המתנהלים בין מדינות, קשה יותר לשמור על נאמנות. אוהבים רחוקים צריכים להיות טיפוסים מאוד נאמנים, או מאוד כנים. בגידה היא תמיד בלתי הוגנת, אבל ביחסים כאלה, זה במיוחד לא הוגן להתראות פיזית עם מישהו אחר בלי לדווח על כך לבן הזוג הרחוק. צריך להקפיד להרגיע את בן הזוג שיותר חושש וחסר ביטחון (כל אחד מרגיש כך לפעמים, בתורו, כמו נדנדה רגשית). מומלץ מאוד לעדכן את בן הזוג הרחוק על פגישות עם ידידים, על ההתרחשויות בעבודה, על בני המשפחה שלכם ועל אירועים שהשתתפתם בהם, וכן לקבל ממנו עדכונים שוטפים. זה מוסיף עניין, זה מחסל דאגות ואי-ודאות, וגם שומר אתכם מעודכנים זה בחיי זה.

 

בני הזוג צריכים להיות מסוגלים לרמה של תקשורת הרבה יותר גבוהה מזו המספיקה לשניים המתגוררים באותו אזור חיוג. בעוד שביחסים רגילים ניתן לראות את הפרצוף המוטרד של בן הזוג ולהתייחס, ניתן לפענח בקלות הבעות שמעידות על כעס, ואפשר לראות לפי הניצוץ שבעיניים אם הצד השני מתלוצץ או שהוא מתכוון ברצינות - באינטרנט זה יותר מסובך. בצ'אטים המתנהלים בתוכנות המסרים המיידיים משפטים שלמים הולכים לפעמים לאיבוד, שלא לדבר על אימיילים תועים בסייבר-ספייס - מקור בלתי אכזב לאי-הבנות נוראיות. וגם אם תציבו כל הזמן מצלמות רשת, האיכות שלהן עוד לא מספיק טובה כדי להעביר את כל הניואנסים. והבעיה הכי קשה היא, שאם פישלתם, אם רבתם, הרבה יותר קשה להתנשק ולהתפייס.

 

להתנחם במילים הכתובות

ביחסים בשלט-רחוק, צריך לדבר הרבה יותר מאשר ביחסים רגילים, שכן הדיבור ממלא את מקומם של רוב הדברים האחרים. "דיבורים" יכולים להיעשות בטלפון או בצ'אט קולי, והם יכולים להתבצע בצ'אט כתוב (למיטיבי הקלדה) או בתכתובת פוריה באימייל. במקרה שבוחרים בצ'אט כתוב או באימייל, יש אמנם טרחה בעצם ההקלדה, אבל יש גם צ'ופר שאינו קיים ביחסים רגילים: כל השיחות מתועדות באופן אוטומטי, ואפשר לחזור ולקרוא, לנתח ולהתעמק - וגם אולי להתנחם קצת במילים הכתובות, כאשר גוברים עלינו הגעגועים.

 

אמנם אי אפשר ללכת יחד לסרט, או למסעדה, אבל אפשר גם אפשר לשחק יחד משחקים דרך האינטרנט, כמו שש-בש, שחמט, קלפים או אפילו "צוללות". אם שניכם אוהבים תשבצים, יש תוכלו גם לפתור יחד תשבץ, או לשחק משחקי מילים דוגמת "התליין".

 

נחמד גם מידי פעם לשלוח זה לזה משהו בדואר אמיתי, משהו שאפשר למשש גם כשלא נמצאים מול המחשב. אולי ספר שסימנתם בו משפטים שמצאו חן בעיניכם, או דיסק צרוב עם שירים אהובים במיוחד, מלווה באגרת ברכה פיזית, לשם שינוי, עליה נרסס מעט מהבושם שלנו. ואם רוצים להיות ממש רומנטיים, בסגנון ימים עברו - אפשר אולי לצרף קווצת שיער חפוף בשמפו ריחני במיוחד. אתרי אינטרנט בינלאומיים מאפשרים גם משלוח פרחים מרחוק, ובהחלט מומלץ לנצל את השירות הזה.

 

להיפגש באמצע הדרך

יחסים בשלט-רחוק יכולים להעיק על התקציב, החל משיחות טלפון בינלאומיות (למי שמשום מה לא מכיר את Skype, תוכנת החינם לביצוע שיחות קוליות דרך האינטרנט) ועד טיסות, בין אם אלה טיסות קצרות בתוך הארץ, בין אם אלה טיסות טרנס-אטלנטיות. שכן הגעגועים אולי מגבירים את האהבה, אבל הנוכחות הפיזית של הנפש האהובה מחזקת את האהבה.

 

צריך לנסות להיפגש כמה שיותר, למרות המרחקים, אולי באמצע הדרך, ולצבור כמה שיותר זכרונות משותפים, שימלאו את המצברים ויחזיקו עד לפעם הבאה - ועד שתוכלו להיות יחד באופן קבוע, עדיף תחת קורת גג אחת.

 

כדאי לקבוע תאריך יעד ליחסים בשלט-רחוק. ביום מן הימים, תתחילו לתכנן עתיד רציני, וזה יוכל לקרות רק כשאתם גרים באותה סביבה, או אפילו יחד. ואם אף אחד מכם אינו מוכן להסכים על מעבר למקום אחר, כדי שתוכלו להתראות על בסיס קבוע - מוטב לשכוח מהיחסים האלה.

 

בכתבה "לשרוד יחסים בשלט-רחוק", שהתפרסמה במגזין הגברים Askmen, כותבת ויקטוריה הולמס: "סלחו לי על הבוטות, אבל אל תעלו אפילו בדעתכם לנהל יחסים בשלטרחוק, אלא אם כן שניכם מסורים מאוד זה לזו ומוכנים להקריב קורבנות למען היחסים. אם לא זה המקרה, עדיף לכם לחתוך כבר בהתחלה ולהימנע משברון-לב פוטנציאלי בעתיד". לדבריה, בשביל שיחסים בשלט-רחוק ישרדו, לא מספיק רק לחבב את האדם השני, צריך לאהוב אותו "באופן בלתי נשלט, בלתי מוסבר, מסמא" אפילו, כך שתעשו כמעט הכל כדי לשמור על האהבה הזאת.

 

>>> עוד על אהבה ברשת: אהבה בימי מחשב

 פורסם לראשונה 30/01/2006 10:08

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לשלוח במחשב צרורות של נשיקות וחיבוקים
צילום: shutterstock
קשה יותר לשמור על נאמנות
צילום: index open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים