שתף קטע נבחר

לכבוד שלמה נחמה

"האם זה הכרחי לגבות עמלה של 5 שקלים עבור משיכת כסף בבנקט בבית חולים ובאוניברסיטאות? אין גבול לתאוות הבצע?". רבקה פריסלר כותבת ליו"ר בנק הפועלים

לכבוד,

שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים

 

שלום לך. משכת פעם 405 שקלים בבנקט? אני מניחה שלא. לעומת זאת, אני דווקא כן ואפילו מהמכשיר של הבנק שאתה מנהל. כי כשהתקשרתי לבנק לברר את פשר החיוב המשונה

שיצא לי בפתקית, ענה לי הפקיד: "משכת מכספומט של בנק הפועלים? אז ככה הם מחייבים לקוחות של בנקים אחרים". ומאחר שאני לקוחה של בנק אחר, העברתי לשורת ההכנסות של הבנק שלך חמישה שקלים, בנוסף לעמלת השורה אותה אני משלמת לבנק שמנהל את כספי.

 

אבל בוא נתמקד: הכספומט של בנק הפועלים ממנו נמשך הכסף, מר נחמה, נמצא במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. למטופלים ולמבקרים הסועדים אותם אין אופציות אחרות. זה הכספומט היחידי בבית החולים ואין בלתו.

 

ועכשיו, ברשותך, לעובדות: בדצמבר 2005 אישר שר האוצר לבנקים לגבות עמלות גבוהות יותר מעמלות השורה על כל משיכה מכספומט הנמצא במרחק של יותר מ–500 מטר מסניף בנק. המטרה – תפוצה רחבה יותר של כספומטים בפריפריה, לטובת הלקוחות.

 

עוד בטרם הוקמה נקודת משיכה אחת חדשה בפריפריה קפץ בנק הפועלים על העגלה, והחל לגבות את העמלה במכשירים קיימים, שתן לי לנחש - לא היו הפסדיים גם קודם. הבנקים האחרים, אגב, עדיין לא גובים עמלה זו למרות שהם יכולים.

 


הבנקט בסורוקה. עוד 5 שקלים לבנק הפועלים

 

מר נחמה: אתה בטח יודע שלא מזמן תרם בנק הפועלים 1,500 כורסאות מיטה למחלקות ילדים בבתי חולים. לפי כ– 2,000 שקל לכורסה, הוציא הבנק כשלושה מיליון שקל, תמורתם קיבל "כתבות איכות" בעיתונות.

 

מבלי להפחית בערכה של התרומה, תוך 600,000 משיכות כספומט אתה מחזיר לעצמך את הכסף. מעניין כמה מהמשיכות האלה יהיו בכספומטים שממוקמים בבתי חולים. ומי ימשוך את הכסף? מטופלים שאין להם ברירה אחרת, מבקרים שעושים לילות כימים לצד המאושפזים וזקוקים לכמה שקלים לארוחה בקפיטריה, עובדי משמרות שאין להם זמן לקפוץ לבנק. להמשיך?

 

עכשיו השאלה היא האם חמשת השקלים של המושכים בבנקטים כאלה הכרחיים. כנראה שאין גבול לתאוות הבצע. אם אפשר ממאושפזים – אז בטח ובטח שאפשר מאנשים שמבלים בקניון.

 

שלך,

רבקה פריסלר

 

נ.ב

 

הערה לסיום לאהוד אולמרט, האיש שחתום על הצו המביש הזה: הצו לא התנה את גביית העמלה המופרכת בהקמה של מכשירי בנק אוטומטיים לבנק בפריפריה. הצו גם לא הוציא מהכלל כספומטים הממוקמים במוסדות כגון בתי חולים ואוניברסיטאות. שמץ של מחשבה לא הושקע בכך. וכך, קהל שבוי של מאושפזים וסטודנטים כבר משלמים את המחיר של החלמאות הזאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים