שתף קטע נבחר

ריח של חתן-כלה

אתמול בלילה, לאחר שרומי אמרה שהיא מרגישה סינדרלה, זאת אומרת שהבגדים נשמטים לה מהגוף באחת, נזכרתי באיתן, מגדל הפרפרים. איתן כאילו המציא מחדש את הרגשות, על רקע צבעים עשירים, משק כנפיים ומשחקי אור

יש לי בעיה עם נוסטלגיה. אני לא אוהב להתרפק על העבר, אבל אנשי הכפר נשארו בשבילי אמת מידה לחיים. אתמול בלילה, לאחר שרומי אמרה שהיא מרגישה סינדרלה, זאת אומרת שהבגדים נשמטים לה מהגוף באחת, נזכרתי באיתן.

 

איתן הוא מגדל פרפרים. אף פעם לא ידענו מה יש לו עם פרפרים, כי המחסן הגדול שלו היה פתוח ורובם התפזרו לכל עבר, אבל איתן היה מסור לעצמו. היו לו גם עבודות אחרות, אבל הוא בילה מרבית היום במחסן. הוא ממש חי עם הפרפרים שלו. נדף ממנו כבר ריח של אבקת כנפיים, שעד מהרה היה לריח מוכר של חתונות, כי המחסן שלו היה לאתר צילומים של חתן

וכלה. כולם נראים בתמונות יפים כמו גלויות דואר מהוואי.

 

איתן כאילו המציא מחדש את הרגשות, על רקע צבעים עשירים, משק כנפיים ומשחקי אור עם הגג שהוא עצמו חורר כדי שיהיה אוויר. חתן וכלה שלא עלה מהם ריח של פרפרים, לא נחשבו אצלנו לחתן וכלה. הזקנים אמרו שאוטוטו הם כבר מתגרשים, ואנחנו אמרנו שהכלה תבגוד בחתן.

 

אם הוא היה רוצה, הוא יכול היה להיות ולנטינו

 

אם איתן היה רוצה, הוא יכול היה להיות ולנטינו. החלום הוורוד של חלק מנשות הכפר היה להפשיט אותו ערום מתחת לגג המחורר שלו, כי הריח שלו היה חזק יותר מהמציאות.

 

אבל איתן התנהג עם אחריות חברתית. הוא קיבל במאור פנים את הנשים המשחרות לפתחו וניהל איתן שיחות טובות בענייני השעה. הן יצאו ממנו מאושרות, כאילו ענייני השעה הם אהבה סוערת.

 

ואותו איתן חי עדיין בכבוד. נשים ממשיכות לחזר אחריו, ואין עדיין חתונה בכפר בלי הריח של הפרפרים שלו, וגם אני

נשארתי כזה, נשמה של ילד שנזכר באיתן בכל פעם שהמציאות אינה מסוגלת להכיל את מה שאני מרגיש.

 

רומי לא הבינה למה השכמתי קום ומיהרתי לנסוע אל איתן. בסך הכל, אמרה, מגדל פרפרים שלא הצליח להתקדם בחיים.

חזרתי מאיתן, ורומי הייתה עדיין בבית. לא אמרתי כלום, אלא רק הסתובבתי בכל החדרים, ופתאום רומי אמרה שהיא אף פעם לא ידעה שאני כזה יפה. היא היתה מוכנה להתחתן אתי באותו רגע.

 

 

לבלוג של סבסטיאן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמו סינדרלה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים