שתף קטע נבחר

סופית: ההצבעה על מרכז הליכוד תהיה גלויה

בית הדין של הליכוד קבע כי ההצבעה על הצעתו של נתניהו, לפיה יש להוציא את הכוח לקביעת הרכב רשימת הליכוד לכנסת מידי מרכז המפלגה ולהעבירו לפריימריז רחבים, תתקיים בגלוי. מדובר בנצחון זעיר לאנשיו של נתניהו, שחששו מהשלכות הצבעה חשאית

ניצחון קטן לנתניהו: אב בית הדין העליון של הליכוד, אביגדור משאלי, דחה היום (ד') את העתירות נגד כינוס המרכז ובעד הצבעה חשאית. משמעות הדבר: מרכז הליכוד יצביע באופן גלוי על הצעת יושב ראש התנועה, בנימין נתניהו, לשיטת בחירת נציגי הליכוד לכנסת.

 


לפי הצעת נתניהו, יש להוציא את הכוח לקביעת הרכב רשימת הליכוד לכנסת מידי מרכז המפלגה ולהעבירו לפריימריז רחבים בקרב כל חברי התנועה. החלטת משאלי מהווה נצחון קטן לנתניהו, שמעדיף הצבעה גלויה, בהנחה כי חברי המרכז המתנגדים להצעה יעדיפו לא לחשוף את זהותם. 

 

את השבוע החולף ניצל נתניהו לפגישות פוליטיות עם בכירי מפלגתו ועם פעילים מרכזיים. בליכוד מדווחים כי נתניהו עשה לילות כימים בהצלחת מהלכו, שכן כל "גורלו הפוליטי מונח על כף המאזניים". 

 

בכנס בחירות גדול של הליכוד שלשום באשדוד, קראו כל הדוברים לחברי המרכז שהיו בכנס להצביע בעד הצעתו של נתניהו - בהם סילבן שלום, לימור לבנת, ישראל כץ, רובי ריבלין, גדעון סער, דניאל בן לולו ואחרים. 

 

באופן טבעי, הופנו העיניים לכיוונו של סילבן שלום, שאמר כי: "חברי המרכז הם אנשים מצוינים. השמיצו אותם בלי שום הבחנה כי התקשורת לא כל כך אוהבת את זה. אבל, הרכבת יצאה מהתחנה ואם זה רצונו של היו"ר בנימין נתניהו, צריך לתמוך בזה".

 

שרת החינוך לשעבר, לימור לבנת, הביעה גם היא את תמיכתה בהעברת בחירת הח"כים לכלל חברי התנועה ואמרה: "בחירת הח"כים צריכה להיעשות על-ידי כלל החברים. אמרתי את זה לפני תשע שנים. הליכוד היא תנועה חפצת חיים. מי שעבר לקדימה חשב שזה ליכוד ב', והיום הם רוצים לחזור הביתה, אבל משהו עוצר אותם. אנחנו רוצים להקל עליהם וכשהם יידעו שאנחנו עוברים לפריימריז - אנחנו נעזור להם בכך".

 

מתיחות שיא: "קדימה פועלת במרכז"

 

למרות תמיכת בכירי המפלגה, המתיחות בליכוד הגיעה לשיא ביממה האחרונה, ונתניהו אף טען בפגישות סגורות עם פעילים כי קדימה פועלת בתוך מרכז הליכוד נגד יוזמתו להוציא את בחירת רשימת המועמדים לכנסת מידי המרכז.

 

מקורביו של נתניהו טוענים כי מספר חברי מרכז מרכזיים קיבלו טלפונים מגורמים בקדימה בניסיון לשכנעם לטרפד את המהלך שיזם נתניהו. 

 

גורמים בכירים בקדימה אומרים בתגובה להאשמותיו של נתניהו לפיהן אנשיה פועלים במרכז הליכוד כנגד הצעתו לשנות את שיטת הבחירות: "חולשת האופי של נתניהו שוב פורצת במלוא עוזה". לדבריהם, "נתניהו שוב בפאניקה. הוא מאבד את העשתונות, הליכוד הוא לא הבעיה של קדימה ובעוד פחות מחודש הליכוד יחדל להיות הבעיה של ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ניצחון קטן. נתניהו
צילום: איי אף פי
צילום: ירון ברנר
יצביע. מרכז הליכוד
צילום: ירון ברנר
מומלצים