שתף קטע נבחר

"אולמרט ולבני, החזירו אלינו את גילי בדחיפות"

חבריו של גילי חסקין, מדריך הטיולים הממתין לתחילת משפטו בהודו, פונים אל ממלא מקום ראש הממשלה ואל שרת החוץ בבקשה שיסייעו בפרשה: "בנוסף לשלילת חירותו של גילי, בינתיים הוא חלה וזקוק לטיפול רפואי דחוף". העתק של המכתב והעצומה שהכין יישלח אל כל 120 חברי הכנסת

לא שוכחים: מדריך הטיולים הישראלי הנמצא בהודו, גילי חסקין, ירד מעט מסדר היום התקשורתי לאחר ששוחרר ממעצרו, אולם חבריו עדיין עוקבים אחריו בדריכות. כזכור, חסקין נעצר בחודש דצמבר בשעה שליווה קבוצת מטיילים שהדריך בהודו, לאחר שבבדיקה בתיקו נמצא כדור של רובה במהלך בידוק בטחוני. לאחר כשלושה שבועות במעצר הוא שוחרר בתנאים מגבילים ונאסר עליו לעזוב את מחוז טריוונדרום, בו הוא נמצא.

 

כיום חי חסקין מחסכונותיו

, אינו מתפרנס ונמצא הרחק ממשפחתו. מה שמעיק עליו במיוחד הוא חוסר הוודאות בנוגע למועד תחילת משפטו ובעיקר - מה יפסקו השופטים בסיומו.

 

בניסיון להביא לתזוזה מחודשת בעניינו יזם לפני מספר ימים חברו האישי, תושב מבשרת ציון נפתלי רז, עצומה הקוראת לממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט ואל שרת החוץ, ציפי לבני, לסייע בעניינו של חסקין.

 

בעצומה, שתישלח הלילה אל אולמרט ולבני, כותב רז: "אנו מעריכים את כל שעשיתם עבור גילי חסקין עד היום, ופונים אליכם לעשות את הצעד האחרון הדרוש, להערכתנו, כדי להחזירו הביתה ממעצר בית של חודשיים וחצי בהודו – לפנות אישית אל ראש הממשלה ההודי ואל ממלא-מקום שר החוץ ההודי".

 

"גלעד (גילי) חסקין, מורה-דרך ידוע ומוערך כידוע לכם, נקלע למצב קפקאי בהודו ונעצר ב- 16.12.05 בשל כדור רובה שנמצא בכיס תרמילו. גילי ישב בכלא 20 יום, באשמת 'סחר בנשק', וב-4.1.06 שוחרר בערבות למעצר-בית במחוז טריוונדרום. הקונסוליה הישראלית וצמרת משרדך מודעים למצבו והקונסול מר דני סיוון והקונסול הכללי מר דני זונשיין אף פנו לשלטונות מדינת קראלה בהודו, אך השופט דחה את הבקשה. בנוסף לשלילת חירותו של גילי, בינתיים הוא חלה וזקוק לטיפול רפואי דחוף, וכמובן נאלץ להוציא כסף רב בהתארחות מאונס בטריוונדרום.

 

"...התרשמנו שרק פנייה אישית שלכם תוכל להיות האסמכתה הדרושה. להערכתנו יש לפעול במהירות, שכן אישים הודיים עשויים להעדיף המתנה עד אחרי הבחירות שלהם במאי – ואז אנו עלולים להיאלץ להתחיל הכל מהתחלה. מכל המידע שאספנו, נראה שרק פנייה דחופה ישירה שלכם אל ראש הממשלה ההודי ואל ממלא מקום שר החוץ ההודי תאפשר לגילי לחזור הביתה. אנא, החזירו אלינו את גילי בדחיפות".

 

רז הוסיף בשיחה עם ynet כי המכתב, ובו כ-500 חתימות ובראשן חתימותיהם של אישי ציבור, יישלח הלילה גם אל כל 120 חברי הכנסת. "אנו מקווים שזה יהיה הדבר הראשון שאולמרט ולבני יראו בבוקר, ומייחלים שיימצא פתרון לעניינו של גילי", אמר רז.

 

על הנסיבות שהובילו אותו ליזום את המכתב אמר: "החלטנו להפסיק את השקט התעשייתי שהענקנו לכל הגורמים. זאת, אחרי חודשיים וחצי

 מאז שגילי נעצר. עתה אנחנו מרגישים שתם עידן השקט ועכשיו צריך לעשות גלים ולהעיר את המערכת. אם חלילה גם זה לא יעזור – יש באמתחתנו כמה כלים פחות מנומסים שאנחנו מקווים שלא נזדקק להם".

 

אולם בכך לא הסתכמו המאמצים להביא לשחרורו של חסקין. באתר אינטרנט חדש שנפתח עבור חסקין, הנושא את השם "לשחרר את גילי חסקין" ניתן למצוא שורה ארוכה של אישים ידועים שהצטרפו לדרישה לשחררו ואף את יומנו האישי. חבריו מקווים כי אולי כל אלו יוכלו להביא לתפנית חיובית שתסלול את האפשרות שיחזור לישראל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבינועם טלבי
גילי חסקין. ממתין למשפט
צילום: אבינועם טלבי
מומלצים