שתף קטע נבחר

מדריך הטיולים שנעצר בהודו לא ישוחרר לארץ

אכזבה מרה לגילי חסקין, הישראלי שנעצר בהודו בגלל קליע שאותר בתרמילו. בית המשפט פסק שלא יוכל לטוס לישראל עד לפתיחת משפטו. "המצב מבחינתי הוא קטסטרופלי", אמר ל-ynet. "אני תקוע כאן עם בעיות בריאות וזה עלול להימשך שנים"

מדריך הטיולים הישראלי, גילי חסקין, שנעצר לפני כחודשיים בהודו ושוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים – יישאר לפי שעה בהודו. כך החליט היום (ג') בית המשפט בטריוונדרום, המדינה בדרום הודו שבה שוהה חסקין.

 

חסקין כזכור, נעצר לפני כחודשיים לאחר שבבידוק ביטחוני לקראת טיסה עליה היה אמור לעלות עם קבוצה אותה הדריך נמצא קליע בתרמילו. הוא שהה במעצר למשך כשלושה שבועות באשמה של סחר בנשק ואחר כך שוחרר בתנאים מגבילים.

 

חסקין ביקש מבית המשפט לאפשר לו לטוס לישראל עד לתחילת משפטו. זאת, תוך שהביע את נכונותו לעמוד בכל תנאי שיידרש ובפרט שישוב הביתה. הוא המציא מסמכים המעידים על טיפולים רפואיים להם הוא נזקק ובית המשפט ביקש שהות להחליט. למרבה הצער, בדיון שנערך היום, ואשר אליו חסקין לא הוזמן, פסק בית המשפט כי תנאי המעצר יישארו על כנם, ופירושו של דבר – שחסקין יישאר במחוז טריוונדרום עד לפתיחת משפטו במועד לא ידוע.

 

"המצב מבחינתי הוא קטסטרופלי. אני תקוע כאן עם בעיות בריאות, לא יכול להתפרנס, וחייב לממן את עלויות השהייה האדירות. גם הפרנסה העתידית שלי – טיולי פסח, נפגעה", אמר חסקין ל-ynet בשיחת טלפון מהודו.

 

חסקין ממשיך ומספר: "לא ראיתי את ילדיי שבועות רבים והם זקוקים לי. אין לי צל של מושג מתי ייפתח המשפט וכמה זמן הדבר ייארך. זה עלול להימשך שנים. זהו סבל אדיר וחידלון נוראי והכל על לא עוול בכפי. אפילו התובע והמשטרה השתכנעו ששניתן לשחרר אותי לביתי אך בית המשפט לא קיבל זאת. חמישה שבועות לקח לבית המשפט לדון רק בהחלטה זו, מי יודע כמה זמן ייקח לו לפסוק בענייני?", אמר בייאוש.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבינועם טלבי
"מצב קטסטרופלי". חסקין
צילום: אבינועם טלבי
מומלצים