שתף קטע נבחר

רצח ענבל עמרם: למשטרה אין קצה חוט

הבוקר חדרו השוטרים למחשב של ענבל בניסיון להיעזר בצ'טים ובדואר האלקטרוני שלה לפתרון התעלומה. במקביל, זומנו חבריה וקרובי משפחתה למתן עדות וגופתה נותחה במכון לרפואה משפטית. מפקד מרחב ירקון: "הפקדתי את רוב החוקרים שלנו על הפרשה"

24 שעות לאחר מציאת גופתה של הצעירה, ענבל עמרם, ולמשטרה אין עדיין קצה חוט בפרשה. הבוקר החלו השוטרים לגבות עדויות מסביבתה הקרובה של ענבל, על מנת שהקרובים ישפכו מעט אור על הפרשה. במכון לרפואה משפטית ניתחו הבוקר את הגופה. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

 

במשטרת מרחב ירקון, בפיקודו של תת ניצב חגי דותן, מייחסים חשיבות רבה לחקירת הרצח והיום בבוקר (א') אמר תת ניצב דותן ל-ynet: "הפקדתי את רוב החוקרים על החקירה. יש לנו מוטיבציה גדולה למצוא את מי שעשה את הפשע הנורא הזה ולהביא לפענוח שלו".

 

כפי שפורסם ב-ynet כבר אמש, המשטרה אספה מביתה של ענבל את המחשבים האישיים והבוקר מנסים מומחי מחשבים למצוא קצה חוט בצ'טים ובדוא"ל ששלחה עמרם. במקביל התחילו השוטרים לזמן לעדויות את חבריה של ענבל ואת בני משפחתה כדי לנסות ולשחזר את שגרת חייה, דבר שאולי יצליח לשפוך מעט אור על הרצח.

 

במשטרה עדיין בודקים האם מדובר ברוצח שהכיר את ענבל והמתין לה מתחת לביתה בפתח תקווה בעת שירדה לאסוף את אחותה והצליח לשכנע אותה לנסוע עימו לשדה.

 

"באיזו מדינה אנחנו חיים"?

 

"באיזו מדינה אנחנו חיים? ילדה יוצאת למספר דקות מהבית ונרצחת". כך תהו בני משפחת עמרם. בתם ענבל (20), שגופתה נמצאה ברמת אביב אתמול בבוקר, יצאה מהבית כדי לאסוף את אחותה במכונית, ולא שבה. בני המשפחה ניהלו ערב שבת של שגרה בביתם שבפתח תקווה. סמוך לחצות ביקשו ההורים מבתם לצאת לכיוון רחוב ארלוזורוב בעיר. "היא לקחה את הרכב של אביה ונסעה להביא את אחותה עומרית בת ה-13. מדובר בנסיעה קצרה. החברה מתגוררת שני רחובות מבית המשפחה.

 

"אחרי מספר דקות התקשרה עומרית ושאלה למה לא מגיעים לקחת אותה", סיפר דודה של ענבל, אלי עמרם. האב חנניה לא הבין למה ענבל עדיין לא הגיעה והתקשר לטלפון הנייד שברשותה, אך היא לא ענתה. לאחר שניסה ליצור עמה קשר שוב ושוב ללא הצלחה, הוא הזמין מונית ונסע להביא את עומרית.

 

הדאגה בבית משפחת עמרם הלכה והתגברה וכל הנסינות להתקשר לטלפון הנייד שלה עלו בתוהו. הדוד הוסיף, כי בני המשפחה יודעים שהיא ילדה אחראית. מיד אחרי שעומרית הגיעה הביתה האב נסע לתחנת המשטרה בפתח תקווה להגיש תלונה שבתו נעדרת. "הם ניגשו ליומנאי אך הוא סילק אותם", סיפר בכעס. "היומנאי אמר להם שמוקדם מדי להתלונן, שלא חלף מספיק זמן מאז שיצאה מהבית. שיש נהלים".  

 

האב עזב את תחנת המשטרה אבל בחושיו הרגיש שמשהו לא טוב קרה לבתו. הוא החליט לא לחכות 48 שעות כפי שביקשו ממנו במשטרת פתח תקווה ורק אז להגיש תלונה, ופנה לבן משפחה המשרת במשטרת מחוז תל אביב. "השעה כבר היתה כמעט שלוש לפנות בוקר. רק אז התחילו לבצע חיפושים. באמצעות חברת הטלפונים הבינו כי הטלפון נמצא באזור גלילות. יותר מאוחר הוזנק גם מסוק משטרתי לאוויר, שאיתר את מכוניתה של הבת. המשטרה הגיעה למקום ובני המשפחה סיפרו: "מה שידוע לנו הוא שמצאו אותה עם דופק חלש ומדממת. היא איבדה הרבה דם. אולי אם היו מתחילים את החיפושים מוקדם יותר היו גם מצליחים להציל את חייה". ענבל נמצאה כשעל גופה חבלות וגרונה משוסף.

 

ההורים חנניה וחבצלת ושתי אחיותיה הצעירות לא מבינים מה קרה לענבל לאחר שיצאה מהבית. באותו ערב היא קבעה גם עם חברות שהתקשרו לבית המשפחה לשאול מדוע היא לא מגיעה.

 

"מבחינתנו זאת תעלומה ואנחנו מקווים שהמשטרה תפתור אותה. לענבל אין עבר פלילי ורק לפני חודשיים סיימה את שירותה הצבאי במודיעין. לא נראה לנו שהיא נסעה מרצונה למקום שבו היא נמצאה. אנחנו לא יודעים מה קרה, ולא חסרים פסיכופטים בארץ. אולי היא נתקלה בגנב רכב שאיים עליה עם סכין, אבל הרכב לא נגנב ואפילו את הטלפון שלה השאירו ברכב", סיפר הדוד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענבל עמרם. יצאה מהבית, ונרצחה
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
צילום: אבי כהן
המקום בו נמצאה הגופה
צילום: אבי כהן
מומלצים