שתף קטע נבחר

"ילדה יוצאת למספר דקות מהבית ונרצחת"

ענבל עמרם בת ה-20 יצאה אמש לאסוף את אחותה במכונית, אך לא הגיעה אליה. ההורים פנו למשטרה כדי להתחיל בחיפושים, אולם נענו שלא ניתן לעשות זאת על פי הנהלים. בעזרת שוטר קרוב משפחה האיצו בכל זאת במשטרה, אך עד שאותרה פצועה וחבולה במכוניתה, היה כבר מאוחר מדי

"באיזו מדינה אנחנו חיים? ילדה יוצאת למספר דקות מהבית ונרצחת". כך תהו בני משפחת עמרם. בתם ענבל (20), שגופתה נמצאה ברמת אביב הבוקר (שבת), יצאה מהבית כדי לאסוף את אחותה במכונית, ולא שבה.

 

בני המשפחה ניהלו ערב שבת של שגרה בביתם שבפתח תקווה. סמוך לחצות ביקשו ההורים מבתם לצאת לכיוון רחוב ארלוזורוב בעיר. "היא לקחה את הרכב של אביה ונסעה להביא את אחותה עומרית בת ה-13. מדובר בנסיעה קצרה. החברה מתגוררת שני רחובות מבית המשפחה.

אחרי מספר דקות התקשרה עומרית ושאלה למה לא מגיעים לקחת אותה", סיפר דודה של ענבל, אלי עמרם. האב חנניה לא הבין למה ענבל עדיין לא הגיעה והתקשר לטלפון הנייד שברשותה, אך היא לא ענתה. לאחר שניסה ליצור עמה קשר שוב ושוב ללא הצלחה, הוא הזמין מונית ונסע להביא את עומרית.  

 

הדאגה בבית משפחת עמרם הלכה והתגברה וכל הנסינות להתקשר לטלפון הנייד שלה עלו בתוהו. הדוד הוסיף, כי בני המשפחה יודעים שהיא ילדה אחראית. מיד אחרי שעומרית הגיעה הביתה האב נסע לתחנת המשטרה בפתח תקווה להגיש תלונה שבתו נעדרת. "הם ניגשו ליומנאי אך הוא סילק אותם", סיפר בכעס. "היומנאי אמר להם שמוקדם מדי להתלונן, שלא חלף מספיק זמן מאז שיצאה מהבית. שיש נהלים".


ענבל עמרם (צילום רפרודוקציה: רענן בן-צור)

 

האב עזב את תחנת המשטרה אבל בחושיו הרגיש שמשהו לא טוב קרה לבתו. הוא החליט לא לחכות 48 שעות כפי שביקשו ממנו במשטרת פתח תקווה ורק אז להגיש תלונה, ופנה לבן משפחה המשרת במשטרת מחוז תל אביב. "השעה כבר היתה כמעט שלוש לפנות בוקר. רק אז התחילו לבצע חיפושים. באמצעות חברת הטלפונים הבינו כי הטלפון נמצא באזור גלילות. יותר מאוחר הוזנק גם מסוק משטרתי לאוויר, שאיתר את מכוניתה של הבת. המשטרה הגיעה למקום ובני המשפחה סיפרו: "מה שידוע לנו הוא שמצאו אותה עם דופק חלש ומדממת. היא איבדה הרבה דם. אולי אם היו מתחילים את החיפושים מוקדם יותר היו גם מצליחים להציל את חייה". ענבל נמצאה כשעל גופה חבלות וגרונה משוסף.

 

ההורים חנניה וחבצלת ושתי אחותיה הצעירות לא מבינים מה קרה לענבל לאחר שיצאה מהבית. באותו ערב היא קבעה גם עם חברות שהתקשרו לבית המשפחה לשאול מדוע היא לא מגיעה. "מבחינתנו זאת תעלומה ואנחנו מקווים שהמשטרה תפתור אותה. לענבל אין עבר פלילי ורק לפני חודשיים סיימה את שירותה הצבאי במודיעין. לא נראה לנו שהיא נסעה מרצונה למקום שבו היא נמצאה. אנחנו לא יודעים מה קרה, ולא חסרים פסיכופטים בארץ. אולי היא נתקלה בגנב רכב שאיים עליה עם סכין, אבל הרכב לא נגנב ואפילו את הטלפון שלה השאירו ברכב", סיפר הדוד.  

 

ענבל נולדה בפתח תקווה וסיימה את לימודי התיכון בבית הספר ויצ"ו צרפת בתל אביב. לאחר שירותה הצבאי החלה לעבוד בחנות בגדים בפתח תקווה וכמלצרית בתל אביב. "היא רצתה לחסוך כסף כדי לנסוע לטיול בארה"ב", סיפרו בני המשפחה. "היא ילדה עדינה מאוד, שברירית, רגשנית, אינטלגנטית ושקטה. אפילו מנמלה היא פוחדת. היא לא היתה יכולה להזיק לאף אחד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענבל עמרם. יצאה לרגע
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
צילום: אבי כהן
איתור הגופה
צילום: אבי כהן
מומלצים