שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא טיפלו בתלונה על העדרות ענבל, והושעו
  ביום שישי הגיע אביה של הצעירה שנרצחה לתחנת המשטרה על-מנת לדווח על היעדרותה, אך השוטרים סילקו אותו מהמקום. למחרת בבוקר נמצאה גופתה. לדברי בני המשפחה, אם החיפושים היו מתחילים קודם לכן, ניתן היה להציל את חייה. גורם במשטרה: "השוטרים היו צריכים לגלות רגישות"

  משטרת מרחב השרון החליטה היום (ד') להעביר מתפקידם שני שוטרים ויומנאי מתחנת פתח תקווה, בעקבות בדיקת תלונה שהגישו בני משפחתה של הצעירה ענבל עמרם, שנרצחה בסוף השבוע. לטענת בני המשפחה, האב שהגיע לתחנת המשטרה כדי לדווח על היעדרות בתו, סולק מהמקום והשוטרים לא אפשרו לו להגיש את התלונה.

   

  גורמים במשטרה ציינו שמדובר במחדל של המשטרה. לדבריהם, גם אם הנהלים לא מחייבים לקבל תלונה סמוך לזמן ההיעדרות, השוטרים עדיין היו צריכים לגלות רגישות ולהתייחס לאב הנסער. פרט לכך אמרו אותם גורמים שבמקרה מסוג זה, היו צריכים השוטרים בתחנה לבדוק את תלונת האב ולטפל בה.

   

  ביום שישי האחרון יצאה ענבל עמרם מביתה בפתח תקווה, על מנת להחזיר לבית המשפחה את אחותה שהייתה אצל חברה המתגוררת בסמוך. ענבל נסעה ברכב המשפחה, אך לאחר מספר דקות התקשרה האחות ואמרה להוריה שענבל לא הגיעה לאסוף אותה. בבית המשפחה החלו לדאוג, מכיוון שענבל לא ענתה לטלפון הנייד שהיה עימה.

   

  האב חנניה שחשש לגורלה של בתו, מיהר לתחנת המשטרה בפתח תקווה וביקש להתלונן על היעדרותה. לדברי בני המשפחה, האב היה מאוד נסער, אך בתחנה סירבו לטפל בנושא, מכיוון שלטענת השוטרים, לא עבר מספיק זמן כדי להגיש תלונה על היעדרותה של בתו.

   

  בלית ברירה פנה האב לקרוב משפחה המשרת במשטרת מחוז תל אביב וזה הפעיל את קשריו ורק אז החלה המשטרה בחיפושים. בשבת, בשעות הבוקר, אותר הרכב בשדות סמוך לרמת אביב ובו נמצאה גופתה של ענבל שנרצחה. לדברי בני המשפחה ענבל דיממה ברכב במשך שעות, ואם היו מתחילים בחיפושים מיד לאחר שהאב הגיע לתחנת המשטרה, אולי היה ניתן להציל את חייה.

   

  משטרת שרון,

   אליה פנה האב לראשונה, החליטה להתייחס לנושא לראשונה רק כעבור חמישה ימים. במשטרה אומרים כי בעקבות הארוע הוחלט למנות קצין בודק לחקירת אופן הטיפול של שוטרי התחנה בהודעת המשפחה על היעדרות בתם. בעקבות החקירה, כאמור, הועברו מתפקידם שני השוטרים שהתעלמו מתלונת האב והם יעברו ראיון הדרכה וריענון נהלים מקצועיים. בנוסף הוחלט כי היומנאי יועמד לדין על התנהגות שאינה הולמת איש משטרה. 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ענבל עמרם ז"ל
  צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
  צילום: אבי כהן
  מכונית המשפחה בה נמצאה הגופה
  צילום: אבי כהן
  מומלצים