שתף קטע נבחר

הבנק העולמי: הרשות חייבת לבצע רפורמה

במקביל למענק שהבטיח הבנק - בסך 42 מיליון דולרים - מבהיר מנהל תכנית הסיוע כי על הרשות לפעול בדחיפות להקטנת הגרעון "לרמה שניתן לקבלה"

הבנק העולמי יעניק לרשות הפלסטינית סיוע בסך 42 מיליון דולר, בעקבות המשבר הכלכלי החמור אליו נקלעה ובשל החלטת ישראל לעצור את העברת כספי המיסים לאחר ניצחון החמאס בבחירות.

 

הסיוע המיוחד של הבנק העולמי יינתן מכספי קרן נאמנות אליה נתרמו כספים מהאיחוד האירופי. בחודש שעבר העביר האיחוד

 האירופי לפלסטינים סיוע חירום של 143 מיליון דולר ותשלום מענק נוסף מצידו ייבחן רק לאחר שהפרלמנט בראשות החמאס יחל לפעול באופן רשמי.

 

מנהל תוכנית הסיוע של הבנק העולמי לגדה המערבית ועזה, דיוויד קרייג, אמר היום: "העברת הסכום תסייע לרשות הפלסטינית לשמור על יציבות כלכלית וחברתית לזמן קצר, על ידי כיסוי הוצאות דחופות כמו משכורות עבור עובדי הציבור".

 

עם זאת הבהיר קרייג: "ישנה עדיפות קריטית לכך שהרשות הפלסטינית תנקוט בצעדי רפורמה כוללים כדי להוריד את הגרעון לרמה שניתן לקבלה".

 

הבנק העולמי, בבואו לאשר את מתן הסיוע, קבע כי הגדה ורצועת עזה ממשיכות לסבול ממיתון כלכלי מתיש, שמקורו בהגבלות התנועה

 של סחורות ואנשים מאז פרוץ האינתיפאדה בספטמבר 2000. "כיום, יותר מארבעים אחוזים מהאוכלוסיה הפלסטינית חיה מתחת לקו העוני, כשאחד מכל ארבעה פלסטינים מובטל", נכתב בהודעת הבנק העולמי. "מאז פרוץ האינתיפאדה מתמקד הבנק בתגובה לצורכי חירום לטווח קצר כמו גם לסיוע פיתוח לטווח בינוני".

 

הבנק העולמי מממן כיום 12 פרוייקטים בשטחי הרשות בנושאי בריאות, חינוך, שירותים מוניציפליים בסיסיים ויצירת מקורות פרנסה לפלסטינים. עלותם הכוללת של הפרוייקטים עומדת על 154 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פול וולפוביץ', נשיא הבנק העולמי
צילום: רויטרס
מומלצים