שתף קטע נבחר

הרבנים סבורים: אנחנו מגדלור העם

רבני הציונות הדתית התכנסו כדי לעודד הצבעה לאיחוד הלאומי-מפד"ל. רבה של גוש קטיף לשעבר: "המאבק הזה, של הבחירות, הוא לא רק על פיסת קרקע אלא על תכנים ומהות. האנשים צמאים היום לשמוע דברי אלוקים חיים". לדבריו, אפשר להביא לבחירת 12 ח"כים מהמפלגה, אם רק יעבדו קצת יותר קשה בשטח. מטרת המפלגה: לפקוד 300 אלף בתי אב עד הבחירות

"אנחנו מסוגלים לשמש היום דגל, מגדלור לעם ישראל". כך אמר הרב יגאל קמינצקי, רבה לשעבר של גוש קטיף, בכנס רבנים וראשי מוסדות בהנהגת האיחוד הלאומי-מפד"ל, שהתקיים הערב (יום ה') בבנייני האומה בירושלים. הרב הוסיף: "אני לא רוצה רק 12 מנדטים, אני רוצה להוביל את עם ישראל".

 

 

הכינוס התקיים תחת הכותרת "עת לעשות לה'- פנים אל פנים", במסגרת המבצע שבו פוקדים אנשי המפלגה בתי אב ברחבי הארץ, במטרה להגיע ל-300 אלף משפחות עד הבחירות, כדי שב-28.3 יצביעו כמה שיותר מהם עבור האיחוד הלאומי-מפד"ל.

 

צילום וידאו: אדי בוי

 

לטענת המארגנים, בשבועיים האחרונים פקדו אנשי המפלגה מעל 40 אלף בתי אב. בכינוס נכחו עשרות אנשי ימין, אך חשיבותו נבעה מקשת הרבנים הרחבה שהופיעו בו, מהזרם הציוני דתי, בעידוד ובברכת הרב אברהם שפירא.

 

בכנס נכחו בין היתר הרב אליקים לבנון, רבה של אלון מורה, הרב דב ליאור, יו"ר ועד רבני יש"ע ורבה של קריית ארבע, הרב זלמן מלמד, רבה של בית אל ב', הרב שלמה אבינר, רב עטרת כהנים, הרב איתן אייזמן, ראש מוסדות צביה, הרב יהושע וייצמן, ראש ישיבת ההסדר במעלה וחברי כנסת מהאיחוד הלאומי והמפד"ל.

 

הרב אברהם צוקרמן, ראש ישיבות בני עקיבא, הביע בכנס אכזבה מהמצב אליו נקלעה התנועה. "שנים הלכנו עם תנועה - תנועת הציונות, ולא שמנו לב שאין ציונות. אנחנו מחפשים את ציון, מחפשים את המהות של קדושת ציון. הקדושה הזאת היא בפינה אחת ועד לפינה האחרת, השכינה שורה על כל ציון".

 

לדבריו, "כולנו ראינו את המסירות של האנשים והנוער בגוש קטיף ועמונה, ההתלהבות שהייתה. אנחנו רוצים להוציא את אותה התלהבות לקראת הבחירות הקרובות. זה בידינו, בידי כל מחנך ומחנך. אנחנו עומדים בפני הכרעות קשות. נגיע להישגים יפים ביותר אם נצליח לגייס את אותו ציבור, את אותו נוער, עם אותה אמונה והתלהבות".

 

הרב זלמן מלמד אמר: "על אף חילוקי הדעות בין הרבנים, חייבים לעזור לאיחוד הלאומי-מפד"ל, כשהכוונה להגיע למהפך בימין".

 

הרב יגאל קמינצקי הסביר: "הציבור בכלל והציבור שלנו נמצא בנקודת ייאוש. אם אני לא מיואש, לאף אחד אין זכות להיות מיואש. אנחנו צריכים להבין את גודל השעה. אנחנו נמצאים לפני הכרעות גורליות. המאבק על גוש קטיף לא היה רק עליו. המאבק הזה, לא על פיסת קרקע, אלא על תכנים, ערכים, תרבות, מהות- איזו מדינה אנחנו רוצים. האנשים צמאים היום לשמוע דברי אלוקים חיים".

 

הוא הדגיש: "אנחנו מסוגלים להפוך את הקערה על פיה, אבל רק אם נעבוד נביא למהפך אמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
הרב צוקרמן. אין ציונות
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
קמינצקי. להפוך את הקערה על פיה
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
ראשי המפלגה בכנס
צילום: יואב גלאי
צילום: יואב גלאי
המטרה: לפקוד 300 אלף בתים
צילום: יואב גלאי
טופס התפקדות
צילום: יואב גלאי
מומלצים