שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: פרוייקט כלכלי משותף לירדן, ישראל והרשות
  400 ק"מ של מפעלים משותפים ומרכזי מידע, בהם יחלקו הישראלים, הפלסטינים והירדנים מידע משותף - זהו חזונו החדש - ישן של שמעון פרס. לשם כך הוא אף נפגש עם יו"ר הרשות. המלך עבדאללה וביל קלינטון כבר בירכו על היוזמה

  בלתי נלאה: שמעון פרס יוזם פרוייקט שיתוף פעולה כלכלי בין ישראל, ירדן והפלסטינים לאורך השבר הסורי-אפריקני, מאילת ועד גבול הכנרת. לשם כך גם נפגש השבוע עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן השבוע.

   

  במסגרת המיזם יוקמו אזורי תעשייה משותפים בעידוד בינלאומי לאורך הערבה ובקעת הירדן. כמו כן יוקמו באיזור מרכזי ידע משותפים לשלוש המדינות, ירדן, ישראל ופלסטין, שייתמכו על ידי מדינות אירופה וארה"ב.

   

  "אני מתכוון לבנות את המיזם הזה, לאורך כ-400 ק"מ, כרגל הכלכלית של ישראל, שתעמוד במקביל לתוכנית הביטחונית של קדימה", אמר פרס בראיון לתכנית לונדון וקירשנבאום בערוץ 10. "זכיתי כבר לאישורו של שרון לפני מחלתו, לאישורו של אולמרט, המלך עבדאללה ואבו-מאזן עצמו. לאורך 330 ק"מ, הגבול עם ירדן, אין לנו כל בעיה ביטחונית. לאורך 70 ק"מ יש בעיה עם הפלסטינים, אבל גם אותה ניתן לפתור כדי לקדם את הפרוייקט של הרצועה הכלכלית המשותפת הזאת", אמר.

   

  מאז פרש פרס ממשלת שרון והצטרף לקדימה, הוא עסוק במיזם אותו חשף הערב. הוא נפגש בעניין זה עם נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, עם המלך עבדאללה ועם אבו-מאזן. ממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט איפשר לו השבוע לצאת לירדן ולהיפגש עם יו"ר הרשות כדי לקדם את הפרוייקט. 

   

  פרס מקווה להתחיל את יישום הפרוייקט, שעלותו נאמדת במאות מליוני דולרים כבר במהלך הקדנציה הקרובה. זאת אם קדימה תנצח בבחירות והוא יזכה לתפקיד של שר אזורי, המופקד גם על פיתוח הנגב והגליל. לשם מימון הפרוייקט יגייסו כספים ברחבי העולם. להערכת פרס, המיזם יביא להפרחת הערבה ובקעת הירדן וליצירת אווירה שתאפשר שלום באיזור. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי אהרון
  פרס. מיזם של 400 ק"מ
  צילום: חגי אהרון
  צילום: רויטרס
  אבו מאזן. פגישה ברדן
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  קלינטון. נתן את ברכתו
  צילום: רויטרס
  מומלצים