שתף קטע נבחר

לחם לא תתמוך בליכוד: לא מאמינים לנתניהו

יום לאחר היוזמה המפתיעה לצרף את מפלגת לחם לליכוד, הסתיים הרומן הקצר באקורדים צורמים. בתום פגישה עם ח"כ כחלון מהליכוד, האשים מנהיג לחם, ישראל טוויטו: "בליכוד חשבו שאנחנו נתמוך בנתניהו ושאחרי הבחירות ידונו איתנו על תמורה. לא נתמוך בליכוד, אני לא מאמין לשום מהלך של נתניהו"

התפוצץ המשא ומתן בין מפלגת הליכוד למפלגת לחם. יום לאחר הפרסום ב-ynet אודות היוזמה המפתיעה לצירוף המפלגה לליכוד, הסתיים הרומן הקצרצר בחילופי האשמות. לדברי מנהיג מפלגת לחם, ישראל טוויטו, התברר לו ש"הליכוד לא רציני בדבריו ובתפיסתו החברתית".

 

 

טוויטו נועד היום (ה') לפגישה עם ח"כ משה כחלון מהליכוד. לדברי טוויטו, "היום הוחלט שאף אחד מראשי המפלגות הגדולות אינו מתכוון באמת לעשות משהו בנושא החברתי. למרות שאמרתי כי בנימין נתניהו יכול לעשות משהו, נראה שטעיתי, לצערי הרב. אני מכבד את כחלון אך הוא הגיע בידיים ריקות, בלי שום הצעה שיכולה לתת לנו הרגשת אמונה שהוא יטפל בנושא החברתי, לכן לחם לא תתמוך בליכוד".

 

טוויטו הוסיף ש"בליכוד חשבו שאנחנו נתמוך בנתניהו ושאחרי הבחירות ידונו איתנו על תמורה. אני במלוא הרצינות האמנתי שהוא יבקש את תמיכתנו וינסה לכפר על מה שעשה לשכבות החלשות, אך מתברר שזה לא כך. כחלון אמר שהם לא יכולים להתחייב ולחתום על שום דבר כי מדובר בעבירה של עשיית דילים. אני לא מבין, אם הכל סגור למה הם בכלל הזמינו אותנו? על הבטחות אני לא יכול לסמוך, אני מכבד את כחלון אך הוא לא יו"ר הליכוד ואני לא מאמין לשום מהלך של נתניהו. אז סיימתי את הפגישה בלחיצת ידיים ובצורה מכובדת ואני אומר לעם ישראל שמי שרוצה מפלגה חברתית אמיתית צריך להצביע למפלגה כמו לחם".

 

ח"כ כחלון אמר בתגובה לדברי טוויטו: "אני מכבד ומעריך את הפעילות החברתית שלו. הליכוד הציג את תוכניתו החברתית כלכלית, של התנועה שמטיבה עם השכבות החלשות".

 

נתניהו: לביילין הובטחו כנראה שני תיקים 

 

בתוך כך, יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, התייחס בכנס בפני נציגים של העדה הדרוזית בשפרעם לתופעת האדישות בבחירות. לדבריו, "מי שלא מגיע לקלפי מצביע, הוא מצביע לאולמרט ולשמאל. אנחנו עומדים בפני הקמת ממשלה של אולמרט, פרס, פרץ וביילין. ביילין כבר מדבר על שני תיקים בכירים שכנראה הובטחו לו", אמר נתניהו. "הבחירות ביום שלישי הם על תכנית ההתקפלות הגדולה של אולמרט בפני אלה שמאיימים עלינו ועל ילדינו", אמר.

 

הוא גם הבטיח להם שיפור בכבישים: "בניגוד לאלה שרק מבטיחים אני מתכוון ומתחייב להשלים את סלילתו של כביש שש מיקנעם צפונה ובכך לקצר את הדרך מישובי הפריפריה בצפון לתל אביב ולגוש דן", אמר.

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
טוויטו. "הם באו בידיים ריקות"
צילום: עטא עוויסאת
צילום: חגי אהרון
נתניהו. "למה הזמינו?"
צילום: חגי אהרון
מומלצים