שתף קטע נבחר

הרב אליהו: קדימה? בר מינן, אסור להצביע!

מנהיגה הרוחני של המפד"ל משגר מסרים למאמינים: להצביע רק למי שהתנגד להתנתקות, אסור להצביע לקדימה. את ש"ס הגדיר כמי שצריכים לחזור בתשובה כיוון שתמכו בהסכמי אוסלו. הוא אף מתנבא: "אחרי הבחירות המדינה תשתנה, הכל ישתנה", ומטיל ספק בסקרים

"מפלגה שהיתה בעד ההתנתקות, על אף שהיא דתית, אסור לבחור בה. היא לא נקראת דתית אם הסכימה להעביר חלק מארץ ישראל לאומות העולם". כך הסביר הרב הראשי לשעבר ומנהיגה הרוחני של המפד"ל, הרב מרדכי אליהו בעלון "מעייני הישועה" שהופץ בסוף השבוע בבתי הכנסת. בהתייחס לש"ס אמר הרב כי על אנשי התנועה לחזור בתשובה בגלל שתמכו בהסכמי אוסלו. לגבי השאלה אם מותר להצביע לקדימה, אמר: "לקדימה?! בר מינן. אסור להצביע לקדימה! הם מחלקים את ארץ ישראל ומי שמצביע להם מחזק ידי עוברי עבירה".

 

יומיים לפני הבחירות לכנסת ה-17 עוסקים בנושא ראשי המחנה הדתי וניתן לנושא ביטוי בעלונים ובמנשרים המחולקים בבתי הכנסת ברחבי הארץ. באחד מהם מובא ראיון מיוחד עם הרב אליהו, על מנת לקבל עצה כיצד לנהוג מאחורי הפרגוד.

 

 

הרב ציין: "לא ללכת להצביע זו טעות חמורה". בתחילת הראיון נשאל אליהו: "יש הרבה בלבול ומבוכה בציבור לנוכח המצב. אנשים אומרים: 'פעם היו לנו מנהיגים גדולים, היה על מי לסמוך, והיום אין על מי לסמוך'. רב אחד אמר לא להצביע כי 'זה טריפה וזה נבלה'..."

 

לדבריו: "היום בתקופה שלנו, לא ללכת להצביע זאת טעות חמורה, כיוון שהיום מתגברים החששות הגדולים שחס וחלילה יתבטלו כמה דברים שקשורים בציפור נפשנו: חינוך דתי, ישיבות, ועוד דברים רבים נוספים שיכולים להזיק לכלל עם ישראל. לכן יש לבחור במפלגה שדואגת לנושאים האלה. זה חשוב מאוד".

 

בהתייחס לעבר הקרוב, הסביר: "ההתנתקות היא הנזק הגדול ביותר שקרה לעם ישראל בזמננו, שהמנהיגים בגדו בעם ישראל כולו. אני לא מבין, אנשי גוש קטיף עד עכשיו נמצאים מחוץ לבתים שלהם, ואין להם מקום. בשביל מה עשו את זה? אם עשו את זה כדי להרחיב את גבולות ארץ ישראל, החרשנו. אבל עשו את זה כדי למסור חלק מארץ ישראל לגויים. היום יש מחשבות לתת חלק מירושלים. ויש בעיה של בני הישיבות, שלימוד תורה, וחינוך דתי שרוצים להכריח לשנות. אם לא יהיה כוח פוליטי שיכול לחסום את הכוונות האלה, הם יוכלל לעשות כאוות נפשם. על כן יש לבחור במפלגה דתית".

 

הרב נשאל לאיזו מפלגה דתית הוא מכוון. "אני טוען שכל מפלגה שלא היתה בעד ההתנתקות והיא דתית, אפשר לבחור בה, אבל מפלגה שהיתה בעד ההתנתקות, על אף שהיא דתית, אסור לבחור בה. היא לא נקראת דתית אם הסכימה להעביר חלק מארץ ישראל לאומות העולם..."

 

מי הסכים להתנתקות

 

הוא אף נשאל מה ההגדרה של הסכמה להתנתקות. "לשבת בממשלה זה להסכים להתנתקות"?

 

"כן! שלא יצביעו בעד ההתנתקות. מפלגה דתית שהצביעה או שהיתה חברה בממשלה, אינה ראויה להיקרא דתית", מגדיר הרב.

 

בעלון חידדו: אגודה הצביעה נגד ההתנתקות אבל היתה בממשלה, והרב משיב: "אז זה לא טוב! זה לא טוב"!

 

אז לא להצביע לה?

 

"אמרתי דברים ברורים".

 

על המפד"ל אמר הרב: "בסוף הם פרשו וחזרו בתשובה!" ועל האיחוד בין המפד"ל לאיחוד הלאומי אמר: "האיחוד הוא טוב. כל איחוד הוא טוב".

 

המראיינים מפנים לאליהו דילמה שמציגים מי שנפגעו מפינוי עמונה, שלדידם צריך "להתנתק מהמדינה, לא להתגייס לצבא". הרב השיב: "אלו שתי בעיות: אם אומרים לא להתגייס וללמוד בישיבות - ללמוד זה דבר טוב מאוד. אבל אם אומרים להיות נגד המדינה - זה יצר הרע".

 

המראיינים מקשים: "אבל המדינה פוגעת בנו", ולכך השיב: "אחרי הבחירות המדינה תשתנה, הכל ישתנה".

 

לגבי הסקרים שפורסמו לפחות פעם בשבוע בתקופה האחרונה באמצעי התקשורת, קבע הרב: "שקרים, צריך לבחור במפלגות הדתיות והן אלה שירכיבו את הממשלה, או יהיו לשון מאזניים".

 

בהתייחס לבג"ץ הסביר: "צריך להגיד לבג"ץ שהם חייבים לעשות. לפחות ישבו וילמדו תורה שעה ביום, שעתיים בשבוע, לפחות שדתי ילמד אותם, מרצה דתי ילמד תורה והאור שבתורה יחיה אותם".

 

בש"ס מגיבים: "אנחנו מציעים לכל מפלגה שהייתה שותפה לעקירת יהודים ולעקירת יהדות ולעקירת הנשמה היהודית מבחינה חברתית שלא להעז ולדבר על החזרה בתשובה. אנו מציעים לו להביט לעיני הילדים ולומר - 'ידינו לא החריבה בתיכם'".


פורסם לראשונה 25/03/2006 21:43

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב אליהו. המפלגות הדתיות ירכיבו הממשלה
צילום: זום 77
ממליץ לחזור בתשובה. ש"ס
קדימה. אסור להצביע
מומלצים