שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אם משחקים במיטה, אז עם כל הצעצועים

  במחקר שפורסם בכתב העת "מיניות ומחלות מידבקות", שאמור להיות מחקר אקדמי ראשון בדבר שימוש בצעצועי מין, דיווחו על שימוש 27 אחוז מהנשאלים. המחקר גם מצא קשר בין שימוש בצעצועי מין, שימוש בסמים להעשרת החוויה המינית והתנהגות מינית מסוכנת - אבל לא בהכרח קשר שלילי

  במחקר שפורסם לא מכבר בכתב העת "מיניות ומחלות מידבקות", שאמור להיות מחקר אקדמי ראשון בדבר שימוש בצעצועי מין, דיווחו 27 אחוז מהמשתתפים שהם משתמשים בצעצועי מין. כפי שמדווח קורי סילוורברג בבלוג המיניות שלו, הסקר נערך טלפונית, בקרב בני 18 עד 39 מאזור סיאטל, בין השנים 2003-2004. המחקר גם מצא קשר בין שימוש בצעצועי מין, שימוש בסמים להעשרת החוויה המינית והתנהגות מינית מסוכנת.

   

  לפי המחקר, על פני תקופה טיפוסים של ארבעה שבועות, 27 אחוז מהמשתתפים השתמשו בצעצוע מין כלשהו, ו-13 אחוז השתמשו בסם כלשהו כדי להעשיר את החוויה המינית. 84 אחוז מאלה שדיווחו על שימוש בסם מסרו כי שתו אלכוהול, ו-8.2 אחוז השתמשו באקסטזי.

   

  נמצא קשר גם בין שימוש בצעצועי מין לבין יחסים לא מונוגמיים ואנשים שהחליפו כמה פרטנרים תוך 12 החודשים שקדמו לסקר.

   

  ד"ר פטרה בוינטון, עורכת המחקר, כתבה: "אנשים שדיווחו על שימוש בעזרים להעשרת חיי המין ובסמים להעצמת החוויה המינית נמצאים בסבירות רבה יותר לעסוק בהתנהגויות מיניות הקשורות בסיכון גבוה יותר ללקות במחלת מין ולהעביר אותה".

   

  לא הובהר אם יש קשר סיבתי בין עזרים מיניים וסמים לבין הסתכנות בהעברת מחלות מין - או שאלה פשוט סממנים נוספים של התנהגות מסוכנת ורודפת ריגושים.

   

  בוינטון מציינת, כי אין כל ראיות שהתנהגות מינית מסוג זה גורמת סיכון גבוה יותר. החוקרים גם לא יכלו לדעת מה מצבם של משתתפי הסקר, מבחינת מחלות מין. בהחלט סביר להניח, שאנשים שמרגישים נוח עם שימוש בצעצועי מין (ועם מתן תשובות לשאלות בנושא זה לאלמוני בטלפון) מרגישים נוח יותר לדבר על סיכוני הידבקות עם הפרטנרים שלהם להתעקש על סקס בטוח.

   

   

  האתר של פטרה בוינטון

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  תמונה מתוך יריד של מלונות אהבה בטוקיו
  צילום: רויטרס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים