שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  להצביע? הצחקתם אותם

  בבתי הקפה בתל אביב לא היה קשה למצוא את הקולות הצפים ואת אלה שמעדיפים לוותר על מימוש זכות הבחירה. "קיבלתי בחילה מהתשדירים והחלטתי לא להצביע, ממילא לא מאמינים לאף אחד", אמר אחד מהם. אחרים מתעקשים: מדובר בעניין עקרוני, "לא נצביע עד שיוכיחו לנו שמשהו השתנה"

  "חשבתי להצביע עד שראיתי את התשדירים, ואז קיבלתי בחילה והחלטתי שלא להצביע". כך אמר היום (ג') מוכר בחנות די.וי.די בתל אביב. "במילא לא מאמינים לאף אחד, אז מה זה משנה?".

    

  צילום: אילן לורנצי

   

  והוא לא היה לבד. למרות ההבטחות לגשם, מזג אוויר יפה אפיין את יום השבתון ומילא את בתי הקפה בתל אביב כבר בשעה מוקדמת יחסית. חיפשנו את הקולות הצפים, ואת אלה שלא יממשו את זכותם להצביע, ומצאנו די בקלות. לא כולם רצו לומר זאת בפני המצלמה. "אני לא רוצה להתראיין מאותה הסיבה שאני לא מצביע", אמר אחד מהם, שהעדיף להעביר את היום בהשכמה מאוחרת והתחפרות במדור הספורט.

   

  לצד נטולי המוטיבציה או העניין שפשוט התעצלו להגיע לקלפי, אפשר למצוא גם את הנמנעים העקרוניים. עבורם, ההיעדרות מהקלפי דווקא מעידה על מעורבות ואכפתיות. "לא נצביע עד שיוכיחו לנו שמשהו השתנה", אמרו כמה. ותושב אחר הבהיר: "אין לי למי להצביע. אני מיואש מהמדינה". 

   

  בצפון: אלפים ביקרו באתרי התיירות

   

  בתוך כך, אלפי בני אדם ניצלו את יום השבתון והגיעו לאתרי התיירות בגולן ובגליל העליון. חלק לא מבוטל מהם העדיף את הצבע הירוק על פני הקלפי.  


  מנגל של בחירות בצפון (צילום: אביהו שפירא)

   

  לצוק מנרה למשל הגיעו כ-800 מבקרים מכל רחבי הארץ. בני משפחת נבון מגבעתיים הגיעו בשעת בוקר מוקדמת עם שלושת ילדיהם. האם רונית

  אמרה: "מאסתי במפלגות ובפוליטיקאים. אם היה מישהו בולט שיכול היה להנהיג אותנו כמו בגין או רבין הייתי הולכת להצביע, כרגע אין אף אחד כזה, הקול שלי כבר לא ישנה כלום".

   

  בין המבקרים היו גם בני משפחת כהן שהגיעו עם חמשת ילדיהם מקריית שמונה הסמוכה. האב אמר: "סיימנו להצביע ויצאנו קצת לטייל באזור, אי אפשר להישאר בבית עם ילדים קטנים ומזג האוויר היפה הוא תירוץ טוב לקחת צידנית עם אוכל ושתייה ולצאת ליהנות בצפון". 

   

  בהכנת הכתבה השתתף חגי עינב
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סמדר שילוני
  לא כולם מממשים את זכותם
  צילום: סמדר שילוני
  מומלצים