שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יום הבוחר? יום המוכר

  החגיגה הדמוקרטית הפכה גם לחגיגת קניות ביום השבתון. המונים גדשו את חנות "איקאה": "הבחירות חשובות, אבל זו גם הזדמנות לקנות ספה"

  העבודה, הליכוד או קדימה? הצחקתם את הישראלים. הבחירה האמיתית היא כמובן בין מיטת מאלם בבוק כהה לבין מיטת נורסונד בפלדה. החגיגה לדמוקרטיה הפכה גם לחגיגה לחובבי הקניות ולחנויות ברחבי הארץ שעבדו במתכונת מלאה, למרות יום השבתון ואולי בגללו.

   

  הבאים לחנות "איקאה" בנתניה נאלצו להתאזר בסבלנות בתור הגדול. החניון היה מלא לחלוטין, ואנשים נאלצו לחנות על איי התנועה ועל המדרכות. את החנות עצמה גדשו המונים, צעירים, הורים, ילדים ומבוגרים. ביום רגיל מגיעים למקום 8,000 בני אדם, היום פקדו את החנות כ-18 אלף איש ומההנהלה נמסר כי המכירות גבוהות ב-80 אחוזים מבכל יום אחר.

   

   

  צילום וידאו: ירון ברנר

   

  טל ויסמין, זוג נשוי, יושבים על אחת הספות, גם כדי לבחון אותה וגם כדי לנוח מעט. "הצבענו בבוקר והחלטנו שאת המשך יום השבתון נמשיך בבילוי. באנו לכאן כדי לבחור ספה לבית", הם אומרים.

   

  לדבריהם, "הבחירות זה דבר חשוב, אך גם השבתון זה יום חשוב והיום היתה הזדמנות לבוא ולקנות את הספה". יסמין מסבירה שבעלה טל "אלוף בכל הקשור לפוליטיקה". לדבריה, "כל יום הוא ראה את תשדירי הבחירות, הוא יודע בעל פה את כל המפלגות. אנחנו לא פעילים פוליטית אבל כן חושבים שחשוב ללכת לבחור".

   

  גם מתן ודרורית זיסוביץ' מבית חורון שבשומרון הצביעו לפני היציאה לקניות. "התוצאות של הבחירות מעניינות אותנו ואחרי שנסיים את קניית הארון נחכה לערב ונראה את המדגם. טוב שיש יום חופש שמשלמים לנו עליו".

   

  צח דותן, שהגיע עם אשתו לקנות ריהוט לבית, פחות נלהב מהבחירות. "אנחנו מתל אביב וכעת אנחנו קונים ריהוט כדי לעצב את הדירה. ביום אחר לא יודע אם היינו מגיעים עד לכאן אבל היום הסתדר לנו ויש שבתון אז הגענו. לא תיארנו לעצמנו שיהיה כל כך צפוף פה. עדיין לא הצבעתי ולא נראה לי שאני אלך גם להצביע, הקלפי שלי בצפון ולא בא לי כל כך לנסוע עד לשם כדי להצביע".

   

  מנהל החנות, ארז פיטל, אמר כי "אנשים מצביעים ברגליים ומגיעים לאיקאה. היתה לנו היערכות מיוחדת לבחירות, תיגברנו את מספר העובדים, והבאנו במיוחד הצגות לילדים והפעלות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי אלגרט
  המונים גדשו את איקאה
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  מעמיסים
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  יסמין. "בעלי אלוף"
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  טל. "ראה את כל התשדירים"
  צילום: אלי אלגרט
  מומלצים