שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "כבוד הגמלאים נרמס - עכשיו נחזיר אותו"
  רפי איתן וחבריו למפלגה דוחים את הטענות לפיהן חסר להם ידע בנושאים שעל סדר היום: "עברנו חמש מלחמות במדינת ישראל ואנחנו יודעים בדיוק כמו כולם", אומר הח"כ המיועד משה שרוני. סהר עמר ממטה הצעירים: "הם הולכים ללמד את הכנסת הזו יושרה מהי"

  מחזות של פעילים חוגגים רגע אחרי פרסום המדגמים הם דבר שכיח במערכות בחירות, אבל נדמה כי השמחה הלילה (יום ד') במטה מפלגת הגמלאים הייתה ספונטנית יותר, מרגשת יותר ואמיתית יותר. ככה זה כשאתה מתחיל קמפיין צנוע עם תקווה להכניס חבר או שניים לכנסת ומוצא את עצמך פתאום כהפתעת הבחירות - לא פחות ולא יותר.

   

  צילום וידאו: דלית שחם צילום סטילס: כרמית חדידה

   

  ההתרגשות הרבה ניכרה היטב בראש ובראשונה על יו"ר המפלגה, רפי איתן (79) שהתקשה להתגבר על ההמולה במטה ולשלוף נאום ניצחון ספונטני. רק אחרי שהעיתונאים הרבים הבינו שכדאי למתן מעט את ההתנפלות, הצליח איתן להביע את תודתו לפעילים, לגמלאים ולצעירים הרבים שנתנו את קולם לרשימתו. על העתיד לבוא אמר: "נשב באופן נבון ומחושב ונחליט על כל מהלך. גמרנו אומר להיות בכל מקום שיאפשר לנו לטפל בנושאים שלנו - נושאי הגמלאים. נפלס את דרכנו בתבונה ואני משוכנע שבתוך שנה מהיום תראו כולכם שאנחנו משיגים את המטרות שלנו".

   

  מספר 2 ברשימה, יעקב בן-יזרי (78), חזה ככל הנראה את מה שצפוי להתרחש וקרא מן הדף נאום ניצחון משלו. "עשרות אלפי המצביעים שבחרו בנו, מקרב כל שכבות האוכלוסייה ומכל הגילאים, ציוו עלינו להשיב את הכבוד לאזרחי ישראל ולמדינת ישראל", אמר. "את הציווי הזה אנחנו מתחייבים לקיים. נעשה הכל כדי שלכל אדם במדינת ישראל יהיה לא רק ממה לחיות, אלא גם בשביל מה לחיות. מי שעמל כל שנותיו - יוקירו אותו בזקנתו. מי שעשה למען הכלל - הכלל יעשה למענו. ומי שדאג לבניית המדינה - המדינה תדאג לו".


  רפי איתן, אמש. נכנס לכנסת בגדול (צילום: איי פי)

   

  במפלגת הגמלאים לא מתרגשים מהטענות שנשמעו כלפיהם כאילו הגיעו להישג בבחירות בזכות "טרנד" או על כך שאין להם מספיק ידע בנושאים פוליטיים, מדיניים או בטחוניים. מועמד מספר 3 במפלגה, משה שרוני (77), אמר ל-ynet: "אין לנו פחות ניסיון מלאחרים. עברנו חמש מלחמות במדינת ישראל ואנחנו יודעים בדיוק כמו כולם. החוק הראשון שאדאג לשנות הוא חוק בנושא הקלפיות שנקבע לפני שישים שנה, ושבגללו גמלאים רבים צריכים ללכת דרך ארוכה ולעלות מדרגות רבות. את זה צריך לשנות". עוד הוסיף שרוני כי "כבוד הגמלאים נרמס על ידי כל המפלגות ואנחנו רוצים להחזיר בחזרה את כספי ביטוח הלאומי ששילמו הגמלאים במשך שנים רבות".

   

  שרה שלו (72), מועמדת מספר שבע ברשימה ובקרוב ככל הנראה חברת כנסת מן המניין, לא נבהלה מהמצלמות הרבות שהקיפו אותה במהלך הערב. "לא האמנתי שאכנס, אך אני רגילה לעשות למען הגמלאים ואמשיך לעשות זאת", אמרה. "המון תודה לכולם. אני מבטיחה לעשות הכל למען המדינה ומקווה שהמצב בארץ ישתנה. כואב לי שלילדי ישראל אין פת לחם אני יוצאת שואה ויודעת מה זה, וזה כואב לי".

   

  את הצלחת המפלגה זוקפים הגמלאים בין היתר לצעירים הרבים שהצביעו עבורם ואלו גם לקחו חלק בחגיגות הניצחון אמש בשיכון דן. סהר

   עמר, בת 34, ממטה הצעירים של הגמלאים, הקדישה זמן רב בשלושת החודשים האחרונים למען המפלגה. "עשינו חוגי בית, הגענו לבתי אבות והתרוצצנו המון, אבל זה השתלם.

   

  "מאיר שלו כתב נכון שמדובר באנשים שיודעים שהם נבחרו לזמן קצוב. אלו לא חבר'ה בני 50 שהולכים להזדקן לתוך הפוליטיקה. הם יודעים שהזמן שלהם קצוב כדי לעשות את הדברים שלשמם נבחרו. הם הולכים ללמד את הכנסת הזו יושרה מהי".

   

  ומי עוד ברשימה? במקום הרביעי יצחק זיו, בן 68, ממלא מקום יו"ר ארגון גימלאי בזק. בחמישי - יצחק גלנטי (69), מייסד ויו"ר עמותת גימלאי חברת החשמל. במקום השישי אלחנן גלזר (59), יושב ראש עמותת גימלאי התעשייה הצבאית. במקום השמיני, הריאלי על פי הסקרים האופטימיים ביותר, יעקב אשרי (59), נציג רכזי התרבות של גימלאי תל אביב. ניסן יחזקאלי בן ה-76 (ויו"ר גימלאי משרד האוצר) מוצב במקום התשיעי. את העשירייה הפותחת סוגרת חפציבה בן-נון המוכרת מתשדירי הגימלאים ("אני לא מאמינה לביבי, אני לא מאמינה לאולמרט"). בן-נון בת ה-66 משמשת כיו"ר גימלאי המורים בבקעת אונו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  פותחים את השמפניה
  צילום: יריב כץ
  צילום: AP
  איתן. התרגשות אמיתית
  צילום: AP
  בן-יזרי. מתחייבים לקיים את ציווי הבוחרים
  מומלצים