שתף קטע נבחר

פרש משטרתי שפינה את עמונה מואשם בתקיפה

מכתב האישום עולה שהשוטר דירבן את סוסו ודהר לעבר אחד המפגינים, לאחר מכן רמס אותו מתחת לרגלי הסוס. המתנחלים שדורשים להשעות את השוטר, מאמינים שמדובר רק בקצה הקרחון

כתב אישום ראשון נגד שוטר שהשתתף בהריסת המבנים הבלתי חוקיים במאחז עמונה, הוגש היום (א') לבית משפט השלום בירושלים. המחלקה לחקירות שוטרים הגישה את כתב האישום נגד דוד אדרי, שוטר ביחידת הפרשים של משטרת הבירה, בגין עבירות של תקיפה וגרימת חבלה.

 

העימות בעמונה - סיקור מיוחד ב-ynet

 

מכתב האישום עולה שבמהלך ניסיונות המשטרה לפזר את המפגינים ולפנותם, דירבן הנאשם את סוסו ודהר לעבר יהודה עציון, אחד מראשי הפעילים שדורשים לעלות להר הבית, ששוחח באותה שעה עם אדם אחר. הנאשם דהר עם סוסו במהירות גבוהה מהסביר, פגע בעציון עם הסוס והפיל אותו לקרקע. לאחר מכן עלה עליו הסוס ורמס אותו תחת רגליו. כתוצאה ממעשיו של הנאשם נחבט ראשו של עציון בקרקע ונגרמו לו חבלות בכל חלקי גופו ובהן חבלה עם דימום פנימי ברגלו וחתך בראשו.

 

הארגון לזכויות אדם ביש"ע הגיש לאחרונה שורה של תלונות למח"ש נגד שוטרים בטענה שתקפו מפגינים בכוח בלתי סביר גם ללא צורך. יו"ר הארגון, אורית סטרוק אמרה ל-ynet לאחר הגשת כתב האישום. "אנחנו מאמינים שיהיו עוד עשרות רבות כתבי אישום נגד שוטרים שנהגו באופן עברייני בעמונה. אנחנו קוראים למח"ש ולשר לביטחון פנים להשעות באופן מיידי את הפרש, כפי שמתבקש מפסיקת בג"ץ בנושא".

 

בתגובה לכתב האישום נמסר ממועצת יש"ע: "אנחנו מברכים על ההחלטה ומקווים שימוצה הדין עם כל האחראים למעשה האלימות. חשוב לזכור כי כמו בכל מחדל הש.ג אינו נושא באחריות לבדו ויש לבצע בדיקה מי נתן את ההוראה ומה הייתה מעורבות הדרג המדיני באווירת האלימות במקום. רק ועדת חקירה ממלכתית תוכל לבצע בדיקה מקיפה". במועצת יש"ע הביעו תמיהה על עיתוי הגשת כתב האישום, "האם למישהו היה אינטרס לדחות את העניין עד לאחר הבחירות כדי שלא להזיק לסיכויו של אהוד אולמרט?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
העימות בעמונה (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים