שתף קטע נבחר

"ותרו על חגיגות העצמאות - וקבלו ספר בהנחה"

יום העצמאות שאחרי ההתנתקות מחדד את הקרע. הרב שלום דב וולפא, מהמתנגדים המובהקים של התוכנית, מציע הנחה משמעותית על ספרו למי שלא יחגוג: "זה לא שוחד. מי שהבין לבד שזה לא יום חג יכול להתעמק בספר שלי". ואילו בבית אל, מספרים תושבים שהרב קרא להם "לא לחגוג כמו החילונים, עם מנגל וספריי"

אחרי שוועד רבני יש"ע הצהיר כי יש לחגוג את יום העצמאות למרות תוכנית ההתנתקות, יוצא היום (א') ראש המטה להצלת העם והארץ, הרב שלום דב וולפא, בקריאה לא לחגוג את היום. הרב וולפא אף מציע לכל מי שהחליט לא לחגוג את יום העצמאות הנחה משמעותית על הספר "בין אור לחושך" אותו כתב בעקבות תוכנית ההתנתקות.

 

רבני יש"ע כתבו בהודעתם כי יש "להודות לקב"ה על שנתן לנו מדינה ולקיים את יום העצמאות למרות הגירוש". הרב וולפא טוען מנגד כי יום העצמאות כבר

אינו יום חג. "זאת עצמאות של הרס עצמי, זכינו להרס עצמי מבפנים איזה חג זה?", הוא אומר.   

 

בימים האחרונים הפיץ הרב וולפא, הממוקם בקצה הימני בחב"ד, מודעות בהן הוא מציע את ספרו בחינם לכל מי שלא יחגוג את יום העצמאות. במודעות, תחת הכותרת "מבצע ענק!! ספר חינם!!", נכתב: "מי שנפקחו עיניו בעקבות תוכנית הרשע של הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון, והמשך החורבן שמתכננת ממשלת אולמרט ביהודה ושומרון היה לא תהיה, לחגוג את יום אידם (הכוונה לחגיגות הגויים המופיעות בתלמוד) ולהניף את סמלי השלטון, זכאי לקבל את הספר 'בין אור לחושך' בחינם".

 

בתחתית המודעה רשום אגב כי לא מדובר בחלוקת הספרים בחינם אלא בהנחה של 40% וכי המבצע יימשך עד ל"ג בעומר.

את הספר "בין אור לחושך" כתב הרב וולפא לאחר תוכנית ההתנתקות. הוא טוען בספר בין היתר כי קיומה של מדינת ישראל מנוגד לגאולה ומביא אסונות על עם ישראל.

 

הרב וולפא דוחה את הטענות לפיהן מדובר בשוחד."זה לא שאני נותן שוחד. מי שהגיע להכרה בעקבות המאורעות האחרונים שהיו בגוש קטיף ובצפון

השומרון מבין שזה לא יום חג, והוא יכול להתעמק יותר וללמוד מהספר שלי", אומר הרב.

 

הרב וולפא חולק על דעתם של רבני יש"ע ודווקא לא סבור שיש להודות לקב"ה על הקמת המדינה. "מה יצא לנו שקיבלנו מדינה? זה עצמאות להרס עצמי. אנחנו חוגגים חג של עצמאות שזכינו להרוס את עצמנו. אנחנו מפנים את עצמונה מה שהגויים תמיד דואגים לעשות. הנה באה התכנסות של אולמרט כל פעם מביאים שם יותר טוב, ממציאים שמות ומתחמקים ממה שזה באמת".

 

"אל תחגגו כמו החילונים"

 

בתוך כך, תושבים בבית אל טוענים כי הרב שבתאי סבטו קרא בסוף השבוע לתושבים בבית הכנסת ביישוב לא לחגוג את יום העצמאות "כמו החילונים", ולא "לעשות מנגל ולרסס ספריי". לטענת התושבים הרב אמר את הדברים במהלך תפילה בבית הכנסת וגרם לתדהמה בקרב הנוכחים. הרב סבטו, תושב בית אל, הוא ראש ישיבה במצפה יריחו המשתייך לזרם המפד"ל.

 

תגובתו של הרב סבטו לדברים לא התקבלה, על אף ניסיונות חוזרים ונשנים להשיגו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב וולפא. "זה לא יום חג"
הספר. "זה לא שוחד"
עטיפת הספר
מומלצים