שתף קטע נבחר

מדריך: תוכנות מסרים מידיים מהדפדפן

למי שלא יכול להוריד תוכנות, חסום במחשב, או סתם פארנואיד, ישנן חלופות ננוחות ומתקדמות לתוכנות המסרים המידיים בלי צורך להוריד למחשב כלום

תוכנות המסרים המידיים אינן ישומים כבדים במיוחד, אך יש משתמשים שאינם רוצים או פשוט לא יכולים להוריד אותן. אם אתם משתמשים במחשב משותף או חסום להורדות, או אם אתם לא אוהבים להכביד על המחשב בהתקנות, תוכלו להשתמש בקלות בגירסאות הרשת של תוכנות המסרים המידיים הגדולות, שכולן בעלות ממשק נוח ועשיר.

 

בחלק מהמקרים, גירסאות אלה יפעלו ברשתות בהן תוכנות למסרים מידיים חסומות (נפוץ בארגונים). החסרונות של ישומים אלה באים לידי ביטוי בהיעדר תמיכה בשיחות ועידה, משחקים, שיחות וידאו, שיחות קול, והעברות קבצים.

 

כל שירותי המסרים מידיים שומרים את רשימות החברים שלכם על גבי שרתים, כך שהיא תתעדכן מרחוק ותוצג מיד עם החיבור, ואף תוכלו לעדכן אותה.

 

לזכור לבטל את חוסם הפופאפים

 

כל השירותים שבדקנו תומכים בעברית ללא כל בעיה. כדי להשתמש בהם, חשוב קודם כל לבטל את חוסם הפופאפים המובנה בדפדפן, ואם מותקנים סרגלי כלים (כמו סרגל החיפוש של גוגל, למשל), יש לבטל את חוסמי הפופאים גם שם.

 

גירסאות הרשת של תוכנות המסרים המידיים דלות בתכונות, אך דומות בפעולתן את היישומים המלאים. לחיצה כפולה על שם תפתח חלון הודעה, ותוכלו לנהל מספר שיחות במקביל, והתראות על הודעות חדשות מהחברים שלכם יופיעו בחלון רשימת החברים.

 

בדקנו את גירסאות הרשת של ארבע תוכנות המסרים המידיים הגדולות, ואת שירות meebo המאפשר להתחבר לכולן במקביל.

 

Yahoo! Web

 

גירסת הרשת של יאהו מוצנעת בתחתית עמוד התוכנה בקישור קטן. אחרי שתכניסו את השם והסיסמה תוכלו להחליט אם החברים יראו אתכם, או שתהיו און-ליין אבל בלתי נראים. אפשר להוסיף חברים חדשים לרשימה או למחוק מישהו מהחברים הקיימים.

 

עבור כל משתמש תוכלו לצפות בפרופיל שלו ביאהו (אם הוא מילא אותו), ולהוריד קבצים שהוא משתף ב-Briefcase.

 

חלון ההודעות הוא בעל עורך עשיר שמאפשר לבחור צבעים, פונטים ואמוטיקונים מתחלפים לתמונות של סמיילים צהובים.

 

MSN Messenger  

 

המסנג'ר של MSN בגירסאת הרשת יזכיר לכם את הגירסה המלאה כשהוא יתחיל להשמיע את הצלילים של קבלת הודעה.

 

בגירסה הזו מוצג חיווי המודיע לכם בעת שהצד השני מקליד, כדי שתפסיקו לנדנד לו שיענה. אם חלון השיחה מוקטן, ההודעות החדשות יופיעו גם על החלון הראשי של רשימת החברים. תוכלו לחסום משתמשים מלכתוב לכם על ידי לחיצה על כפתור Block. גם ל-MSN יש עורך הודעות עשיר, בדומה ליאהו!.

 

גם כאן תוכלו להחליט מה יהיה מצב החיבור שלכם לפני שאתם מתחברים, וכך להתחבא מפני חברים טורדניים שאורבים לכם ברשימה.

 

החסרון של המסנג'ר בגירסת הרשת שלו, היא האיטיות של שליחת הודעה. אם לא תמתינו מספר שניות בין הקדלת ההודעות, הרבה מהן פשוט ילכו לאיבוד.  

 

ICQ2Go

 

ל-ICQ ישנן שתי גירסאות און ליין. בדקנו את גירסת הפלאש, החדשה יותר, אך אם מסיבה כלשהי המחשב שלכם לא תומך בפלאש, עדיין ניתן להשתמש בגירסת הג'אווה הוותיקה יותר.

 

ב-ICQ תוכלו להיכנס כבלתי נראים, כדי שלא ידעו שהתחברתם. תוכלו לצפות ברשימת החברים שלכם ממויינת לקבוצות (חברים, משפחה, עבודה וכד'), ותוכלו לשנות את שמות החברים כדי למצוא אותם יותר בקלות. אפשר לשלוח SMS מהגירסה מאוד בקלות - בצד הימני של החלון הכניסו את מספר הטלפון הנייד של חברכם, למטה בחרו ב-SMS, ושלחו.

 

הגירסה הפלאשית מציעה תכונות רבות, יחסית לגירסאת און ליין. אפשר למנוע ספאם על ידי קבלת הודעות רק מחברים שמופיעים ברשימה. תוכלו גם להוסיף אנשים לרשימת ה-ignore - שלא יוכלו לשלוח לכם הודעות, לנהל את רשימת ה-invisable - כל מי שברשימה זו יראה אתכם תמיד כמנותקים, ואת רשימת ה-visable - מי ששם יראה אתכם מחוברים, גם אם אתם בלתי נראים עבור האחרים.

 

אפשר גם לבטל את קולות ההתראה על כניסת הודעות חדשות, ועל שליחת הודעה, לקבוע אחרי כמה זמן תהפכו להיות away במצב החיבור, ולקבוע אם להשתמש ב-enter לשליחת הודעות או לכתיבת שורה חדשה.

 

Google talk

 

ה-talk היא השחקנית הצעירה ביותר מבין האחיות הגדולות שלה בתחום המסרים המידיים, אך גם הזריזה ביותר מרגע השקתה ועד השקת גירסאת הרשת. תוכנת המסרים מידיים שולבה בתוך תיבות ה-Gmail של המנויים, שגם מאחסנת את ההסטוריה של כל השיחות ומאפשרת לערוך בהן חיפוש. ה-talk תתחבר אוטומטית כשתיכנסו לחשבון הדואר שלכם, שם תוכלו להתנתק או לשנות את הסטטוס ל"עסוק" ובפעם הבאה שתיכנסו לדואר, תתחברו באותו סטטוס.

 

הממשק של ה-talk, בניגוד לתוכנות מסרים המידיים האחרות, הוא חלק מחלון תיבת הדואר של Gmail ולא מופיע כחלון עצמאי. תצטרכו להשאיר את הדפדן פתוח על תיבת ה-Gmail שלכם בשביל לעבוד.

 

אפשר לפתוח עד ארבעה חלונות שיחה במקביל, ואם רוצים יותר, ניתן ללחוץ על Pop-Out ולהוציא את חלון השיחה החוצה. אפשר כמובן, לחסום משתמשים מלכתוב לכם, או לבטל באופן זמני את תיעוד השיחה מתוך תפריט Options.

 

ב-Google talk יש אפשרויות עריכה להודעה, אך מאוד מצומצמות. לא ניתן לבחור פונטים או צבעים, אך אם תשימו כוכבית (*) לפני ואחרי קטע טקסט, הוא יודגש, ואם תשימו קו תחתי (_), הטקסט יוטה על צידו (italics). ישנם גם סמיילים ואמוטיקונים מונפשים, שיווצרו אוטומטית בצירוף של תווים מסויימים כמו :). ניתן לראות את כולם כאן. כמו בגירסה להורדה, גם כאן תוכלו לדעת מתי הצד השני מקליד הודעה.

  

meebo

 

meebo הוא מסנג'ר מבוסס רשת, שמאפשר לכם להיכנס במקביל למספר חשבונות בלתי מוגבל בשירותים של AOL, ICQ, MSN, Yahoo, Goole talk jabber. ניתן כמובן להירשם כמשתמש של meebo, ואז באמצעות שם אחד וסיסמה אחת אפשר להיכנס בכל פעם לכל החשבונות האחרים שלכם ביחד.

 

לאחר החיבור, תופיע רשימה של החשבונות שאתם און ליין בהם, ותוכלו להתנתק או להתחבר לשירותים אחרים. הבעיה במיבו היא שעובדים על חלון דפדפן מלא, שבתוכו יש חלון צף של רשימת החברים וחלונות השיחה.

 

עבור כל החשבונות שלכם בכל שירותי המסרים המידיים, ניתן להיכנס כבלתי נראים או לשנות את מצב החיבור (כולל לסטטוס עם הודעה מותאמת אישית). ניתן להוסיף או להוריד משתמשים מכל הרשימות שלכם, ולשוחח עם כולם באמצעות חלון שיחה עם עורך טקסט עשיר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גירסאות רשת עשירות ונוחות
מומלצים