שתף קטע נבחר

ישי לאדמו"ר מגור: בואו לקואליציה

יו"ר ש"ס, אלי ישי, נפגש ביוזמתו עם מנהיג הפלג החסידי ביהדות התורה, האדמו"ר מגור, בניסיון לשכנעו להצטרף לממשלה. "חשוב שיהיה גוש חרדי בממשלה", הפציר ישי, שעלה לרגל לנתב"ג למען המפגש. האדמו"ר השיב "בחיוך רחב ותו לא"

הישארותה של יהדות התורה מחוץ לקואליציה לא מטרידה רק את ראש הממשלה אהוד אולמרט, כעת מתברר שגם בש"ס היו מעדיפים לראות את המפלגה החרדית האשכנזית מצטרפת לממשלה ופועלת איתה שכם אל שכם. השאיפה הזו מטרידה את המפלגה הספרדית עד כדי כך שיו"ר התנועה, שר התמ"ת אלי ישי, נפגש היום (א') ביוזמתו עם האדמו"ר מגור כדי לדון בעניין.

 

רגע לפני שמנהיג הפלג החסידי ביהדות התורה, האדמו"ר מגור, יצא ל"מסע התעוררות" והתרמה של עשרה ימים בלונדון, לוס אנג'לס וניו-יורק, נפגש עמו ישי בנתב"ג וניסה לשכנעו בחשיבות הצטרפותם לקואליציה. "חשוב שנהיה

 גוש חרדי של 18 חברי כנסת - כך נוכל לפעול במאוחד לטובת עוולם התורה ונקיים את ההבטחות לציבור ששלח אותנו לכנסת", הפציר ישי.

 

גורם השייך ליהדות התורה אמר כי תשובתו של האדמו"ר היתה "חיוך רחב, ותו לא". גורמים בפלג החסידי של יהדות התורה הוסיפו: "האדמו"ר נתן לישי את ההרגשה שאגודת ישראל לוקחת בחשבון את כל החישובים, ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה בעניין".

 

ההערכה באגודת ישראל היא שכאשר יחזור האדמו"ר ממסעותיו, הוא יקרא לכינוס של מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל ושם יוחלט האם לקבל את הצעת הפשרה בנושא הקצבאות ולהיכנס לקואליציה, או לשבת בינתיים באופוזיציה ולהמתין לשעת כושר מתאימה אחרת.

 

ובינתיים בפלג הליטאי, דגל התורה של סיעת יהדות התורה, עושים סימנים כי עקשנותו של האדמו"ר מגור לא תחייב

 אותם לזמן ארוך. מנהיג הזרם החרדי הרב יוסף שלום אלישיב רמז, אם כי עדיין לא הכריע סופית, שהצעות הפשרה בנושא הקצבאות ובנושאי דת ומדינה, כפי שהוצגו לו על ידי חבר הכנסת משה גפני, מקובלות עליו .

 

גורמים ביהדות התורה מאשימים את קדימה כי היא פועלת מאחורי הקלעים במטרה "ליצור חיץ ולהביא לפילוג בין החסידים לליטאים". אותם גורמים הוסיפו: "שבענו בפילוגים שהחלישו אותנו, אסור להתקפל מול אולמרט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ישי כבר בפנים. עם אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
גם יהדות התורה תצטרף?
צילום: ירון ברנר
מומלצים